Eli aloitellaan vaikka näin
Olen melkein 30 vuotias mies, kerron tässä kokemuksia miten voi käydä kun jättää uskomatta , että on sairas. Takana kolmee pitkää parisuhdetta jotka olen kaikki tuhonnut. viimeisimässä nainen lähti lapsen kanssa ei jaksanut enää katsoa sekoilujani.
Manioissa kaikki menee hienosti ja olen sosiialinen ja aikaan saava mutta teen myös paljon huonoja päätöksiä, kuten rakkaimpien ihmisten loukaaminen huomaamatta ja olen usein herännyt vieraan naisen vierestä ja miettinyt miten sinne olen joutunut ja siitä alkaa sitten masennus kausi joka tuhoaa minäkuvani joka kerta.
Ennen olin suosittu ja paljon ystäviä, nyt olen aivan yksin ilman yhtään ystävää tai läheistä. Miten tästä voi nousta enään jaloilleen kaiken menettäneenä?
Hiton bibolar
9
489
Vastaukset 9
Ei muutaku uuteen nousuun!
- dfakjlhöj
Oikealla lääkityksellä noita ylilyöntejä ei tapahdu tai niitä pystyy todella paremmin hillitsemään. Alkoholi täytyy jättää jos se saa pettämään ja sekoilemaan. Nuo kaksi neuvoa annan ja toivotan tsemppiä!
- pönttötin
No huh huh. Lääkityksestä kannattaa lukea. Se on melkoista huttua, jolla saa aivonsa pilalle vuosikymmenessä. Sitäpaitsi vaikka paranisit, psykologien kirjoissa harvemmin kirjoitetaan "parantunut" ja kärsit sitten diagnoosistasi suurinpiirtein joka paikassa.
- sinut.on.tunnistettu
Aloitus vaikuttaa tekaistulta. Ikäsikin pian 80v. Tuo netissä satuilu on sinulle ominaista. Olet bibo, se on tosi. Et aina tajua miten rasittava saatat olla tavisihmisille.
- Vihaanbipoja
Olet bibo, narsisti, sairaalloisen huomionhakuinen epäempaattinen 4-kymppinen. Suksi vaiks suolle :)
Hiihto on hyvä harrastus, mut siitä ei oo bipon rengiks
Se laittaa kielen vyön alle ja monot unohtaa kengiks
Pipo hies, koko mies, hiihtää hiihtää, rännässä tuiskus
Maalia ei oo, tv-kameroita onneks ku oksennus ruiskus
- Mikäsäluuletolevasi
Vittuako tänne pitää tulla keulimaan parisuhteillaan. 🖕
- Kaikestainisee
Olit suosittu jne. Mikä siinäkin oli vikana?
- Mikäsitämättää
Uudesta tai mikä lieneekin myöhäiskörttiläinen
Asiat aina huonosti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91044Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56945
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.45795Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev162743Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66697
- 50624
- 70596
- 95561
- 22556
- 52531
- 60524
- 26500
- 35497
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052459Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246418