Pitäisi säästää uuden asunnon vuokrattavat, sossikka ei auta. Otin pitkän no Jan ja rupesin säästämään 125,00 euroa kuukaudessa. Se mitä tarvitaan on 2500,00 euroa. Ensiksi asunnon ennakko ja takuuvuokra, muuttoauton saaminen, toinen muuttomies ja hänen palkkansa, lisänä tulee auton vuokra, iso auton vuokraus vie enemmän rahaa. Kun nämä lasketaan yhteen tulee mammuttisumma ja lisäksi tulee kotiavustaja palkkaus pakkausapuna. En tiedä vielä miten paljon tarvitsen, mutta jos vuodessa saan säästöön 1000,00 euroa, niin vähintään 2,5 vuotta mennee asunnon vuokra ja muutto kustannusten saaminen kasaan. Siksi säästän joka kuukausi rahaa tilille.
Vuokrarahat
Mitenihmeessäkuka
2
393
Vastaukset
- dfgdgfdggfdgd
Sinänsä ok, mutta 125 e/kk tarkoittaisi, että saisit säästöön 1500 euroa vuodessa. Eli 2500 euron säästämiseen menisi 1 vuosi ja 8 kuukautta.
- Kiirettäpitänee
Niimpä, 20 vuotisremontti on alkanut ja naapurit ovat minua ja naapuria lukuunottamatta tyhjentäneet irtainvarastonsa. Minulle kukaan ei ole ilmoittanut mitään. Pitää kysellä isännöitsijältä. Kiirettä pitänee säästämisessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot473508Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe182901- 282584
- 702329
- 182191
- 502108
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111573- 171475