Keskustalle onnittelut

Onnittelen uudelleen kaikkia kunnnon ihmisiä eilisen nimipäivän johdosta. Erityisesti Keskustan ihmisille lähtevät toivotukset.
Onnea siis kaikki Valio-kansalaiset.
13170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

"Onnea siis kaikki Valio-kansalaiset."

Nostetaan maitolasit riemuiten ilmaan ja skoolataan Juhalle maitorikasta vuotta 2019.

Sipilän pariin kertaan sairastaman keuhkoveritulpan syyksi arvellaan aggressiivista maitoallergiaa, minkä takia entisen maatalousväestön etupuolueen puheenjohtaja on joutunut jättämään maitotuotteet pois ruokavaliostaan.

Tässähän saattaa päässä viellä hyvinkin toteuttamaan erään pitkäaikaisen toiveensa.

Äänestä

Oikein paljon kiitoksia ja näin komuinistina on mukava katsoa, että kepu vie maataloutta kohden kolhoosipohjaa ja Sipilä ajaa yhteiskuunnan siihen tilaan, että vallankuous on helppo tehdä.
Jo aikanaan Toveri Mao sanoi, " että mitä kurjempi kansa, sitä vallankumouksellisempi".
Minä vielä erikseen kiitän kepua siitä, että teidän harjoittama politiikka, tekee satoa meidän laariin.

Äänestä
  • ja niinkuin huomaatte olen kirjoituksestani sosialisoinut muutaman kirjaimen.

    Äänestä

  • No eipä se näy näiden alkoholisti-vasureiden kannatuksensa.

    Äänestä

  • Sörnäistenprinsessa kirjoitti:

    No eipä se näy näiden alkoholisti-vasureiden kannatuksensa.

    Käsitykseni mukaan Sörkässä on vain miesvankeja ja jos sinä itseäsi pidät naisena, niin se sulle suokoon "Sörnäistenprinsessa".
    Mutta kun kävelet Hämeentietä Kurviin, niin siinä muistaakseni on päiväkeskus, teitä alkoholisteja varten ja poikkeepa sinne, niin ohjaavat hoitoon. Ja ei se minusta häpeä ole, että olet vasuri.
    Nyrkkeilijöissä ja pesäpallossa on paljon vasureita.
    Mukavaa päivää sinulle ja vierotuslääke auttaa sinut alkuun.

    Äänestä

Keskustaa on syytä onnitella joka päivä. Niin hyvä se on hoitamaan yhteisiä asioita.

Äänestä
  • No tottakai ja onnea vaan sinullekki.
    Ajatellaanpa asiaa ihan vakavasti;
    Jos keskustaa ei olisi, niin sinä mökissäsi istua murjoittaisit ilman mitään tekemistä ja miettisist sitä, että on kylmä maailma ?
    Nyt sinulla on netti ja saat etsiä , vaikka ympäri vuorokauden, "munakarvoja", toisten kirjoituksista ja saat samalla osoittaa älyllistä kirjoitustaitoa.
    Minä toivotan sinulle onnea ja toivon, että kepu kutistuu pieneksi ja menee kaus, sivistyneen maailman laidalle.

    Äänestä

  • MItenkä se noin kovin pikkuiseen sattui ?
    Tunnetko sinä minutkin ?
    Toivottavasti löydät paljon sienia kymmenasteisesta vesijumpasta ja mukavaa päivää netinääreen

    Äänestä

Tänä aamuna ossi hourii pahemmin kuin pitkiin aikoihin, sairas mieli on lähtenyt oikein laukalle. Vesijuoksu ossilla tarkoittaa sitä että se kusee housuunsa ja juoksee kylillä ja mölisee. Olen keskustaa lähellä, olen keskustaa lähellä. Sairas äijä.

Äänestä
  • Mutta varmaankin tykkää itsestään.

    Äänestä

  • a-arvio kirjoitti:

    Mutta varmaankin tykkää itsestään.

    Tottakai Ossilla on itsetunto kohdallaan. Ei tarvitse omaa vaatimatomuuttaaan luimistella.

    Äänestä

  • MunakarvaAulleKURIA kirjoitti:

    Tottakai Ossilla on itsetunto kohdallaan. Ei tarvitse omaa vaatimatomuuttaaan luimistella.

    Ja samalla lähetämme ihanalle Mansikille onnitelut, täytti vuosia.
    Mummolle kanssa kun ei täyttänyt ja naapurin Martalle kiitos kahveesta ja siitä pienestä herkusta öylen illalla

    Äänestä

Toivotan loisikeskustan helvettiin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jombevaarilta kirjoitti:

Onnittelen uudelleen kaikkia kunnnon ihmisiä eilisen nimipäivän johdosta. Erityisesti Keskustan ihmisille lähtevät toivotukset.
Onnea siis kaikki Valio-kansalaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu