Niinpä. Auto antaa omistajalleen niitä ominaisuuksia, joita sen omistajalta puuttuu. Itsevarmat ihmiset ostaa Mersun, Bemarin ja Audin. Itsevarmojen ihmisten naapurit ostaa Daewolet Evandan. Onhan siinä toki halvempi metrihinta. Ja ennen kaikkea se itsevarmuus.
"Itsevarma Chevrolet Evanda"
11
4792
Vastaukset
- minä
Mitä tarkoitat? Autoko antaa omistajalleen itsevarmuutta? Jos näin tarkoitat on arvomaailmasi ainakin osoittain omituinen. En usko että loppupeleissä kukaan sitä Evandaa tai E sarjaa ostaa pönkittääkseen omaa egoaan vaan vaakakupissa painavat muut asiat. Luulen että työmatkan pituus, turvallisuus ja omat kuljetus tarpeet painavat puntarissa. Raha on myös tärkeä, mutta huomioiden miten (huolettomasti)ihmiset luottoja nykyään ottavat luulen tuotteen hinnan tulevan vasta muiden kriteerien jälkeen.
- ihminen
eikös se ole juuri päinvastoin: epävarmat ihmiset ostavat varman päälle audin, bemarin tai mersun
- seta
Juuri näin, epävarmat tarvitsevat "mersua" egonsa pönkittämiseen, itsevarma ostaa autonsa puhtaasti ominaisuuksien perusteella.
- jopason
seta kirjoitti:
Juuri näin, epävarmat tarvitsevat "mersua" egonsa pönkittämiseen, itsevarma ostaa autonsa puhtaasti ominaisuuksien perusteella.
Autohan siinä mainoslauseessa on itsevarma, ei ihminen. Miksi auton on oltava itsevarma? Senhän on aina nöyrryttävä siihen miten kuljettaja sitä käskee. Auton kuin auton. Jos autolla on luonnetta tai tahtoa, sen hallitseminen on mahdotonta.
- Kyllä!
Naapurin Makelle tuli toissaviikolla uusi Ewanda stw. ja täytyy sanoa, että on pelissä kokoa ja näköä.
http://www.kyamk.fi/~oh9jani/nykyiset/markku4.jpg
http://www.kyamk.fi/~oh9jani/nykyiset/markku3.jpg- e.i
tuo oli kyllä caprice eli aito chevy eikä mikään paska kopio daewoo
- että
e.i kirjoitti:
tuo oli kyllä caprice eli aito chevy eikä mikään paska kopio daewoo
matiz, kalos, tacuma, lacetti, nubira ja evanda ovat myös aitoja Chevroletteja
- itse varmuus
Rengit pelkää mitä työkaverit ja naapurikin sanoo ja ostelee autojaankin muita miellyttääkseen. Miehet jotka kulkee omia polkujaan ei paljoa kysele vaan ostelee autoja jotka itse katsoo parhaaksi ja kusee muiden mielipiteille.
- on on
Tulipa ostettua uusi Chevy Evanda.
Ei toisaan ole made in USA, so what ?
Itla Dsignin suunnittelema kori (Giorgio Giugiaro),
ZF vaihteisto, samankaltainen löytyy "hienoista"
saksalaisista. Blaupunkt stereot 5:n CD-levyn vaihtajalla, sähköt VDO jne. Todellinen Globaali tuote. Kasattu vaan kaukoidässä. Vaikuttaa erittäin laadukkaalta, erittäin mukava ajaa, melko edukas, 27500 eur automaattilootalla, ja lähes kaikilla mahdollisilla varusteilla.
Ja ennenkaikkea 3 v takuu, edukkaat huollot jne.
Samalla hinnala olis saanu vaikka 98 mallisen BMW 500-sarjalaisen, jolla mukamas ajettu 100 tkm....- lare
eli se valmistetaan USA:ssa!!!
- Varmaa tietoa
lare kirjoitti:
eli se valmistetaan USA:ssa!!!
Evanda valmistetaan Etelä-Koressa, aivan kuten silloinkin, kun keulassa oli Daewoon logo! Merkki kun ei tee autosta jenkkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452914Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362892Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061684Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611448
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222