Goldi oli huoranamme Riksussa. Normaalisti olen hetero, mutta neljän vuoden jälkeen aloin maksamaan huorille. Ne ovat linnassa olevia hiiriä. Ne määrätään huoriksi. Jos ei suostu niin jengi opettaa niitä. Häviäjät jää huoriksi. Goldille riitti yksi kerta turpiin.
Goldi otti arskatopan suihinotosta. En painanut sitä perseeseen, koska se oli huora ja pelkäsin tauteja. Useimmat veti ilman kortsua, mutta jos käyttää kumia se hajoaa persepanossa helposti. Se oli ainoa linnahuora, joka otti heti persepanon jälkeen suihin. Siitä se velotti kaks toppaa.
Jätkä muuten istui siitä, kun oli väärentänyt paperit ja myynyt toisen autoliikkeen auton omanaan. Nettosi siitä jotain 15 000 markkaa. Sen ämmä kävi joka viikonloppu katsomassa sitä ns. mannemesella. Oli jotain -80 mallinen naku. Kotoisin se oli jostain metsän keskeltä.
Itse lusin pitkän kakun Sörkässä, mutta minut siirrettiin huumekaupan epäilyjen vuoksi Riksuun pariksi vuodeksi.
Goldi otti arskatopan suihinotosta. En painanut sitä perseeseen, koska se oli huora ja pelkäsin tauteja. Useimmat veti ilman kortsua, mutta jos käyttää kumia se hajoaa persepanossa helposti. Se oli ainoa linnahuora, joka otti heti persepanon jälkeen suihin. Siitä se velotti kaks toppaa.
Jätkä muuten istui siitä, kun oli väärentänyt paperit ja myynyt toisen autoliikkeen auton omanaan. Nettosi siitä jotain 15 000 markkaa. Sen ämmä kävi joka viikonloppu katsomassa sitä ns. mannemesella. Oli jotain -80 mallinen naku. Kotoisin se oli jostain metsän keskeltä.
Itse lusin pitkän kakun Sörkässä, mutta minut siirrettiin huumekaupan epäilyjen vuoksi Riksuun pariksi vuodeksi.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ethän ole minua unohtanut...
Kiinnititkö Linnankundi koskaan huomiota siihen, että Goldfingerillä oli sekä sellin seinällä että lompakossa lampaan kuva, siellä missä yleensä pidetään morsmaikun kuvaa.
Näitkö hänen kaipaavan katseensa, kun hän katseli määkijän kuvaa.
Huomasitko, että kun muut vangit lueskelivat pornolehtiä niin Goldin lukemistona oli Lammastalous -lehti.
Kuulitko ulkoilutunnilla, kun vankilan muurien ulkopuolelta kaikui Bäääää ja kuinka Goldi vastasi siihen Määäää
Teillä yllä olevilla pojuilla on todella kova GF-trauma. Mukava huomata, että teitä nyrkillä tapettavia paskahousuja hyörii kintuissani. Kyykyyn siitä koko luuserilauma. Hus, hus, hus.
Kenelläköhän tässä on trauma?
Sinulla tietenkin, koska olet vanha linnavenkula,
jota on kyykytetty linnassa päivin ja öin.
Jo vapauden menettäminen on aikamoista ellei pahinta
kyykytystä.
...sinä olet käyttänyt sitä linnassa varmasti muuhunkin kuin tappelemiseen. Ja paska sinulla tulee housuihin, koska ei sitä vanhan sulkijalihas kaikkea kestä.
Tottakai linnassa runkataan. Niin myös siviilissä. Väitätkö sinä onneton juupis, ettet ole koskaan runkannut? Olet varmaankin niin sairas, ettei sulla ota eteen? Sulkijalihakseni on hyvässä kunnossa, sillä olen käyttänyt anustani vain paskantamiseen, toisin kuin sinä:-D:-D
Kuka tässä mitään runkkamisesta puhunut? Tarkoitin, että vangithan tekevät paljon käsitöitä. Esim. puutyöt ja rekisterikilpien maalaus ovat vangeille mitä mielekkäintä ja sopivinta iltapuhdetta. Mutta itsehän otit asian esille...
Anteeksi, en voi sille mitään, että olet myös sivilissä runkkari. Kokeile silti naista. Se on aivan toisenlaista.
Oletko varma ettet ole käyttänyt anustasi myös puhumiseen? Siihen viittaisi ainakin juttujesi varsin alhainen taso ja huumorisi laatu.
Ps. Kuka olitkaan? Nuija hoi! vai Goldfinger? Taisin osua aika pahasti hermoon.:)
tältä päivältä , koska olet täällä...
tää on kivaa---
Mitä sä pelle höpiset rekisterikilvistä ja puutöistä? Enhän mitä töihin sortunut edes linnassa olessani.
Et ole siis runkannut? Pitihän se arvata, ettei sulla seiso pikku rääpäle.
Naisista puheenollen. Älä opeta koiraa uimaan. Minä aloitin nussimiseni jo silloin kun sinua ei edes ollut olemassa pikku rääpäle. Sinä poju et ikinä pääse minun lukemiini naisten kaadossa, koska tyhmät ja munattomat juntit eivät naisia kiinnosta. Naiset kiinnostuvat etupäässä meistä komeista miljonääreistä ja meistä joilla seisoo tarvittaessa, toisin sinulla.
Yli 1000 naista ei voi olla väärässä poju pieni. Haaveile sinä vain jostain muusta kuin naisista, esim. siitä miten saat kullisi tupesta ja oppisit runkaamaan, saatuasi ensin nysäsi jotenkin seisoman:-D:-D:-D
Älä masennu pikku rääpäle, vaikket pärjää minulle missään, et täällä, etkä varsinkaan nokitusten:-D:-D
Ymmärrän, että runkkaus on sinulle sydämen asia ja haluaisit mieluusti keskustella siitä. Sitä varten on kuitenkin olemassa ihan omat palstansa. Siellä voit antaa myös vinkkejä, koska sinulla on varmasti siitäkin asiasta vankka asiantuntemus ja rautainen kokemus (sananmukaisesti kalterien takaa). Entisille vangeille on tukiryhmiä, joissa voit purkaa ahdistustasi. Naisia olet varmasti kaatanut satoja, mutta "In your dreams and jerking off", kuten James Bond sanoisi sinulle.:)
Naisia sinun lähelläsi ei ole näkynyt, mutta miehiä senkin edestä. Viittaan tähän erittäin noloon IP-jupakkaan. Harmittaako? :)
Olit varmasti vankilan suosituin jeppe, koska kuten tunnettua, homot ovat miehisten miesten perään.:) Mutta sinähän et pane sitä pahaksesi? :)
Taisit muuten olla oikeudenkäynnissä Ruotsin lätkämaajoukkueen paita päällä. Ihan niinkuin vihjeenä muille vangeille: "Minua saa taklata takaapäin ja kovaa".:)
Miten muuten noin fiksu mies ylipäätään voi joutua vankilaan? Tyhmäkö olet? Vai muuten vain henkisesti sairas.:)
Rääpäle hoi! Miksi MINÄ hermostuisin täällä, jossa olen täysin ylivoimainen?
Miksi linnaan on joutunut esim. presidenttikin ja kymmenen kertaa sinua fiksumpia tyyppejä esim. minä, Jussi Uoti ja muutama ministeri ja muutakin kansakunnan kermaa. Olet tähän joukkoon nähden todellinen surkimus.
Älä huolestu, vaikket ole vielä saanut runkattua. Mene hormoonihoitoon, sinulla on ilman muuta liikaa naishormooneja, etkä saa nyssääsi seisomaan.
Mistä sinä "tiedät" ettei naisia ole näkynyt? Onko sinulla jotain näyttökin? Jos tarkoitat tätä osastoa, niin eipä täällä naisia ole näkynytkään, sinun kimpussasi, saatika minun. Sekoitat typeryyttäsi netin ja reaalielämän.
Voimme oikeastaan tavata nokitusten jos alat homoista höpistä. Katsotaan sitten kuka on mies ja kuka homo. Sovitaan niin, että hävinnyt on homo ja tunnustaa sen täällä. Minä takaan, etten se ole minä. Minä kyllä tiedän mitä Mikki Hiiriä te homohuutelijat olette. Nyrkillä tapettia pelkureita kaikki tyyni.
Älä kuitenkaan masennut. Voit kyllä pärjätä jollekin muulle, mutta minulle et ikinä.
Heh, sinuthan tuossa sanansäilässä hakkaavat lastentarhalaiset. Aivan avuton kirjoittelija ja tiedoiltaan vajavainen. Olet jättänyt viime aikoina useampaan kertaan vastaamatta itsellesi hankalia kysymyksiä. Alkaako kurahaalarien napit tutista vai onko mamma kieltänyt vastaamasta.
Niin, kyllähän presidenttikin on istunut linnassa, mutta hyvin kunniakkaasti ja kansan kunnioittamana, syyttömänä miehenä. Että älä sotke presidenttiä johonkin omaan likaiseen nyrkkitappeluusi. Sillä ei kannata kehuskella, hävetä pikemminkin!
Toki linnaan on joutunut minua fiksumpia tyyppejä, mutta varmaan myös tyhmempiä. Eli se siitä todistelustasi. Tyhmähän sitä vankilaan menee, jos vapaana saisi olla.:)
Runkkaus ja siitä puhuminen on sinulle jonkinlainen pakkomielle. Et malta millään jättää aihetta. Taidat harrastaa sitä suht säännölisesti? :) Samalla tavoin kuin tänne kirjoittelua. Ehkä oletkin näin yhdistänyt kaksi lempiharrastustasi, koska saat kummasti tyydytystä kun kirjoittelet ja intät täällä lapsellisia kaiken maailman "poikasten" ja "rääpäleiden" kanssa. Suorastaan haet kontaktia nuorten miesten kanssa. Jaat täällä mailiosoitettasi ja pyydät miehiä mailaamaan sinulle "tapaamisten" merkeissä. Et vaikuta kovalta naistenmieheltä. Lisäksi koneeltasi on kirjoiteltu tänne lukuisilla eri (mies)nimimerkeillä. Joko olet paskanpuhuja tai sitten pidät mieshaaremia.:) Aika nolo juttu tuo IP-sekaannus.:) Harmittiko?
Mainitsin sanan "homo" ja heti alat ehdotella tapaamista.:)) Älähän nyt noin kuumana käy.
Aika epätervettä touhua, sanon minä.
Yritätkö peittää väkivaltaisuudella seksuaalisia patoutumiasi ja paineitasi? Eikö vaimo anna?
Minä istuin paljon kunniakkaammista jutuista linnassa kuin Ryti aikoinaan. Minä en myynyt maatani natseille ja tapattanut sodassa kymmeniä tuhansia miehiä.
Minä puolustin kunniakkaasti koskemattomuuttani kuten miehen pitääkin, mutta vastaani sattui riittävästi surkeita vasikoita, jotka eivät ottaneet tupiinsa kuin miehet, vaan vasikoivat sioille.
Sinusta ei ole minulle vastusta, ei näissä kirjoittelussa, tiedoissa, eikä varsinkaan kun katsotaan kuka on mies ja kuka Mikki- Hiiri. Olet tyypillinen puskasta ampuja ja raukka, tosipaikan tullen paskot housuihisi.
Luuletko sinä pelle, että minä vaivaudun vastaamaan kaikkiin uteluihinne ja tyhmiin kyselyihinne. Ellet tiedä jotain, niin kysy opettajaltasi tai äidiltäsi, älä minulta.
Miksi mainitsit sanan homo? Miksi? Onko homous yksi mieliaiheistasi, kun noin kovasti haluat aiheesta haastella? Siitä aatos, mistä puutos:-D:-D
En ehdottanut tapaamista suinkaan homostelu mielessä, vaikka näin ehkä toivoit. Voitaisiin koittaa kumpi meistä on se, joka viimeksi nauraa.
Luuvitoseni kaipaa silloin tällöin pikku puuhastelua. Sinä olisit juuri sopipa tyyppi tähän puuhasteluun.
Lopuksi sinun pitää sisäistää tämä tuttu lause, joka on tosi kuin vesi. Yli tuhat naista ei voi olla väärässä.
Vai kaipaa nyrkkisi toimintaa.:) Etkö saa tarpeeksi tyydytystä kirjoittelusta. Tuo viehtymyksesi miesten välisiin mittelöihin kuulostaa HIEMAN kieroutuneelta. Sinulla on selvästi paha luonnevika. Luulisi kyllä sinulla olevan sen verran säästöjä, että saisit itsesi hoitoon. Olet esimerkki siitä, että vankila ei paranna häiriintynyttä luonnetta.:) Pääsitkö edes mielentilatutkimukseen sen väkivaltarikoksen jälkeen? Ymmärrän haluasi vankilaan, siellähän sinulla olisi poikaseuraa yllin kyllin.:) Ja saataisiin sinut pois täältä seuraa ja huomiota vikittelemästä.
Olet myös lapsellinen. "Jussi sitä ja Jorma tätä, presidentti myös". Yrität selvästi samaistua kuuluisiin ihmisiin. Merkki omasta pienuudestasi.:)
Kuten et varmaan tiedä, niin vuosisatoja sitten suurin osa sivistyneistä ihmisistä luuli, että Maa on litteä (kuten sinä vieläkin). Eli enemmistö ei ole oikeassa. Eikä mielikuvitusnaisiasi lasketa, käsityöläinen.:)
Harmitaako se IP-kömmähdys? :) Siitä on saatu monet makeat naurut.:)
Vai muistelet näitä juttuja jopa etelän lomallasi.:) Surkimus.:)
Juntti ei tunne edes historiaa.:)
"Minä puolustin kunniakkaasti koskemattomuuttani kuten miehen pitääkin." Mitä, pojatko ahdistelivat? :) Koskemattomuus.:) Tuliko kakki housuun.:)
Sinähän vastaa vaikka mihin kun tarpeeksi kiusataan.:)
Kylläpä Goldilla on tuo Suomen historia jäänyt alkeelliselle tasolle. Ketkään historiantutkijat eivät yhdy noihin Rytiä koskeviin väitteisiin. Opiskele ja tutustu hieman paremmin sota-ajan historiaan. Todennäköisesti itse olisit ollut ensimmäisenä käpykaartissa, jos olisit elänyt sodan aikana. Sen verran leuhka jätkä tunnut olevan. Oman sukuni miehet olivat rintamalla puolustamassa maatamme ja omalta vaikuttivat itsenäisyyden säilymiseen. Siksi sinullakin on mahdollisuus aukoa päätäsi ja laukoa typeryyksiä. Tosimiehet ovat aivan toisenlaisia kuin sinä!
Goldi on täysin oikeassa ja samaa mieltä on puolueeton historiantutkimuskin nykyään. Ryti meni Hitlerin ja natsien kelkkaan ja oli varsinainen luopio ja petturi ja linnaanhan se joutikin aivan aiheesta. Hassustihan siinä Suomi pojillekin kävi kun menivät typeryyttään herrojen ansaan ja marssivat vanhan rajan yli Suur-Suomi mielessä, mutta noutaja tuli ja Vuoksi ei meinannut riittää kun Suomi pojat juoksivat karkuun silmät kauhusta pullistellen ja paskat housuissa.
Suur Suomi jäi tulematta, mutta sensijaan tuli rankat sotakorvauksen ja pien Suomi.
Älähän rupea Goldi itseäsi puolustelemaan, sillä tuollaista johtopäätöstä ei puolueeton historiantutkimus tunne. Tuollainen tulkinta vain halventaa suomalaisia rintamamiehiä ja sen ajan päättäjiä. He toimivat viisaasti ja säilytimme itsenäisyytemme. Taidat olla Goldi 60-luvun stalinisteja aatemaailmaltasi?!Tiedonantaja tärkeimpänä tietolähteenä.
Mikä IP-kömmähdys? Samasta osiotteesta voi kirjoittaa vaikka sata eri henkilöä. Älä naurata typerillä jutuillasi.
Älä puhu paskaa. Suomen päättäjät toimivat päin persettä. Neuvostoliitto pyysi vuokralle pienehköjä alueita, turvatakseen Hitlerin ja natsien mahdolliset sotatoimet Suomenlahden sektorilta. He olivatkin täysin oikeassa, sillä Hitler oli päättänyt jo silloin vallata koko Euroopan aina Urallille saakka.
Suomen idioottimaiset päättäjät eivät suostuneet ja lopputulos oli nähtävissä. Liittyminen Hitlerin kelkkaan kävi kalliiksi suomalaisille. Aivan oikein, että Hitlerin ympäri puhuma Ryti pantiin tiilenpäitä lukemaan.
Suomen päättäjät luulivat tyhmyyttään, että Hitler voittaa ja Suomi saa samalla osan voiton hedelmistä mm. isoja maa-alueita Neuvostoliitosta. Tyhmiä päitä lyötiin Karjalan mäntyihin oikein kunnolla. Mikseivät Suomen sotavoimat pysähtynyt vanhalle rajalle? Juuri siksi, että herrat luulivat tekevänsä Suur-Suomea Hitlerin avulla, muttä köpölöstihän siinä kävi ja ruumiita tuli kymmeniä tuhansia ja maa pieneni entisestäänkin.