Työkykyä ei saa viedä.

Se rikkoo perustuslakia.
7144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Miten moni murhaajat, moni lastennussijat ja moni insestit saa uuden mahdollisuuden ja mulle ei? Ei mulla ole tuollaisia.

Joku tekee murhan. Vankila. Sovitettu. Tekee murhan vankila sovitettu. Mikä TÄTÄ Suomea vaivaa????

Äänestä

Koska:Ole suomi 24 trolli kiinnitä ylläpidon huomio sekä mainostajien ja hakkereiden trollaa ohella julkkiksia ja YLEn toimittajia = Sosiaalipornoa trollin kustannuksella joka ei lopu koska rikoksista pahin (U). Ahahaha.. Ylellä polttavat huumeita toimittajaa uskotaan höpötä hölynpölyä suomi24sella niin fobba kiikarit ja julkinen lynkkaus lavastus sekä valeteloitus ikuinen leima

Äänestä
  • Copycatit. Montako niitä onkaan.

    Yleä vastaan ei ole mitään. Perjantai on hyvä ohjelma ainakin.

    Ei ole telkkaria. Ei paljon muutakaan. Evätty.

    Metsäkedosta kirjoiittanut koska ns. Ennakkotapaus. MeToo käräjät.

    Mun pitäis olla töissä tänäänki. Maksaa laskut ja elellä siinä missä muutkin. Evätty.

    Paljon muutakin evätty.

    Pyytänyt apua krp,supo,poliisi no ei saa.

    Oikeudenkaaren eikä poliisin arvoa ei saa alentaa. Suomen lakia on noudatettava esim. LexKittilä mikä meneillään.

    Jos poliisi kerttonut useammin että omista asioista saa kirjoittaa niin kuinka se voi olla rangaistavaa? Elän Suomen lakien mukaan.

    Äänestä

  • Oot aikalaisen väärässä, jos kuvittelet, että suomi2nelosen palstan trollatuin olis joku julkimo.

    Äänestä

Niin ja poliisi on kohdellut aina hyvin. Te että saa rivipoliisien raskasta työtä tuhota.

Äänestä

Miksi en saa elää normaalisti jo. Masentaa kun hirviö rikoksia ja nämä jää kiinni. Lusii ja sovitettu. Mun vankeus alkanut ennen niiden rikoksia ja jatkuu vaan kun muut instagramis bling bling.

Toistakyt vuotta. Se on liikaa. Jotkut kertonut että 23v ja 25v. Keinotekoista paskaa te varastatte elämäni. Haluan elää minäkn jo. Päästäkää vapaaksi jo. Antakaa paperini. Saanko tavata asianajajan.

#ruleoflaw
#humanrights

Elinikä lyhentynyt ja terveys romahtanut jo.

Oikeuden vaakakupit ei voi hyvin.

Äänestä

Miten voin lusia kovemman tuomion ku murhasta? Jonkun mielivallan takia tuleeko minusta ....... . No ei tule.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannuristojiimies kirjoitti:

Se rikkoo perustuslakia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu