Mietin nainen reaktiotasi..

ennenkuinlähetän

Mitä mahtaisit tuntea, jos lähettäisin sulle viestin jossa kertoisin, että tunteet ovat vielä olemassa ja minulla on ikävä sinua. Tuntisitkohan iloa, hymyä ja tunteiden loimua? Vai inhoa, tuskaa, kauhua ja pakokauhua?

28

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Arpiajaonnea

      Jälkimmäisiä veikkauksen. Muutenhan te eläisitte loistavaa yhteiselämä tälläkin hetkellä.

    • Etvarmaan

      Oletko joskus ketronut tunteesi mikulle..

    • ghklkhgg

      tuntisin just sitä iloa,hymyä ja tunteiden loimua :)

    • Haurassulle

      😊,rakastaisin sua niin kuin ennenkin.Voi kun oikeasti ottaisit muhun kontaktia,haluaisin todella mutta et varmasti tee näin..

    • Miehiäjokalähtöön

      Koko skaala on mahdollinen riippuen ihan siitä kuka olet.

    • Sitähän_se_kaikki_on

      Olisin todella onnellinen..😊
      (Jos olisit juuri hän, mutta en voi tietää)
      n>m

      • muuteneivoitietää

        Mikä sinua estää kertomasta tunteitasi hänelle?


      • Sitähän_se_kaikki_on
        muuteneivoitietää kirjoitti:

        Mikä sinua estää kertomasta tunteitasi hänelle?

        Tunteita ajatellen , ei mikään..
        Olis tietysti kiva jos näkis joskus ja olis mahdollisuus kahden keskeiseen rupattelu tuokioon..


    • Jos hän lähettäisi minulle tuollaisen viestin, niin tuntisin iloa, onnea, hymyä, tunteiden loimua ja kaikkia muitakin mahdollisia onnen tunteita. Ja vastaisin hänelle, että samoin.

    • minäsevaan-

      Ensimmäisiä tietenkin. Vaikka nykyisellään on asiat kai vähän mahdottomia, niin olisi se huikeaa tietää tuollainen asia ja vielä päästä ketomaan, että itsekin tuntee vahvemmin kuin on ikinä ketään kohtaan (jopa sitä ensirakkautta) tuntenut. Tosin, hän ei ole tunteitaan varsinaisesti ikinä kertonut minulle. Vain jotain vihjailuja, joita ei uskalla ottaa tosissaan tai ne voi lukea useammalla tavalla.

      • No jopas jotakin? Minä tuskin kykenen tuntemaan voimakkaammin,
        kuin ensirakkauttani kohtaan.


      • Päätyynyyn

        Niin..nyt kun mietin sitä viestiä, niin kai sen voi tulkita monella tapaa. Mutta ihastus nyt on selkeää. Mutta tuskin tämä minulle oli. Vaikea uskoa että minua kohtaan vahvempia kuin.. Ja on mentävä eteenpäin. Harmittaa silti kun asiat olisi voinut hoitaa niin paljon paremmin.


      • näitäeijaksa

        Täyttä puppua aina nämä toistuvat rallattelut siitä, että tuntee enemmän kuun ketään muuta kohtaan koskaan.


      • minäsevaan-

        No, toistaiseksi tunnen enemmän kuin ketään muuta kohtaan koskaan. En tietenkään voi tietää, mitä elämä eteen tuo ja tietysti tiedostan, että maailmassa ihmisiä on niin monta että kyllä joku muukin saattaisi ihastuttaa todella paljon vielä tämän jälkeenkin. Siinä kohtaa vain sitten, jos on varattu, täytyy tehdä valinta. Uskon myös, että tosirakkauden kanssa yhdessä ollessa ei niin helposti synny ainakaan suhteita rikkovia tunteita muita kohtaan kuin otollisella hetkellä joko yksin tai väärässä suhteessa. Näinä kahtena kertana, kun olen ollut rakastunut, ei kukaan mies ole heidän kanssaan pystynyt kilpailemaan samaan aikaan. Ensirakkauden kohdalla oli mahdollista alkaa rakastaa toista, koska en ollut nähnyt häntä aikoihin ja minut oli enemmän ja vähemmän torjuttu. Jos olisin ollut hyvässä suhteessa ensimmäiseen, en välttämättä olisi tässä tilanteessa tämän toisen kanssa. Mutta ei se vähennä sitä rakkautta, mitä tosta kohtaan nyt tunnen. Nyt on nyt ja spekulaatiot mitä olisi ollut jos asiat olisi olleet toisin, ovat turhia.


    • Dian

      Ajatus saa punastumaan reaktio olisi onnellinen ja tunteiden loimua ja kaikkea positiivista. Mikä sinua hidastaa laittaa viestiä?

    • Odottelen

      Laita vaan...

    • Minun kohdallani se riippuisi ihan siitä,
      kuka mies sinä olet.
      Jonkun viesti aiheuttaisi vastemielisyyttä,
      jonkun ei.

      T: Ei-Murmeli

    • ympärimennään

      Iiloa, hymyä, tunteiden loimua, kauhua ja pakokauhua. Ja taas sama setti alusta.

    • Sitätuntisin

      Iloa, hymyä ja tunteiden loimua. Henki salpaantuisi ja hymy venyis korviin asti.

    • Tyhjäätäynnä

      Voi että kun en yhtään mitään. Sorry.

    • tämmöttiis

      Jaa-a. Vähän samanlainen kysymys kuin mikä olisi ensireaktiosi, jos avaruualus parkkaisi takapihallesi. Varmaan ensin tuo jaa-a.

    • minäodottelen

      Tunteiden iloa

      • Onnenkyyneleet

        Tuntisin iloa, hymyä, onnellisuutta. Tunteita on paljon häntä kohtaan. Sanoisin samoin tunnen ja ikävä on ollut sinua. Sydän pakahtuu. Iki onnellinen nainen siinä hetkessä. Onnesta itkisin.


    • Mitäänleikkejäjaksa

      Tuskinpa hän mitään kirjoittaisi kun löytää varmaan muutenkin jos on asiaa ja uskaltaa jututtaa vaikka kadulla

    • EiKoskaan

      Iloa ja surua.
      Epätietoisuutta.
      Kaverini sanoisi anna miehen mennä.
      Olen tuntenut itseni tyhjäksi.
      En ole helppo.

    • OnnellinenAune

      Eipä ole ainakaan mulle toi viesti. Hän näkee mun naamastakin, mitä mieltä mää Hänest olen... <3 :)

    • aamiaisnainen

      Tuntisin iloa, hymyilisin hymyä. Loimua ei tosin ole kuin taivaanrannassa, siellä minne aurinko laskee.

    • jokuerektiokai

      Mutta jos hänelle tuli spontaani erektio?

      Tyttöjä unissa ja pippeli...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      234
      5172
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      67
      3390
    3. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      94
      3077
    4. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      38
      3018
    5. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      62
      2875
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2705
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2401
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      103
      2247
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      157
      1686
    10. Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä

      Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn
      Haapavesi
      9
      1340
    Aihe