Suomi oli joskus näin kommunistinen;
Oikeita-faktoja-pöytään
284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Suomessa on alkanut mittava kampanja kaikkia niitä vastaan, jotka suhtautuivat myönteisesti sosialismiin ja marxilaisuuteen. Kampanja näyttää suunnitellulta.
Kapitalismi on vahvoissa vaikeuksissa. Sen sotaisuus maailmalla alkaa kiukuttaa ihmisiä yhä enemmän. Pelko rikkauksiensa menettämisestä kapitalismi yrittä tehdä rikolliseksi niitä, jopa tunnettuja porvareita, jotka ei olle kivääri kädessä puhuttaessa reaalisosialismista.
Artikkeli kaipaa Skepsis ry:ltä vuoden huuhaa palkintoa mauttomuudessaan ka äärioikeistolaisen jargonin takia.
Artikkelin pääsanoma: Sosialismin kanssa ei olisi saanut olla missään tekemisissä.
Kansa vastaa siihen tutustumalla yhä enemmän marxilaisuuteen. Kuoleva kapitalismi on aloittanut humaanisuuden vastaisen kampanjan, joka palvelee eniten perussuomalaisuuden kaltaisia ihmisvihamielisiä liikkeitä.
ps. Onko artikkeli tarkoitettu puolustamaan nato sotavoimien oikeutusta maaperällämme.
Ei nuo kommunistit osanneet lukea eikä kirjoittaa, mutta hokivat vain ryssästä ja sosialismista, nyt heidät pitäisi tuomita valtionvastaisesta toiminnasta, mutta kuulemma se onkin demokratiaa.