Ipu on hävitettävä

IVKR

Ipu pitää pistää niin matalaksi, ettei se ikinä nouse. Kaikkien eri aatteiden, ryhmien ja puolueiden kannattajat, tulkaa mukaan Ipun kaatamistalkoisiin.

Eduskuntavaalien päätavoitteemme on Ipun pudottaminen puoluerekisteristä.

Kaikki kommareista kokkareihin mukaan nihilistisyyspuolueen, sontakärpäsen hävittämistyöhon.

Ipu on koko maailman mittakaavassakin harvinaisen vastenmielinen ilmiö.

14

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kirjaimellisesti.näi

      Yksi Airiston Helmi alias moskovan tiltu koko lafka...

    • loistavaa

      IPUhan edustaa sitä Suomea joka eli ennen EUta. Kokoomuksen pällit eivät vieläkään muka älyä mistä on kysymys. Heidän vainoharhaituusensa on jo tuhonnut Suomen täysin.

      • ei-ikinä-enää

        "IPUhan edustaa sitä Suomea joka eli ennen EUta."

        Totta IPU edustaa suomettuneinta ryssän nuolija paskasakia ja nyrkeillä sananvaapautta vastaan mellakoivaa räyhäsakia jolla ei pysy tipit eikä tilit selvinä!

        Kähmintää ja myyrän työtä ja hyväuskoisten hyväksikäyttöä. Pahimman luokan moraalittomuutta ja kaksinaamaista peliä toisten pienien itsenäisten vaaltioidenkin mustamaalaajana ipu on erittäin kunnostautunut.

        IPU on jotain täysin ala-arvoista ja kaikki sen puoleta esitettyjen valheiden lähteet olisi kaivettava käsiin ja pistettävä tilille.

        IPu ei ole koskaan toiminut eikä halua toimia itsenäisen ja vapaan puolueettoman Suomen saavuuttamiseksi ja siksi vapaa suomi nimikin piti häv ittää, nyt halutaan hävittää ipu. Koska Venäjän alle ipu haluaa ja sangen diktatuuurisin keinoin periaatteistaan joustaen ja sielunsa myyden .

        Olisi aika kirjoittaa ihan erilainen kirja ipu::n edesottamuksita ja siitä kaksinaamaisuudesta jota siinä sen toimessa harjoitettiin ja silloin paljastuisi ne syyt, miksi puolue hajaantui ja katosi omaan mahdottomuuteensa.

        Valitettavasti edelleen on jäljellä muutama narsistinen kieroilija, jotka yrittävät pitää harhaa yllä ja päästä höynäyttämään hvyäuskoisia. vieden rahat ja vapauden joltain poloisilta.

        Tämä on estettävä ja mitä uhrauksia se vaatiikin, siihen pitää jokaisen kovan kokemuksen alta selvinneen olla valmis.


    • luovuta-jo

      Airiston Hölmis käy sotaa tuulimyllyjä vastaan houreissaan.Näitä riittää erityisesti valtapuolueissa tekemään kansan elämän vaikeaksi.Joskus kannattaa luovuttaa jotta viisaammat pääsevät pelastamaan sen mikä vielä on mahdollista.

    • kansa_toki_tietää

      Ei toi horisia itsekkään usko noita juttujaan, kunhan yrittää saada jotain kusetettua. Narsisti kun on. IPU:lla ei ole mitään tekoa, muussa kuin muutaman typeryksen rahastamisessa ja kusetuksessa.
      Jotta siinä mielessä ryssän peesauskin on ihan turhaa ja hukkaan heitetteyä, koska meillä on onneksi valpas ja sivistynyt kansa.

      Ilmeisesti juuri siksi IPU:n kaikin puolin niin perhearvojen kuin seksuaalisuuden sun muiden arvojen osalta täysin kieroutunut irstailupakanakomu kopla yrittääkin kynsin hampaiun ja keinoista välittämättä saada maahan lukutaidottomia ja häiriintynetitä yksilöitä mahdollisimman paljon. Siitä porukasta he sitten uskovat saavansa itselleen muutaman hartaan marttyyriuteenkin valmiin kannattajan.

    • pelkkää_riesaa

      Ehkäpä jo seruraavalla halllituskaudella taas rukataan puolue ja yhdistys ja kokoontumislakeja uusiksi, ainakin sille olisi tilausta. Minimikassa vaatimus omaa pääomaa jonka olisi aina oltava, eikä monopolisoivia henkilöluottoja, jonkinlainen vaatimus rehellisyyteen ja virallisten jäsenien minimimäärä, vaikkapa se 5000 maksavaa virallista jäsentä, tai puolue välittömästi pois puoluerekisteristä olisi jo pitkä edistysaskel, jolloin tällaisia IPUja kikkailevine kannatuskortti ja rahastusirkuksineen ajamassa maan venäläistämistä ei nähtäisi ollekaan.

    • suohon_lauletaa

      Turppaaseen poljettava on ipu.

    • ipulainen

      Suomalainen luottaa itseensä ja IPUun. Muut eivät ole suomalaisia. Ei nää trollit ole Suomesta kotoisin ja siksi puhuvat levottomia. Eivät edes tunne Suomen historiaa .Rehellisyys on suomalaisten paras piirre.Palturin puhujilla on toisin.

    • suomen_puolesta

      Millainen jarru ja saatuttaja kaksinaamaisuudestaan kuuluisin puoluehirvitys IPU onkaankoko historiansa ajan ollut. Toivottavasti se lakkaa olemasta mahdollisimmaan.n nopeasti, tosin kirkonmäille olisi hyvä saada jalkapuut joissa inhoja IPUlalluja voisi pitää näytillä ja häpeäpaaluissa kansan kiusttavina, ovathan he olleet niin suuri riesa ja kusettaja kansaa vasta

    • IPUEXIT_KETJU_TAKAS

      Nyt tämä hörö kuvittelee olevansa haastamassa Vihreitä ja miksi??? Noh onhan tietty hömekkin joskus aika vihreää... HÄÄHHÄHNÄHÄHHÄÄÄÄHÄÄÄÄ

    • tuhotaan_ipu_yhdessä

      Kerho joka ei ansaitse puolueen mandaattia.

    • kallista_ipuja

      Kun ittestään ei ole lakkauttaan kerhoa
      on se
      valitettavasti yhteiskunnan tehtävä

      IPU tuhlaa siis edelleen vähiä verorahojamme

    • vellihousuja

      Eikö eteläpohjanmaalta löydy rotia, häätää ryssät takaisin siperiaan.
      IPU:a ei kaivata, se pilaa maiseman ja ilmapiirin!

    • vieroitus_avuksi

      Varmasti olisi yhteiskunnalle ja ongelmaiselle itselleen helpompi ja parempi elämä, jos koko kerho pakkolakkautettaisiin ja kyseiseen lahkoon addiktoituneet vietäisiin pakkohoitoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3372
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1329
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1327
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      981
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      859
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      845
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe