Jäipä hyvä mieli.

Asioidessani tänään Savonkadun keskusapteekissa, sain niin ystävällisen hymyn sisälle tullessani ja hyvän palvelun jälkeen myös pois lähtiessä, niin tulin hyvälle mielelle itsekkin..
8508
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jep, siellä on kivat työntekijät. Oli meidänkin vakiapteekki ja osittain vieläkin, se entinen paikka oli vaan paljon "kodikkaampi", siellä oli tosi mukava asioida.
Tässä uudessa paikassa on jotenkin kalseaa, hyllyjen paikat jotenkin eivät "houkuttele", tuolit epämukavat istua jne.

Äänestä
  • Ei apteekit ole baareja, joihin mennään istuskeleen. Olet ollut väärässä paikassa ???
    Apteekista noudetaan terveydenhoidon apuneuvoja ja lääkkeitä terveyden hoitoon.

    Äänestä

  • törttöilijät kirjoitti:

    Ei apteekit ole baareja, joihin mennään istuskeleen. Olet ollut väärässä paikassa ???
    Apteekista noudetaan terveydenhoidon apuneuvoja ja lääkkeitä terveyden hoitoon.

    Valitettavasti siellä joutuu välillä istuksimaan, kun on enemmän asiakkaita. Ja usein asiakas on sairas, kun lääkkeitä joutuu hakemaan, ei ole mukavaa istuskella huonoilla tuoleilla. Kaikki eivät pysty tai jaksa seisoskellakaan.

    Äänestä

Kaikki Apteekit Iisalmessa ovat hyviä ja kaikissa on hyvä ja kohteias asiakaspalvelu.

Äänestä
  • Hirven mehtuuseen. Jaksaa silleen koko viikon....ampua...

    Äänestä

  • Poronsarvi uutetta..kopaseppa hirvensarvi uutetta..männöö samoilla silimillä viikko.

    Äänestä

  • luomulerppu kirjoitti:

    Poronsarvi uutetta..kopaseppa hirvensarvi uutetta..männöö samoilla silimillä viikko.

    Viikko taetaa olla nyt paremmalla puolella. Tyhjän suap pyytämättäe.

    Äänestä

Muuten hyvä, mutta pysäköintipaikkoja oli Kirkkopuistossa aina ihan vieressä. Siellä oli helppo käydä, mutta nyt olen siirtynyt asioimaan toiseen apteekkiin. En viitsi harrastaa taskupysäköintijumppaa ahtaalla Savonkadulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lääkettä kirjoitti:

Asioidessani tänään Savonkadun keskusapteekissa, sain niin ystävällisen hymyn sisälle tullessani ja hyvän palvelun jälkeen myös pois lähtiessä, niin tulin hyvälle mielelle itsekkin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu