on aseteltu;
https://yle.fi/uutiset/3-10431844
Persut on vihanlietsoja puolue ja tämä kansanedustaja kopioi-
https://yle.fi/uutiset/3-10431844
Persut on vihanlietsoja puolue ja tämä kansanedustaja kopioi-
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
toi on vaa outoo
et tää koulkiusaaja / persujengi rupee valitta
jos joku käy heihin itteesä
persut on meinaan akkoja kaikki
Huhtasaari haluaa että demokraattisesti valittuja kansanedustajia ei saisi arvostella
Demokratia suorastaan vaatii että kansalaisilla saa olla oma mielipide ja että sen saa sanoa ääneen. Ja sen mielipiteen ei myöskään tarvitse olla kansanedustajille mieleinen.
Siellä missä ei ole sananvapautta ja mielipiteenvapautta, ei ole myöskään demokratiaa!
Ainakaan urkin aikana ei olisi hyväksytty minkäänlaista poliitikkojen ym. demonisoimista oppitunnilla
Mutta tää akkahan käyttytyy kui plonti
Urkki olikin diktaattori ja suomi ei ollut silloin vielä länsimainen demokratia!
Sinulla on kommunistiset ajattelut!
Me ei olla Neuvostoliitossa.
Joku voisi selvittää punikkitoimittajille myös ettei ketään kiinnosta jotkut oppilaiden nimet vaan opettajat jotka on tämän takana
No senhän toki tiesivätkin mutta johonkin löysään pitää epätoivoisesti yrittää takertua
Mutta diktatuuri oltiin kansainvälisissä vertailuissa. Yksinvaltias presidentti on numero yksi diktatuurin merkki.
Ei enää koskaan sitä samaa on monen sen ajan poliitikon ja kansalaisenkin mielipide. Presidentin valtakausia myöskin alettiin rajoittamaan heti Urkin jälkeen ja aivan syystä.
Niin!
Silti paras presidentti Salen rinnalla.
Muut eivät olleetkaan kuin presidentin kuvastuksia, joille kelpasi vain palkkiot ja titteli virassaan.
Mutta miksi päästetään musta homo kouluun julistamaan kuinka hienoa on olla homo ja vielä tästä maksetaan .
Koulu olisi ottanut sinut, mutta kun olet arjalainen homo, niin et ole yhtä kiinnostava
Unohdetaan yhdessä keskusta ja kokoomus eduskuntavaaleissa niin 2015 saa arvoisensa kuitin
Persut eivät salli edes lapsille sananvapautta!
Sinulla on kommunistinen ajattelu!
Persut ovat aina olleet sananvapautta vastaan.
Sananvapaus on eri kuin vihanlietsonta.
Että sinä sekotit ne kaksi sanaa keskenään.....
tuli vaan tuommonen mieleen, että oiskohan tuo nainen saanu ilman kopiointia papereita?
Huhtasaari selittää, että on koulun vika, että koululaiset eivät tue persujen aatemaailmaa.
Huhtasaaresta on väärin. että globaalisti ajattelevat nuoret pohtivat turvapaikan hakijoiden tulevaisuutta.
Huhtasaari ei ymmärrä, että hallitsemattoman maahanmuuton vastakohta voi olla muutakin kuIn persuismi.
Persut elävät kuplassa eivätkä ymmärrä mitä heidän ympärillään tapahtuu
no ei siinä järkeä tarvita jos tuommosta tekee
huhtasaari on yhtä syvältä perseestä kuin muutki (ammuu)
persut
voi vittu, että tämä persujengi on tyhmää
ja äänestäjät myös
Sinullahan on ihan ryssän puheet?
Taidat olla kuin ryssä.
Milloinka saamme vasuri ryssän puhumamaan kouluihin kuinka hieno onnela oli entinen Neuvostoliitto oli.
Kyllä se tulee aikanaan!
Niin ja miten kiinassakin kunnioitetaan ihmisoikeuksia.
no niinku sovittiin, tulen kello 12.15 ensviikolla
niin mitäminu piti tehdä muuta kuin huutaa, vihervasuri, sininenporvari,kuikka ja juupajoenjoutsen
leskeeko se äiti sinut?
Aivopesu pitää aloittaa jo lapsena, islamistitkin sen jo tietää.
Aivopesua ei harjoitetaan muualla kuin USAssa, Venäjällä ja islamistia maissa.
Porissa lapset ovat kouluissa innostuneet tekemään kuvasommitelmia Itäpuiston kaulankatkaisumurhasta, opettajat valitsevat parhaat ja ne pääsevät Porin kaupungintalolle näyttelyyn.
En ymmärrä miksi suuttui. Sananvapaus!!!
Sananvapauteen kuuluu sanoa myös sellaisia asioita joitka eivät aina miellytä toisia. Se ei ole sananvapautta jos vain miellytetään ja nuoleskellaan kuulijaa.
Olipa nerokasta, kyllä kannattaa ilmoittautua vihreitten puheenjohtajakisaan siellä on kaltaisiasi älykköjä pilvin pimein.
Uskaltavatko kuvan tehneet lapsukaiset mennä enää kouluun?
No kun odineja, uusnatseja ja kaljamaha persuja katsoo , niin ehkäpä alle 10 vuotiaalta voivat kiristää tiikkarin suojeluraahaa
Varmaankin. Soinia persut eivät uskalla koskaan vastustaa, mutta tikkarin vienti lapsukaisen suusta silti taitaa vielä onnistua?