Onko kukaan juomakesarista tilannut? Jos on niin kauan kesti tilaus ja tuliko perille ja miten tuo kujetus se pitää kai maksaa jotenkin erikseen?
Vastaukset 25
- Makke56
Reilu viikko meni että tuli, halapaa kalajaaa tilasin kun ei jaksa Liiterin litkua kokoajan latkia..
Kuljetustilaushan tehtiin heti juomatilauksen perään hyvin helppo tilisiirrolla ku en mitään Playpalia ruee käyttämään
Viikottain tulee tarjouksia sähköpostiin uutiskirjeen kautta ja sillä sai 10 pinnan alennuksenki ekaan tilaukseen, ennen ostin Viinikaupasta mutta empä osta ennee!! - nappeli
muutaman kerran tilannu hyvin toimii paketti tulee kotiovelle mut jos et oo kotona täytyy hakee posti
- joulunodotusta
Eka tilaus sisässä. Tilattu 30.11, saas nähdä kauanko toimitus kestää ..
- Loppasuu
Joulujuomaa tuli tilattua viikko sitten ja tänään tuli ovelle!! Kylä toimii ja maistuu jo!! Viinikauppa koitaa ryöstää hinnoillaa ei ryöstä ennää
- rahattaismennä
Millä toimittajalla ootte saanu tuolta tulemaan? tuo default NT-logistic ei ainakaan toimi, eikä niihin saa yhteyttä.
- JuomaaTilattuMonesti
Hyvin on toiminut NT-Logisticsi ja Pakettipojat molemmat.. ei mitään ongelmia, viesteihin molemmat vastailleet noin päivässä ainakin itsellä..
- japala
NT-logistics hukkasi multa yhden laatikon (yli 100e juomat). NTL ei vastaa sähköposteihin eikä Juomakeisari auta ollenkaan, sanoo vaan että se on mun ja kuljetusliikkeen ongelma.
Oli ensimmäinen ja viimeinen kerta kun sieltä tilaan.
- Janottais
Kertokaas mulle tyhmälle; jos tilaan vaikka 10 lavaa olutta ym, niin pitääkö siitä ilmoittaa verottajalle? Vai tuleeko kotiin ns tuurilla tullin läpi..?
- DuunAri82
Tulee kotiin ihan ilman mitään ongelmia, tilattu jo monta kertaa työkavereiden kanssa...
- Tyhmä
Kertoisko joku tyhmälle, että tuleeko tähän Suomen päästä vielä veroja? Ohjeissa lukee, että pitäisi itse ilmoittaa verottajalle tilauksesta
- Nosetyhmä
No kuka vittu sellaista jaksaa tehdä. Ei kaljan kura niin hyvää ole. Kiitos tiedosta.
- ÄläVaanIlmoita
Jos ilmoitat tilauksesta verottajalle, niin koko hommassa ei ole mitään mieltä. Sitten on sama käydä ostamassa juomat Alkosta, saatat selvitä jopa halvemmalla.
- Viinaaa
Voisiko joku kertoa pitääkö tämä veroilmoitus tehdä pienestä tilauksesta? Että onko ihan ehdotonta tehdä ilmoitus? Kuinka paljon näitä seurataan?
- fgwwfree
Elä mitään ilmoituksia tee. Riippuen tilauspaikasta on yleensä myyjän vastuulla hoitaa verot, jos tietyt ehdot täyttyvät. Etämyynniksi verohallinto katsoo senkin, jos myyjä tarjoaa maksun yhteydessä jotain ulkopuolista kuljetusfirmaa hoitamaan juomien kuljetuksen. Tällöin on myyjän vastuulla maksaa verot. Suurimmalla osalla näistä paikoista on nuo kuljetushintalaskurit sivuillaan ja suosittelevat kuljetusfirmoja. Siispä voit tilata huoletta. Alkostore24 itsellä toiminut hyvin.
- Anonyymi
Alkostorea suosin itsekin. Molemmat pakkaa hyvin ja toimittaa nopeasti. Keisarin juomat kalliimpia ja toimituskin vähintään 2e kalliimpi.
- Anonyymi
Ei tule perille, älkää tilatko. Verojakin kierrätte.
- Anonyymi
Toisen kerran tilattu. Ensimmäisellä kerralla kaikki ok. Toisella kerralla lavalta oli pöllitty tuotteita. Kukaan ei ilmeisesti korvaa. Jäi paska maku jutusta...
- Anonyymi
Tuntuu olevan ongelmia alkanut tippumaan tälle firmalle.. enpä tilaa itse enää jatkossa
- Anonyymi
Kattokaa Pikalko. Tulee espanjasta tavarat. Itse tilasin vain ilmakuivattua kinkkua mutta näkyy saavan ihan viinejäkin. Kuljetukset edullisia eteläsuomeen
- Anonyymi
Kokeiltu ja katottu on viinit tuolta pikalko.com. Tuli perille ja perushinnalla parempaa laatua
- Anonyymi
Älkää tilatko Pikalkosta mitään. Tein tilauksen toukokuussa ja ei ole tavaraa näkynyt vielä elokuussakaan. Sähköposteihin ei vastata. Huijareita ovat.
- Anonyymi
Ei kannata tilata. Rahat kylpaa, mutta tuotteita ei näy.
- Anonyymi
Ei mikään ihme, ku kattelee mikä sakki sitä puljua pyörittää....
- Anonyymi
Kunhan ette vain käytä pakettipoikia kuljetuksessa,350€ jäi niille vakuutuksesta huolimatta, eivätkä vastaa edes sähköpostiin.
- Anonyymi
Kannattaa tilatessa tarkistaa alkoholikaupan ja kuljetusliikkeen tiedot. Samaa "konsernia" olevat tomiii hyvin yhteen. Muuetn voi tulla ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681216
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1371009Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i111680Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku16591S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant22545Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁61521Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀31503Mies miksi moinen vetäytyminen?
1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku52499Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul22466Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta
Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk62465