Ostin 12klp olut ja yhden siiderin.

Onko se laitonta?

Musiikkia ei saa kuunnella kun se on synti?

Tai yhdes 30k fb ryhmäs keskustelu missä naiset ei saa koskea itseensä kun "se" on devils door bell. Pitää alistua. Elää ilotonta elämää.
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole laitonta mutta tuommoinen elämämkoulun käyminen on. Olutta saa juoda mutta ei tarvitse juoda kaikkea kerralla ja aiheuttaa pahennusta ja häiriötä muille ihmisille. Sama koskee musiikin kuuntelua. Pistä kuulokkeet päähän ja "fiilistele" musaasi jos et osaa kuunnella hiljaa.

Äänestä

Jorma kuittaa. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmeellistä kirjoitti:

Onko se laitonta?

Musiikkia ei saa kuunnella kun se on synti?

Tai yhdes 30k fb ryhmäs keskustelu missä naiset ei saa koskea itseensä kun "se" on devils door bell. Pitää alistua. Elää ilotonta elämää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu