Hinattavia riittää, ei riitä kieltomerkit (ei kyllä näy millainen kieltomerkki on, jos sillä isoa merkitystä on) eikä edes se että äänellä kerrotaan vielä että ei saa pysäköidä tähän.
No sitten hinataan autot pois https://www.youtube.com/user/gtoger/videos
Pysäköintikevennys
4
198
Vastaukset
- pinkkiturkki
Ihmettelen sitä että osassa auton siirtoja auton pohjan alle peruutetaan nuo nostimet että eikö ne riko aika helposti pakoputkea ainakin.
- Tyhmät.hinaukseen
Pitäis hinata Suomessakin enemmän autoja. Moni kuljettaja ei ole motivoitunut noudattamaan sääntöjä. Pahimpia on tavarankuljettajat. Taksikuskit ja 'työmiehet' ovat myös monesti asennevammaisia. Tunttuu olevankin sellainen asenne, että kun on töissä saa tehdä mitä huvittaa.
- Kieltolaki
Mutta miksi ei juuri missään ole parkkipaikkoja lyhytaikaiseen pysäköintiin? Parkkiruutu missä saisi pysäköidä 5-10min.
Enemmän täällä ongelmaa se että kiellolle ei ole muita vaihtoehtoja. - 76yhhyy
Kieltolaki kirjoitti:
Mutta miksi ei juuri missään ole parkkipaikkoja lyhytaikaiseen pysäköintiin? Parkkiruutu missä saisi pysäköidä 5-10min.
Enemmän täällä ongelmaa se että kiellolle ei ole muita vaihtoehtoja.Maksullisilla- ja kiekkopaikoilla voi pysäköidä ja pysäyttää. Lisäksi jos on ajoradalla pysäköinti kielletty ei se kiellä lyhytaikaista pysäyttämistä. Harvassa paikassa on erikseen pysäyttäminen kielletty liikennemerkillä. Täytyy kuitenkin huomioida myös tieliikennelain asettamat rajoitukset pysäyttämiselle.
Onko pysäyttämisen ja pysäköinnin ero selvä?
Missä paikkakunnalla on puute pysäyttämiseen sopivista paikoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k2394439- 184383
Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi394111Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️343985Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k263892Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.1783891Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem1263597Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.202984Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes
Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!222944Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?2632669