Demarit maalittaa Huhtasaarta!

Sanna Marin
@MarinSanna
Tähän on tultu. Kansanedustaja maalittaa lapsia ja altistaa heidät uhkailulle, vihapuheelle ja väkivallalle. Olen todella pahoillani lasten, heidän perheidensä ja koko koulun puolesta. Rimanalitus Huhtasaarelta. Lapset ansaitsevat aikuisilta huolenpitoa ja turvaa, eivät vihaa.

Sanna Marin lähtee maalittamaan täysin syytöntä Huhtasaarta, joka koulussa on demonisoitu kuoleman enkeliksi. Sanna Marin ilmeisesti hyväksyy vihapuheen, kun se kohdistuu oikeaan kohteeseen. Vihreiden Toivola ajaelee taksilla levittämässä vihapuhetta.
Hän on konsensuksessa muiden suvakkien kanssa ja kerää rahat.

18

258

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vihervasemmistonvihapuhe

      Koko vihervasemmisto syyllistyy vihapuheeseen kun se vaan on kohdennettu oikein kuten tässäkin Lauran tapauksessa osoittaa. Koulun rehtorille varoitus vähintään tälläinen ei kuulu kouluun,millainen metakka olisikaan noussut jos muslimeista olisi julkaistu samanlaista sontaa.

    • lauravani

      No Laura osoitti vaan sen, että koko rasselauma/persut ovat idiootteja
      Ei siinä sen kummempaa

    • Lastenkimpussalaura

      Laura yrittää epätoivoisesti tehdä politiikkaa lasten kustannuksella. Löysi jostain viime talvena tehdyn julisteen. Tämä esille tullut oli vain yksi monista, josta katsoi olevan itselleen hyötyä. Nyt Halla-ahon rakkilauma on lasten ja koulun kimpussa. Mutta ei persuille uutta olla lasten kimpussa. Kuolleiden ja elävie;. Muistatteko, miten riemuitsivat ja riekkuvat ilosta, kun se pieni kurdipoika hukkuneena huuhtoutui rannalle! Muut järkyttyivät mutta hallaperseet iloitsi!


      • Koulun rehtori ja opettajat eivät ole lapsia. He ovat nostaneet julisteen esille.
        Mitä olisi tapahtunut, jos kuvat olisivat olleet toisten päin?
        Halla-ahon ja Huhtasaaren pitäisi harkita rikosilmoitusta.
        Rehtori syytteeseen, niin ei voi piiloutua lasten taakse.


      • Persuveijo
        Perusnuori kirjoitti:

        Koulun rehtori ja opettajat eivät ole lapsia. He ovat nostaneet julisteen esille.
        Mitä olisi tapahtunut, jos kuvat olisivat olleet toisten päin?
        Halla-ahon ja Huhtasaaren pitäisi harkita rikosilmoitusta.
        Rehtori syytteeseen, niin ei voi piiloutua lasten taakse.

        Eihän siinä teoksessa ole kohdistettu vihaa ketään kohtaan.
        Tämä meni taas persuilta pieleen ja kääntyi heidän tappiokseen.


      • Persuveijo kirjoitti:

        Eihän siinä teoksessa ole kohdistettu vihaa ketään kohtaan.
        Tämä meni taas persuilta pieleen ja kääntyi heidän tappiokseen.

        Persujen lapset kaikki tekemään tauluja, joissa kuolemaan sanan alla näytetään kaikki RKP:n politiikot. Katsotaan miten sitten suu pannaan?


    • Plagiaatti-Laura

      Huhtasaaren mukaan sananvapus koskee vain häntä. Hän kieltäisi sen jopa koululaisilta. Ryssän tyttöllä on paha vika päässä.

    • Ihmettelunaihe

      Mistä kumpuaa Huhtasaaren viha koululaislapsia kohtaan ?

    • Hullusaari

      Koulu on joutunut palkkaamaan vartijoita lasten turvaksi. Toivotaan että persut ovat tyytyväisiä vihakampanjansa tulokseen...

      • Ruotsinkielisissä kouluissa luullaan, että tavallisissa kouluissa lapset tai muuten epäkypsät toimivat opettajina ja rehtoreina. Kouluissa on selkeää poliittista propagandaa, joka ilmentyy lasten tekeminä töinä. Aikuiset kuitenkin niitä julki panee. Huhtasaari ei ole opettajana koulussa.


    • mamuhallitusjyrää

      älkääs nyt unohtako alkusyytä
      kok ja kes-kusta 2015

    • brorpå

      Eiköpä vain Huhtasaari ole jo tarpeeksi halventanut ihmisarvoa verovaraisena syöttiläänä. -Tämä oli viimeinen todiste tuon ihmisen hirvittävyydestä,edes lasten käyttöä ei kaihda!

      • Huhtasaari on median suosima politiikko. Hänen ei tarvitse, kuin julkaista ennestään jo Instagramissa puolivuotta komeillut kuva omalla FB sivullaan niin media on polvillaan.

        Huhtasaaren kuvan julkaisu vitkuttelu sote-laeissa. ohittaa uutisissa SAK:n järjestämät poliittiset lakot, SDP.n ja kaikki muut poliittiset uutiset. HYVÄ LAURA!


      • Laurahan tosiaan käytti kuvaa oman poliittisen agendansa eteenpäinviemiseen.

        Jostain syystä Laura ei tainnut kertoa tai julkaista että samassa yhteydessä oli mm. pakkoruotsin ja kommunismin vastaiset julisteet.

        Ei tainnut sopia Lauran agendaan vai mitä?

        :-)


    • "Sanna Marin lähtee maalittamaan täysin syytöntä Huhtasaarta, joka koulussa on demonisoitu kuoleman enkeliksi. Sanna Marin ilmeisesti hyväksyy vihapuheen, kun se kohdistuu oikeaan kohteeseen. "

      Hienoa että sinä "perusnuori" pystyt tosiaan osoittamaan mikä sitä vihapuhetta on, kerro toki vihapuheen tunnusmerkit puolueenne varapuheenkohtajalle Lauralle joka ei tiedä mikä on vihapuhetta ja mikä ei:

      "Koko vihapuhelainsäädäntö on Suomessa hyvin tulkinnanvarainen, ja sen voisi kokonaan lakkauttaa. "

      Lisäksi Laura on sitä mieltä että vihapuheen tulisi olla sallittua:

      "Vihapuheen pitäisi olla Suomessa sallittua, sanoo perussuomalainen presidenttiehdokas."

      Ovatko persunuoret eri mielä kun varapuuheenjohtaja?

      • RKP:n pasmat menisivät sekaisin, jos koulussa olisi juliste, jossa olisi RKP:n puolustusministerien kuvat. Suomeen ja välissä olisi kuva vapaussodan teloituksista. Kuoleen alla Persujen kuvat.
        Tekstinä olis Sumen Ruotsalaiset työväenampujat.


      • Perusnuori kirjoitti:

        RKP:n pasmat menisivät sekaisin, jos koulussa olisi juliste, jossa olisi RKP:n puolustusministerien kuvat. Suomeen ja välissä olisi kuva vapaussodan teloituksista. Kuoleen alla Persujen kuvat.
        Tekstinä olis Sumen Ruotsalaiset työväenampujat.

        Niin tosiaan tässä samassa yhteydessä oli esillä juliste jossa vastustettiin pakkoruotsia.

        Eikös olekin jännä että Laura ei siitä twiitannut yhtään mitään?

        Et sitten myöskään tyypilliseen persutapaan osaa vastata siihen mitä sinulta kysyttiin etkä siihen mikä on persunuorten kanta vihapuheeseen, onko se sama kun Lauran vai jokin muu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      300
      1050
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      61
      857
    3. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      76
      835
    4. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      69
      712
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      691
    6. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      39
      668
    7. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      34
      577
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      43
      570
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      507
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      505
    Aihe