Onko Outokummun Sätöksen koululle tullut joku päihdekäyttäjien asuntola tai hoitokoti? Kun poliisit ja ambulanssi vierailee vähän väliä. Ja kuinka melkein ikänsä asunut vanhus voi asua samassa talossa. Laittakaa muutkin naapurit oven ne lukkoon. Tontilla käy niin paljon epämääräisiä ihmisiä. Eikä varmaan ajeta selvinpäin millään muotoa. Oli meinattu ajaa vanhemman naisen päälle punaisella farmariautolla. Otetaan yhdessä asiasta selvää ja vaikka vartio kun aihetta poliisi paikalle. Henkiä kysymyksessä. Ja lapsia tiellä.
Huolestunut naapuri
Huolestunut
183658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kuvaaja telezoomilla metsään mahalleen ja tänne kuvat linkillä sitten vasta niin näkyy rallit kaikille
Ei kai siinä auta kuin vain kysellä poliisilta että mitä tehdä.
Kerro oma tilanteesi.
Poliisi on ihan luotettava taho ja yrittää auttaa.
Voisit ottaa yhteyttä myös kuntaan.
Aina auttaa kun joku ottaa yhteyttä.
Voimia!
yhteyttä kuntaan, eihän tämä muuten korjaudu vaan jatkuu...
Vähän maisema kuvia julkaisuun kaikille päihdekäyttäjien asuntolasta jossa avohoitokoti. Poliisit ja ambulanssit ajelee rallia vähän väliä ei ehdi millään kaikkea nähdä.
Ei ole Sätöksessä koulua ole pitkiin aikoihin, on purettu. Jos se on Vanhan-Sysmän entinen koulu. Jossakin ne täytyy asua kodittomatkin, talvi on tulossa. Täytyisi olla jonkinlainen järjestys, kuinka voi käyttäytyä, kun on muitakin asukkaita.
On vähän kokemusta, että ne ambulanssit ja poliisit rälläilevät ja soittelevat pillejä ihan huvin vuoksi välillä. Aika vähän työtä ja pitäähän se työaika saada käytettyä. Tehdään nyt kotietsintä ihan lämpimikseen ja muuta sellaista.
Juuri näin siellä on päässyt käymään.
Kuvaamaan metsän laidalta näitä päihde ja huimausaine henkilöitä ja vien kuvat kaupungintalolle ja julkaisen naamakirjassa, aatelkaapa sitä... Ihmettelen kovin kuinka huimaaviin aineisiin addiktuneiden henkilöiden annetaan asua tuolla kaupungin siunauksella?
Kaikilla meillä pitää olla koti, myös päihteiden käyttäjillä.
Onneksi nämä huimaaviin aineisiin addiktoituneet päihde henkilöt eivät pääse töihin vanhusten hoitoalalle.
Mikähän koti?Valtion rahoittama ilmainen koti?Nämä ressukat ei kykene pitämään mitään omaa kotia.Rahat jotka tarkoitettu asumiseen ja ruokaan piikitetään..millainen asumismalli näille sopisi..kertokaa viisaat.
huumerahat riittää koti oltava myös ja muut mukavuudet
Nyt siellä vasta tivoli on. Joku narkkilauma ostanu bilekämpäks sen koulun ja meno on sen mukaista.
Myynnissä edelleen jos tarkoitit kuvan rakennusta, pikkurahalla näkyisi saavan jos tarvetta olisi.
Narkkareilla ei rahaa, menee kaikki nupin turvotukseen..
Eilen ohi ajaessa pihalla oli roskanuotio ja julmetusti irtainta kalustusta pihalla. Remontoidaanko ent. koulua vai mistä on kysymys ??
https://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/outokumpu/16983846
Hyvin huumeita menee kuitenkin
Joku piripää napannut nyt vähän liikaa evästä. Punainen sitikka paku kaahaa pitkin sivuteitä ja käy lähistöllä olevan huutokaupattavan kämpän pihalla varmaan kukkia kastelemassa. Auto rekisteröity etelä suomeen.
Anna huumeet kasvaa valmiiksi
Eiköhän olisi terveelisempää jättää naapurin omaankäyttöön kukanviljely huomioitta täällä niin ei sattuisi mitään!!!