Viedä tollohallituksen eroanomuksen? Perutaan sen typeryydet ja Suomi hengähtää!
Joko Sipilä tajuaa?
nytjoaika
13112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Missähän mahtaa kyseiset ministerit asua turvallisesti suomessa kun eivät tule enää valituiksi suomen eduskuntaan? Eivät nimittäin enää piileskele turvamiehiensä hameen helmoissa. Monella varmaan on hampaan kolossa yhtä jos toista näiden tunareiden ministereiden aikaansaannoksista! Kohtalo tulee näyttäytymään lopultakin.
Tololla mopo keulii.
Vastahan eduskunta vahvisti hallituksen nauttivan sen luottamusta.
Ei SAK vaihda hallituksia.
Taas palstan emätollo aukas hampaattoman kitansa. Ketkä antoi näille Sipilän luopioille tuen?? Nämä abortinvastustajat,jotka tippuu ensi vaalissa.
Läpi mätä hallitus, piipilä on oikein piru ihmisen muodossa??Tälläisiä ovat lestadiolaiset uskonveljet, rahanahneita sadisteja??En ole niin tyhmä , kun luulet uskonveli piipilä?? Hallitus täysi paska??
Ei ne ole edes ihmisiä vaan natsi paskoja jotka pitäis laittaa monttuun.
Sipilän pultsatinaama riutuu niin, joulun menessä.
tösöli pollo tololtolo!
Opettele suomea
Kuule tiltu. Voin opettaa sinulle apukoulutolvanalle Suomea. Hinnat kovat. Tuskin sossu suostuu maksaa? Kysäse maksusitoumusta?
Kepuloinen tolo tsemppaa, muttei silti saa sitä oikein.
Minäpä hiukan opetan toloa, joka ei selviä edes peruskoulun oikeinkirjoituksesta:
- "Suomea" kirjoitetaan pienellä, kun kyse on kielestä eikä maasta.
- Lauseeseen kuuluu predikaatti, "Hinnat kovat" ei ole lause.
- Aloituksessa "Kuule tiltu" jälkeen tulee pilkku, ei piste. Lauseesta puuttuu predikaatti.
- Tiltu on erisnimi ja se kirjoitetaan isolla.
Tuu opettamaan, katotaan paljonko siitä kannattaa maksaa :D
Oletkin umpijuntti ja läpi tyhmä. Paljastuit. Opetustunnin hinta nousi.
Voi voi :D
Sulla ei stten ole enää varaa siihen.
Sipilä vie hallituksen eroanomuksen Niinistölle ilman housuja ja pyörittää samalla vilisti "helikopteriaan".
Tarkoitat onnetonta piliä?