Harvinaisen hyvä K-market. Ei ole koolla pilattu, mutta laaja tavara valikoima ja ei vanhoja tuotteita.
K-market Masku
Koomarket
121014
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ainut hyvä mitä siinä kaupassa on niin Pirkka tuotteita runsaasti. Muuta ei sit tarvitakkaan kun kauppias hoitaa homman.
En kauppaa nyt voi kehua, mutta ainut syy miksi käyn siellä niin on Posti.
En käy enää ollenkaan. Sielä on otettu töihin nyt niin huonoa henkilökuntaa että kyllä kauppias on tehnyt tuossa ison munauksen. Asian muualla niin kauan kunnes parempaa henkilökuntaa ilmestyy.
samaa mieltä
Valion kevytmaito oli tänään K-marketista loppu joten jouduin hakemaan maidon Tokmannilta.
Nousiaisten S-market se vasta on oikein kauppa. Rahapeli automaatteja ei pääse enää suoraan pelamaan kolikoilla vaan se vaatii kutsun laiton myyjälle joka tulee sitten avamaan koneen. Kutkun kun lähettää niin kestää yleensä noin 15 minuuttia ennen kuin joku tulee avamaan koneen.
Onhan se hyvä että Nousiaisten S-market on ottanut tuollaisen käytännön, mutta kyllä siihen kutsuun pitää vastata heti eikä vasta 15 minuutin kuluttua. Seurasin perjantaina tätä tapahtumaa ja eräs vamhempi mies menetti jo hermonsa kun ei alkanut koneen avajaa tulevan paikalle. Huusi siellä jo kovaan ääneen että aikoo jatkossa pelata ja asioida toisessa kaupassa jos tälläinen toiminta jatkuu.
Maskun K-marketissa on halvemmat hinnat kuin Raision centterissä.
Olen samaa mieltä. Hyvä kauppa ja ystävällinen henkilökunta.
Mitenköhän perustelet että on hyvä kauppa?
Mädäntyneitä hedelmiä, suppea valikoima. Huono henkilökunta.. Käyn kiitos muualla.
Viimeksi kun kävin ostin sieltä Chesterfield ja Boston -merkkistä tupakkia kun ne olivat alelaarissa, tais olla pari-kolme markkaa/aski. Ei olleet häävin makuisia, aika laimeita, liekö vanhoja. Punainen Colt siihen aikaan oma suosikki.