Viekö puoluetta Jussi Halla-aho vai Laura Huhtasaari?
https://www.lapinkansa.fi/kotimaa/on-kaksi-nimea-pelkastaan-jussi-halla-aho-ja-laura-huhtasaari-psn-piirijohtajien-toivomat-presidenttiehdokkaat-olisivat-puoluejohtoa-200293778/
https://www.lapinkansa.fi/kotimaa/on-kaksi-nimea-pelkastaan-jussi-halla-aho-ja-laura-huhtasaari-psn-piirijohtajien-toivomat-presidenttiehdokkaat-olisivat-puoluejohtoa-200293778/
Vastaukset 5
Vanhimmat
Molemmat vievät persuismia rappioon.
Mukaan tulee kohudosentti Arto Luukkanen, joka yliopiston dosenttina häärää valtion varoilla Halla-ahon ja Huhtasaaren ihmisvastaisen rasismin puolesta.
http://artoluukkanen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/262031-kiihkoilu-pois-suomen-kouluista
Luukkanen nostaa kommunistit vastuuseen Huhtasaaren uhriutumista vastaan. Luukkanen asettu samalle barbaariselle tasolle kuin Huhtasaarikin.
Kouluissa on yhteiskuntaoppi ja sen yhteydessä tulee esiin myös puoluepoliittinen valtiojärjestelmä mutta jonka "kohudosenttimme" pyrkii kieltämään, jos siellä kerrotaan persuista rasistisena ja äärioikeistolaisena liikkeenä.
Persuismi kulkee vakaasti rappioitumista kohti kahden (kolmen) husaarin toimesta eikä kukaan tervejärkinen itse.
Perussuomalainen puolue ei keskustele maahanmuutosta. Se keskittyy parjaamaan arabiväestöä ja heidän uskomuksiaan samaan tyyliin kuin Hitler pauhasi juutalaisista.
Jussi tuskin palaa kotimaanpolitiikkaan, Laurasta tehdään kärkihahmo. Tuskin sattumaa että juuri Laura Huhtasaari valittiin puolueen presidenttiehdokkaaksi.edustamaan puolueen arvoja.
Perussuomalaiset ovat intohimoisia ilmastonpilaajia. He vaativat lisää saastaa vetoamalla että kehitysmaissa tuotetaan päästöjä enemmän kuin Suomessa. Persut vaativat kehityksen taannuttamista.
Onneksi Norja päätti karkottaa 1600 sopeutumatonta holtitonta persua saastuneemmalle seudulle.
Huhtasaari antanee ilmaston puhtauden tuhoamisen jatkua kun keskittyy vain omiin mokiinsa ja matujen parjaamiseen.
Yli vuosi heidän johdollaan persut on saavuttanut vakiintuneen pienpuolueen aseman.
Lauran ja Jussin tavoite siis saavutettu.
Pienpuolueena ei ole pelkoa että joutuisi hallitukseen vastaamaan niistä populistisista lupauksista joita vaalikampanjan aikana annetaan.
Ja persufanien lauma äänestää sokeasti ilman pienentäkään kykyä kritiikkin idolinsa helppoon ja vastuuttomaan hyväpalkkaiseen työhön arkadianmäelle.
Onneksi olkoon onnistuneesta fanilaumanne sumutuksesta Laura ja Jussi.
Onnea vaan persuismin kutistumiselle. Kukaan ei valita.
LeveäpeppuinenPERSUjaaaggg nauttii alamäkilinjasta.
Kansa ei valita.