ulkomaalaiset porissa...

intsurfer

eli miksi niitä ollaan tänne otettu...eli ketä tän päätöksen on tehny ja koska.

21

655

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HälläVäliäJuu

      Ei tarvita päätöksiä kun valtakunnan pääministeri lähetti kutsun Syyriaan ja Irakiin, että Tervetuloa tänne meille!
      Toki kansa 90 prosenttisesti on kutsun takana ja onhan Porin kaupunki päättänyt samoin.
      Ei ole ryhmää, joka olisi vastustanut tätä perinteisen porilaisuuden tuhoamista. Jännää kuinka 40 vuotta sitten vielä Toejokelaisia ei pidetty porilaisina. Vain 1.-4. keskustan kaupunginosat olivat oikeiden aitojen porilaisten alueita. Muut olivat ihmisroskia.
      Eikä vieläkään porilainen hyväksy alueelleen muusuomalaisia, mutta ulkomaalaiset kyllä ovat tervetulleita vaikka eivät tekisikään mitään työkseen. Saavat Kela-rahaa pohjattomasta kassasta ja se siirtyy elinkeinoelämälle.
      Ilmainen orjatyövoima on työnantajien himoitsema asia.
      Kaupunginjohtaja Hannus iloitsi julkisuudessa kuinka isis ja taliban pakolaisstatuksella tuovat hyvinvointia Porin elinkeinoelämään.
      Muutamia suomalaispäitä on lähtenyt ja raiskauksia on tapahtunut , mutta elinkeinoelämän hyvinvointi vaatii luonnollisesti veronsa.

    • Havetkaa

      Ensiksikin porilaiset päättäjät kävivät shtyttämässä Syyriaan helvetin moisen monen osapuolen rähinän ja sitten Afrikkaan useita mutta pienempiä sotia. Sitten alettiin tehdä diilejä ihmissalakuljettajien kanssa. Loppu on historiaa.

      • Uksittaistapaus

        Näin se lähihistorian totaalinen tietämättömyys tässäkin tulee esille. Näin sivuraiteilla voi olla vain kun kaikki "tieto" perustuu yksin valemediaan ja kun oma älykkyyden taso ei riitä prosessoimaan loogisesti useita asioita ja eri toimijaryhmien tarkoitushakuisesti piiloteltavia intressejä.
        Tyhmiä, pöljiä lampaita juksutetaan ja viisaammat vaiennetaan.

        "Tämä on vain yksittäistapaus, pelolle ei saa antaa valtaa!"


    • Tantta17v

      Kaikki Poriin Lähi-idästä tulleet turvapaikanhakijat ovat kulttuurinen lahja ja upea voimavara meille, esimerkkejä löytyy.

      • lähi-itäläiset.lähinnä

        Lähi-itäläiset ovat lähinnä irrottaneet päitä


    • Poljeje

      Eu päättää yksin näistä asioista.

    • Lyhyt_kommentti

      Pakolaispolitiikasta ei päätetä persujen torikokouksissa. Me taas olemme EUn jäsenvaltio ja noudatamme yhteisesti sovittuja velvoitteita.

      • Persu6v

        Valitettavasti vain persut tässäkin asiassa ovat järjissään.


      • Persu5v

        EU:lla ei ole yhteistä kantaa hallitsemattomaan maahantunkeutumiseen ja oikeaan pakolaispolitiikkaan. EU:n jäsenvaltiot toimivat sopimustensa vastaisesti.
        Suomen poliitikot (paitsi persut) ei toimi suomalaisten hyväksi.


      • Kerrostalonmies

        5 - 6-vuotiaan tasoisiksi minäkin olisin näitä kirjoitelmia veikannut.


      • KaulaKatki
        Kerrostalonmies kirjoitti:

        5 - 6-vuotiaan tasoisiksi minäkin olisin näitä kirjoitelmia veikannut.

        Olisiko kerrostalonmiehellä mitään asiapitoisempaa kommenttia tähän maahantunkeutumisongelmaan. Kovin köyhää tuo argumentointi.
        Ei pidä mennä EU-esiripun taakse, koska EU:lla ei ole yhteistä kantaa eikä käytänteitä.
        Lapsikin tietää tämän.
        Vanhusten kerrostalossa vaivaa ilmeisesti dementia ja ainut lehti, joka tulee on Satakunnan Työ. Kaikki ajattelutoiminta toimii siellä kerrostalossa etänä Sipilän, Orpon, Rinteen, Li Anderssonin, Teljän kirkkoherra Huhtalan ja Touko Aallon vastuuttomilla aivosoluilla.
        Jos ainoat kommentit ovat: "persu, persu, persu" ja "ota lääkkeesi" niin kannattaa varmaan jättää sitten julkinen mitäänantamaton kommentointi.
        Luulisi vanhalla ihmisellä olevan jo annettavaa meille muille, mutta kun ei ole.

        Tämä on vain yksittäistapaus. Ei saa antaa pelolle valtaa.


      • Pakkopalautus

        "Me taas olemme EUn jäsenvaltio ja noudatamme yhteisesti sovittuja velvoitteita"

        Oletko huomannut että EUn rajoilla on 2015 lähtien ollut rajavalvonta rajoilla.. Enkä nyt tarkoita ulkorajoja..


      • Kerrostalonmies
        KaulaKatki kirjoitti:

        Olisiko kerrostalonmiehellä mitään asiapitoisempaa kommenttia tähän maahantunkeutumisongelmaan. Kovin köyhää tuo argumentointi.
        Ei pidä mennä EU-esiripun taakse, koska EU:lla ei ole yhteistä kantaa eikä käytänteitä.
        Lapsikin tietää tämän.
        Vanhusten kerrostalossa vaivaa ilmeisesti dementia ja ainut lehti, joka tulee on Satakunnan Työ. Kaikki ajattelutoiminta toimii siellä kerrostalossa etänä Sipilän, Orpon, Rinteen, Li Anderssonin, Teljän kirkkoherra Huhtalan ja Touko Aallon vastuuttomilla aivosoluilla.
        Jos ainoat kommentit ovat: "persu, persu, persu" ja "ota lääkkeesi" niin kannattaa varmaan jättää sitten julkinen mitäänantamaton kommentointi.
        Luulisi vanhalla ihmisellä olevan jo annettavaa meille muille, mutta kun ei ole.

        Tämä on vain yksittäistapaus. Ei saa antaa pelolle valtaa.

        Kun nyt tulit kysyneeksi niin olisihan sitä paljonkin asiapitoista keskustelun aihetta, minulla vain on sellainen periaate, etten kommentoi olemattomia ja kuviteltuja asioita kuten esimerkiksi "maahantunkeutumisongelmaa", sellaista kun ei ole. Sinullahan on sitäpaitsi oman ilmoituksesi mukaan kaula poikki niin että unohda koko juttu.


    • SanniGirl

      Tämä on jo toinen tapaus lähivuosina jolloin porilainen menettää henkensä kun turvapaikanhakija murhaa hänet erittäin julmasti.

      • PeliPelattu

        Tottakai murhaavat, koska tulevat kulttuurista, jossa kaulojen katkaisu vesurilla on kansanhuvia, joka perjantain toritapahtuma. Heidän uskonto on myös poliittinen aate, järjestyssääntö. Se on kaikenkattava ohjeistus, joka määrää tappamaan eriuskoiset ja pienimmästäkin toisinajattelusta tai mitättömästä sääntörikkomuksesta.
        On päivänselvää, että tappajat tullessaan Suomeen eivät muuta tapojaan vaan MEIDÄN pitää muuttaa suhtautumistamme mm. mestauksiin ja naisten alistamisiin.
        Yhteiskunta on valinnut epäjärjestyksen ja turvattomuuden tien. Meidän tulee suojella tätä kulttuurimme rikastumista ja hylätä omat periaatteemme.
        Yhteiskunta on antanut pelolle vallan ja lopettanut oman kansansa suojelun.
        Jos joku uskaltaa sanoa tosiasioita niin hänet leimataan rasistiksi, fasistiksi ja natsiksi, äärioikeistoksi ja populistiksi.
        Elinkeinoelämä haluaa tänne rahankiilto silmissään vain orjatyövoimaa, kommunistit ja vihreät haluavat kuten aina ennenkin lietsoa vain epäjärjestystä.
        Vain 10 prosenttia kansasta haluaa koko kansan turvallisuutta, Suomen etua.
        Mitä demarit haluavat?
        Osakkeenomistajina, rikkaina piilokokoomuslaisina demareilla on Orpon-olo🤑haluavat orjia, että pörssikurssit nousisi.


    • Kaupunginhallitus

      Porin kaupunginhallitushan sen päätti että liinaharjaan vanhainkodin tilalle tulee vok.
      Kaupunginhallitus äänesti asiasta 2015 äänin 9-2, perussuomalaiset vastusti esitystä. Eikös tuo kaupunginjohtaja Luukkonen asiaa esittänyt. Että miettikää ny ketä sinnen kaupunginvaltuustoon äänestätte.

    • KiitosKiitos

      Matut ovat Jumalan lahja yrittäjille.
      Kunhan veli Sipilä saa irtisanomissuojan poistettua niin me yrittäjät voimme kotouttaa suomalaiset ylipalkatut lusmut ja voimme palkata vaatimattomia matuja tekemään apinantöitä.
      Valtio maksaa heidän korvaukset.
      Nyt on toivoa, että yrittäjäkin voi saada itselleen jotain.
      Kiitos Jeesus!

    • Soilimummuporist

      Patakirppiksellä on asiallisia nuoria miehiä jotka yrittävät parhaansa

      • MissäAlaaOlet

        Teljän seurakunnassakin oli kahvia kaatelemassa meille joku ihana uskovainen mies. Hänen nimensä on Alaa.
        Ei ole näkynyt viimeaikoina.
        Olisikohan mennyt lomailemaan kotiseudulleen.


      • TeljänSRK
        MissäAlaaOlet kirjoitti:

        Teljän seurakunnassakin oli kahvia kaatelemassa meille joku ihana uskovainen mies. Hänen nimensä on Alaa.
        Ei ole näkynyt viimeaikoina.
        Olisikohan mennyt lomailemaan kotiseudulleen.

        Alaa äänestetään nyt joukolla kirkon luottamustoimiin.

        Tukiryhmä Huhtala


    • Eipaha

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      121
      2266
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      424
      2153
    3. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      97
      1176
    4. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      13
      968
    5. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      34
      790
    6. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      44
      784
    7. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      109
      766
    8. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      15
      754
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      166
      706
    10. Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan

      Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti
      Työn hakeminen
      32
      679
    Aihe