Verotus Ylivieskassa

Lehtitiedon mukaan näyttäisi että verotusta tulisi kiristää. Se voinee olla ainut keino palveluitten säilyttämiseksi edes nykyisellään.
5243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On toinenkin mahdollisuus. Ei äänestä kepua eikä kokoomusta,nehän ne on tähänasti hussanneet Ylivieskassa.

Äänestä

Rahaa olisi säästynyt jos olisivat ostaneet nuo parakkirakennukset omaksi. Nyt menee satoja tuhansia euroja moppen perseeseen kun vuokria maksellessa. Turha puolustautua että ei kukaan halua myydä parakkeja kun saa paremman tuoton vuokraamalla. Kyllä niitä parakkeja saa ostettua mutta ei välttämättä suomesta. Mutta eihän nämä meidän osaamattomat päättäjät osaa muualta maailmasta parakkeja kysellä.

Äänestä

oli kalajaskassa ps.hirvelä nostais veroja,turhapyrkiä uudelleen herrainpöytään

Äänestä

Ei muutakuin nostaa 10 prosentilla.

Äänestä

istui valtuustossa herra, jota sinne ei ole valittu.

Korpi-Tassi jäi vaaleissa ulos valtuustosta ja ihmettelen, miksi hän on nyt päättämässä Ylivieskan asioista!?

Korpi-Tassin taustalla on PPO:n myynti Elisalle epäselvissä olosuhteissa. Sata työpaikkaa ja yhteisöverot menetettiin alueelta. Datamen konkurssimenoja hän piilotti PPO-kaupan yhteydessä (osuuskuntakokouksen vaatima erityinen tilintarkastus). Välimiesoikeus totesi PPO:n kaupan olleen epäselvän. Hallintoneuvosto antoi Korpi-Tassille potkut osuuskunnan tj:n paikalta teletoiminnan myynnin jälkeen (helmikuussa).

Tällainen hämäräheikki istuu Kalajaskan kuvassa valtuuston eturivissä!!

En haluaisi hänen päättävän tulevista veroistani!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palvelut kirjoitti:

Lehtitiedon mukaan näyttäisi että verotusta tulisi kiristää. Se voinee olla ainut keino palveluitten säilyttämiseksi edes nykyisellään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu