paperittomia eikö tälläinen kiihotus ole lainvastaista toimintaa ?.
Vasemmiston Anna Kontula kehottaa piilottamaan
Kyselenjakävelen
13152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Anna Kontula antaa ymmärtää, paljon on hänellä mielenterveysongelmia ja alkoholismia kuten vasureilla yleens, puoluejohtaja ryyppää kuten edeltäjäkin äänestäkää vasureita viinanhinta pysyy järjellisellä tasolla jatkossakin.
Se on parempaa piilottamista Suomen laki ei koske vasureita
Luonnollisesti vasemmistoliitto kannattaa kansalaistottelemattomuutta ja vihan kyllästämää anarkiaa Suomalaisia vastaan.
Vasemmistoliittohan ei edusta Suomea, Suomalaisuutta saati Suomalaisia.
Ulkomaisten edut ensin!
Paavo Arhinmäki joka on väkivallan suuri ihailia joka piti jopa poliisimurhia oikeutettuina,itsenäisyyspävä oli Paavon suuri juhla kun vei joukkonsa rähjäämään linnanpåorttien ulkopuolelle yhteiskunta oli vastustamisen syynä . Mieli muuttui nopeasti porvaripresidentin kanssa lyödään kättäpäivää,porvarihallitukseen lähdettiin kun kaksi ministerinpaikkaa saatiin . Mitä sitten Paavo puhui ennen vaaleja porvarihallitukseen ei lähdetä vaan kuinkas kävi,vieläkö joku menee äänestämään näitä pettureita suomen mätäpaisi puolue vailla vertaa.
Kun äänestät perussuomalaiset valtaan ja hommaat paljon lisää uurnille äänestämään perussuomalaiset puoluetta, päästään punavihreistä
Hyyiiiiiiihhh
Kontula myös haluaa, että sukurutsan kieltävä laki poistetaan.
Kontulan mielestä vasureiden kannattaa lisääntyä omien parissa,näin saadaan puoluelle lisää äänestäjiä .
Kommunistimeininkiä
Todennäköisesti Li ajattelee myös noin
Pudotetaan vaaleissa alas punavihreät
Vasemmistoliitto toivottavasti vajoaa nyt vihreiden jälkeen
Suomi ei pölvästipuolueita tarvitse,vasemmisto ja vihreät kuuluvat tähän surulliseen sakkiin.