Oireeni alkoivat viime keväänä sairastetun influenssan ja pitkään jatkuneen stressin jälkeen niin että ensin oikea polvi kipeytyi muutamaksi kuukaudeksi ja polvi tutkittiin muun muassa magneettikuvauksella eikä mitään vikaa löytynyt. Vielä syksylläkin polvi kipuili jonkun aikaa mutta nyt polvikipu on ollut poissa jo yli 3 viikkoa.
Heti syyskuun alussa mulla tuli molemmat päkiät niin aroiksi ettei kävelykään meinaa onnistua kunnolla. Suunnilleen samoihin aikoihin tuli molempien sormien nivelet/jänteet kipeiksi peukalon juuresta ja jotenkin sormet tuntuu välillä tosi jäykiltä. Nyt myös niska ja alaselkä tuntuu oireilevan ja toisesta olkapäästä kuuluu outoja rasahduksia vaikka olkapää ei ole kipeä ainakaan vielä. Voisko tää olla fibromyalgiaa varsinkin kun itsellä on ollut myös monenlaista mielenterveysongelmaa jo yli 10-vuotta.
Sormissa tai varpaissa en ole itse havainnut ainakaan mainittavaa turvotusta tai punoitusta.
Fibromyalgia?
HuolestunutMies
1
232
Vastaukset 1
- Anonyymi
VIesti on vanha, mutta vastaan.
Kaikki nuo kuuluvat vaivat kuuluvat fibroon, valitettavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???602639- 1171368
- 1361176
- 771104
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891023Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku21929Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä27818- 123810
- 33744
Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19685