karistelkaa tämä kirottu Attendo huishelvettiin.
Jos hoitopaikka kuukaudessa maksaa 4000 euroa, niin minkä kunnan rahkeet sitä kestävät.
Vanhukselta on mahdollista kyniä vain vajaa 1000 euroa, eli kunnan kustannuksiksi jää 3000 euroa/kk.
Ja Attendo ei anna sitoumuksia yksityiseen hoitolaitokseen. Vanhuksia siirrellään kunnasta toiseen. Onpa ruusuinen tulevaisuus. "
lainaus pyhiksiltä
Miljoon, miljoona ruusuaa!
5
193
Vastaukset
- siun-sote
Atte toimii juuri kuten TV-ohjelmassa Tohmajärvellä. Kunnat ulkoistavat SOTE-palvelut pörssiyhtiöille ja näin tappavat kunnassa toimivat jo olemassa olevat yksityiset alan yrittäjät. PM on kehunut kuinka karjalassa toimivat sotet pelaavat. Jokainen voi ohjelman katsotuaan, tehdä omat johtopäätöksensä sen toimivuudesta, sehän toimii, mutta miten dementoituneet suomenrakentajat voivat???
Puolanka ja Kärsämäki on näitä attendon ohjauksessa olevia kuntia ja esperi sekä mehiläinen ovat terveystalon kanssa jakamassa yrityskaupoin pohjois-pohjanmaata.
Tulevaisuudessa nähdään yrityskauppoja, kunhan rahoitusselkiintyy?????- Miljoon.miljoona.risuaa
Hyvä sanavalinta " attendon ohjauksessa olevia kuntia ".
Eräässä edellisen kaltaisessa kunnassa kunta seurasi katseella vierestä kuinka Attendo möi kuntaa kuulematta sen sotepalvelut toiselle yksityiselle palveluntuottajalle sekä vanhuspalvelut toiselle yksityiselle edelleen kuntaa tai sen edustajia kuulematta kautta informoimatta em:sta hankkeista. Attendon alainen hoivapalveluiden tuottaja suurin piirtein luki lehdestä kuinka asiakkaat siirtyy toisen palveluntuottajan tiloihin jne. jne.
- sanderi
Miten keskusta hyväksyy tällaisen kokoomuslaisen menon? Caruna, Attendo ja mitä vielä.
- sulle-mulle
Lehmäkauppojen hinta maakuntamallista.
- Maksaja
Kepu pettää aina. Pitää AINA paikkaansa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä14811357- 288092
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565864Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1604543- 94444
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai314312Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas834179- 843467
- 803230
- 481731