Jekateringburg - Jaroslavl
Jekateringburgin voittoputki katkeaa tänään hei! Jekateringburg oli alakynnessä Jokereiden vieraana, mutta kolmannen erän ylivoimamaali voitti pelin. Loput kaksi tehtiin tyhjään maaliin. Kuten Vuoksenmaa toteaisi, niin voittoputki ja muu hyyppäys on mennyt liikaa kotijoukkueen kertoimiin hei! Jaroslav oli kuitenkin ennen kauden alkua kaavailuissa korkeammalla ja on sitä todennäköisesti kauden päättyessäkin. Jaroslav money line (2,43)
Lumiukon KHL-tipsi hei!
3
276
Vastaukset
- DonKyösti
Ruåttista voisi nykäistä Modo 3.00. AIK on tiukka vastus, eikä vierasvoitto ole varma, mutta kerroin tuntuu aika hyvältä. Molempien kausi on lähtenyt hyvin käyntiin.
Jaroslavl onnistui lopulta kusemaan jatkoajalla, vaikka kolmanteen erään lähdettiin 1-4 johdossa hei! Hyvä betsi siitä huolimatta, sillä Jaroslavl oli jopa hallitsevampi osapuoli. Toivottavasti Kyöstin betsin käy paremmin hei! Huomenna onkin Liverpoolilla iso peli, kun niskaan hönkiva Chelski saapuu vieraaksi. Hazardous tosin saattaa kärsiä jonkinlaisesti ylipeluutuksesta.
- DonKyösti
Lumis oli tänään lähempänä kuin Kösserwisser. Ei ollut Modosta voittajaksi. Perjantaina pitää taas vedellä pää märkänä Hockeyallsvenskania ja Tanskan Metalliliigaa. Ligue 2 on mennyt aivan kammottavan huonosti viimeisen kuukauden, joten voi olla, että Kyösti tekee raskaan päätöksen, eikä enää scouttaa sitä ollenkaan, koska muutakin pelattavaa on perjantaisin. Ei vain enää jaksa hakata päätä seinään sen sarjan kanssa.
Liverpool-Chelsea on liigacupin peli, joten pojan-Kloppi kierrättää, kuten varmaan vastustajakin. Lauantaina on se tärkeämpi liigan peli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018644- 595559
- 245167
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni335067Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv384901Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h774799- 624353
- 434017
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on443292- 452979
