Onko kukaan juomakesarista tilannut? Jos on niin kauan kesti tilaus ja tuliko perille ja miten tuo kujetus se pitää kai maksaa jotenkin erikseen?
Juomakeisari
25
6466
Vastaukset
- Makke56
Reilu viikko meni että tuli, halapaa kalajaaa tilasin kun ei jaksa Liiterin litkua kokoajan latkia..
Kuljetustilaushan tehtiin heti juomatilauksen perään hyvin helppo tilisiirrolla ku en mitään Playpalia ruee käyttämään
Viikottain tulee tarjouksia sähköpostiin uutiskirjeen kautta ja sillä sai 10 pinnan alennuksenki ekaan tilaukseen, ennen ostin Viinikaupasta mutta empä osta ennee!! - nappeli
muutaman kerran tilannu hyvin toimii paketti tulee kotiovelle mut jos et oo kotona täytyy hakee posti
- joulunodotusta
Eka tilaus sisässä. Tilattu 30.11, saas nähdä kauanko toimitus kestää ..
- Loppasuu
Joulujuomaa tuli tilattua viikko sitten ja tänään tuli ovelle!! Kylä toimii ja maistuu jo!! Viinikauppa koitaa ryöstää hinnoillaa ei ryöstä ennää
- rahattaismennä
Millä toimittajalla ootte saanu tuolta tulemaan? tuo default NT-logistic ei ainakaan toimi, eikä niihin saa yhteyttä.
- JuomaaTilattuMonesti
Hyvin on toiminut NT-Logisticsi ja Pakettipojat molemmat.. ei mitään ongelmia, viesteihin molemmat vastailleet noin päivässä ainakin itsellä..
- japala
NT-logistics hukkasi multa yhden laatikon (yli 100e juomat). NTL ei vastaa sähköposteihin eikä Juomakeisari auta ollenkaan, sanoo vaan että se on mun ja kuljetusliikkeen ongelma.
Oli ensimmäinen ja viimeinen kerta kun sieltä tilaan.
- Janottais
Kertokaas mulle tyhmälle; jos tilaan vaikka 10 lavaa olutta ym, niin pitääkö siitä ilmoittaa verottajalle? Vai tuleeko kotiin ns tuurilla tullin läpi..?
- DuunAri82
Tulee kotiin ihan ilman mitään ongelmia, tilattu jo monta kertaa työkavereiden kanssa...
- Tyhmä
Kertoisko joku tyhmälle, että tuleeko tähän Suomen päästä vielä veroja? Ohjeissa lukee, että pitäisi itse ilmoittaa verottajalle tilauksesta
- Nosetyhmä
No kuka vittu sellaista jaksaa tehdä. Ei kaljan kura niin hyvää ole. Kiitos tiedosta.
- ÄläVaanIlmoita
Jos ilmoitat tilauksesta verottajalle, niin koko hommassa ei ole mitään mieltä. Sitten on sama käydä ostamassa juomat Alkosta, saatat selvitä jopa halvemmalla.
- Viinaaa
Voisiko joku kertoa pitääkö tämä veroilmoitus tehdä pienestä tilauksesta? Että onko ihan ehdotonta tehdä ilmoitus? Kuinka paljon näitä seurataan?
- fgwwfree
Elä mitään ilmoituksia tee. Riippuen tilauspaikasta on yleensä myyjän vastuulla hoitaa verot, jos tietyt ehdot täyttyvät. Etämyynniksi verohallinto katsoo senkin, jos myyjä tarjoaa maksun yhteydessä jotain ulkopuolista kuljetusfirmaa hoitamaan juomien kuljetuksen. Tällöin on myyjän vastuulla maksaa verot. Suurimmalla osalla näistä paikoista on nuo kuljetushintalaskurit sivuillaan ja suosittelevat kuljetusfirmoja. Siispä voit tilata huoletta. Alkostore24 itsellä toiminut hyvin.
- Anonyymi
Alkostorea suosin itsekin. Molemmat pakkaa hyvin ja toimittaa nopeasti. Keisarin juomat kalliimpia ja toimituskin vähintään 2e kalliimpi.
- Anonyymi
Ei tule perille, älkää tilatko. Verojakin kierrätte.
- Anonyymi
Toisen kerran tilattu. Ensimmäisellä kerralla kaikki ok. Toisella kerralla lavalta oli pöllitty tuotteita. Kukaan ei ilmeisesti korvaa. Jäi paska maku jutusta...
- Anonyymi
Tuntuu olevan ongelmia alkanut tippumaan tälle firmalle.. enpä tilaa itse enää jatkossa
- Anonyymi
Kattokaa Pikalko. Tulee espanjasta tavarat. Itse tilasin vain ilmakuivattua kinkkua mutta näkyy saavan ihan viinejäkin. Kuljetukset edullisia eteläsuomeen
- Anonyymi
Kokeiltu ja katottu on viinit tuolta pikalko.com. Tuli perille ja perushinnalla parempaa laatua
- Anonyymi
Älkää tilatko Pikalkosta mitään. Tein tilauksen toukokuussa ja ei ole tavaraa näkynyt vielä elokuussakaan. Sähköposteihin ei vastata. Huijareita ovat.
- Anonyymi
Ei kannata tilata. Rahat kylpaa, mutta tuotteita ei näy.
- Anonyymi
Ei mikään ihme, ku kattelee mikä sakki sitä puljua pyörittää....
- Anonyymi
Kunhan ette vain käytä pakettipoikia kuljetuksessa,350€ jäi niille vakuutuksesta huolimatta, eivätkä vastaa edes sähköpostiin.
- Anonyymi
Kannattaa tilatessa tarkistaa alkoholikaupan ja kuljetusliikkeen tiedot. Samaa "konsernia" olevat tomiii hyvin yhteen. Muuetn voi tulla ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama967705Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1246420Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1694557Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2353111Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta942678Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh502047- 1401698
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971574Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo52918Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?
Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk21832