Asioidessani tänään Savonkadun keskusapteekissa, sain niin ystävällisen hymyn sisälle tullessani ja hyvän palvelun jälkeen myös pois lähtiessä, niin tulin hyvälle mielelle itsekkin..
Jäipä hyvä mieli.
Lääkettä
8508
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jep, siellä on kivat työntekijät. Oli meidänkin vakiapteekki ja osittain vieläkin, se entinen paikka oli vaan paljon "kodikkaampi", siellä oli tosi mukava asioida.
Tässä uudessa paikassa on jotenkin kalseaa, hyllyjen paikat jotenkin eivät "houkuttele", tuolit epämukavat istua jne.
Ei apteekit ole baareja, joihin mennään istuskeleen. Olet ollut väärässä paikassa ???
Apteekista noudetaan terveydenhoidon apuneuvoja ja lääkkeitä terveyden hoitoon.
Valitettavasti siellä joutuu välillä istuksimaan, kun on enemmän asiakkaita. Ja usein asiakas on sairas, kun lääkkeitä joutuu hakemaan, ei ole mukavaa istuskella huonoilla tuoleilla. Kaikki eivät pysty tai jaksa seisoskellakaan.
Kaikki Apteekit Iisalmessa ovat hyviä ja kaikissa on hyvä ja kohteias asiakaspalvelu.
Hirven mehtuuseen. Jaksaa silleen koko viikon....ampua...
Poronsarvi uutetta..kopaseppa hirvensarvi uutetta..männöö samoilla silimillä viikko.
Viikko taetaa olla nyt paremmalla puolella. Tyhjän suap pyytämättäe.
Muuten hyvä, mutta pysäköintipaikkoja oli Kirkkopuistossa aina ihan vieressä. Siellä oli helppo käydä, mutta nyt olen siirtynyt asioimaan toiseen apteekkiin. En viitsi harrastaa taskupysäköintijumppaa ahtaalla Savonkadulla.