Matkustajat estivä joukkoraiskaajan palautuksen

Kiittäkää_suvakkeja

"Joukkoraiskauksesta tuomitun somalimiehen karkottaminen Britanniasta keskeytyi lentokoneen kanssamatkustajien protestiin, kertoo The Times.

Välikohtaus tapahtui viime tiistaina Lontoon Heathrowin lentokentällä. 29-vuotias mies oli tarkoitus lennättää Istanbulin kautta Somaliaan. Palautus keskeytyi, kun matkustajat aloittivat mielenosoituksen miehen puolesta juuri ennen koneen nousua.

Matkustajien kerrotaan vaatineen kovaäänisesti miehen poistamista koneesta. Tätä ennen mies oli huutanut koneessa, että häntä ollaan palauttamassa Mogadishuun kuolemaan. Karkotettava oli myös kertonut olevansa erotettu perheestään".

https://www.verkkouutiset.fi/matkustajat-estivat-tuomitun-joukkoraiskaajan-karkotuslennon/

Viranomaiset yrittivät rauhoitella protestoivia matkustajia. Tilanne päättyi lopulta siihen, että mies vietiin pois lentokoneesta matkustajien hurrauksen ja taputusten saattelemana.

Myöhemmin paljastui, että karkotuksen taustalla oli tuomio 16-vuotiaan joukkoraiskauksesta. Mies oli suorittanut vankilatuomionsa, joten häntä oltiin karkottamassa takaisin kotimaahansa.

Vastaavia mielenilmauksia on nähty tänä vuonna myös muualla.

Kesällä ruotsalaisopiskelijan seisomaprotesti keskeytti afganistanilaisen turvapaikanhakijan palauttamisen Kabuliin. Suomessa Finnairin lento Helsingistä Berliiniin lykkääntyi heinäkuussa, kun koneessa ollut vihreän eduskuntaryhmän lainsäädäntösihteerinä työskentelevä Aino Pennanen protestoi Irakiin palautettavan miehen vuoksi.

27

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suvakismi.on.sairaus

      Aivan järjettömiä suvakkeja.Aatelkaa nyt, he eivät edes tienneet mitä palautettava oli tehnyt (hajoittanut nuoren tytön koko elämän).
      Jos vaikka olisi ollut massamurhaaja tai päänkatkoja, niin aplodeja vaan ja palautuksen keskeytys!

      Nuo tarvisi palauttaa jossakin äänieristetyssä tilassa koneen perällä tai laivoissa suurempi määrä.

      Aika hampaatonta menoa, että rääkymällä saa jäädä maahan raiskailemaan ja lorvimaan muiden rahoilla.

      • Kdkdkfnfnfnk

        Toi koko protestoija porukka olis kannattanut heitää vittuun sen raiskaaja kusipään kanssa. Tietenkin kastroida se raiskaaja ensin ettei osallistu maailman väestön kasvuongelmaan vahinko lapsia tekemällä.


      • vbcvnbcvmb

        Ei ole kustannustehokasta palautella rikollisia reittilennoilla. Reppu olalle vaan ja kävellen kotiin, tai rahtikoneella, tai rahtilaivalla isompi erä. Jos jostain syystä pakko käyttää reittikonetta, niin rikollinen tulee huumata. Jos laittomia protesteja tulee typeryksiltä, heidät tulee poistaa koneesta, ei rikollista. Tuollaisen mielivallan totteleminen luo vaarallisen ennakkotapauksen. Kohta elämme siinäkin asiassa ääliöiden sanelemilla ehdoilla.


      • lerppa

        Mitäs rääkkyvä suvakki sitten sanoo kun saa joukko munaa kunnolla itse??


      • Kdkdkfnfnfnk kirjoitti:

        Toi koko protestoija porukka olis kannattanut heitää vittuun sen raiskaaja kusipään kanssa. Tietenkin kastroida se raiskaaja ensin ettei osallistu maailman väestön kasvuongelmaan vahinko lapsia tekemällä.

        Viha tarttuu niin nopeasti että jokainen meistä voisi miettiä minkälaista keskustelukulttuuria haluaa edistää. Myös täällä netissä.


    • SiviilejäHäiritään

      Kuljetusta ei saisi tehdä siviilien joukossa. Palautukset pitäisi hoitaa osastoidulla kuljetuskalustolla. Ensisijainen asia on siviilien turvallisuus, joten ei rikollisia samaan tilaan. Turvallisuusasiat tulisi ensisijaisesti hoitaa hankkimalla asianmukainen kalusto. Ruumassa voi myös kuljettaa erillisessä vankihäkissä. Koneissa on eristettyjä lämpimiä tiloja ruumassa.

      • Potaatti

        Vänkihäkki ruuman ja pakkopaita.


    • vihani.kasvaa

      Onneksi olkoon saastainen vihervasemmisto. Vihani ei voisi olla suurempi!

    • Kansallismielinen80

      Tämähän tarkoittaa juuri sitä että vihervassarit hyväksyy naisten/tyttöjen raiskaamisen ja haluavat vielä lisää näitä "rikastajia" tänne. Huh huh. Tulispa sisällissota, niin pääsis poistaa tämän paska-aineiston suomesta.

    • Nimimerkkierkki

      Matkustajat olivat oikeassa. Kuka nyt mokoman terroristin haluaa mukaansa lennolle? Jos koneessa oli vain Somaliaan menijöitä, niin toivottavasti paluulento ei toteudu ja nämä rasistit jäävät oikeaan kotimaahansa.

    • apinaa..koijataan

      Kiväärin perällä ohimoon, piikki perseeeseen ja potkasu heti meren päällä munille apinalle pudotus.

      • beghsdhydge

        Hävetkää matut..........................


      • perskutti
        beghsdhydge kirjoitti:

        Hävetkää matut..........................

        Ei aivoton matu osaa hävetä...


    • Mitäpämuuta

      Ne muut matkustajat oli tietysti somaleja lomailemaan menossa.

      • somalitLentelee

        Niinpä niin, tietenkin matkustajat olivat somaleja lentelemässä,
        kun kone oli Somaliaan menossa.
        Joukossa varmaan ko somalin kaverit, kolleegat, sukua, kasvattilastenkumminkaimat, lomalle päästetyt, lomailemaan maksetut...


    • TULI.MIELEENI

      khazarijuutiloisvetoinen Usaatana hyökkäilee sinne ja tänne, saamme miljoonia pakolaisia, raiskaajia ja ISIS-teroja elätettäviksemme, kiitos khazarijuutiloisvetoinen Usaatana pakolaisista.

    • Jokainen_joka

      tahallaan aiheuttaa lentokoneen myöhästymisen olisi tuomittava korvaamaan lentoyhtiölle ja toisille matkustajille aiheuttamansa haitta kokonaisuudessaan.

    • Mahumetti

      Taitaa olla oikein muoti-ilmiö tämä palautusten häirintä. Suvakit onkii jostain tietoonsa lennot, joissa voi olla palautettavia. Sitten vaan samanhenkisellä hörhöporukalla koneeseen häiriköimään.

      Se, että palautettava on saanut lainvoimaisen palautuspäätöksen, ei näille aivottomille laumasieluille merkitse mitään. Ei myöskään palautuksen perusteina olevat törkeät rikokset. Rajat kun pitää olla auki myös eläteiksemme tunkeutuneille joukkoraiskaajille.

    • 0dk

      Tuohan on rinnastettavissa rikollisen piilottamiseen ja avustamiseen.

    • Lässyn_lässyn

      Rikollisia ei saa muka palauttaa turvalliseen kotimaahansa.

    • ttututuutututtu

      Tätä siitä sitten seuraa sompuilla kun khattia pureskellaan kakki päivät.

    • zuvakkiSiperiaan

      Avustaja zuvakit raiskaajan matkaan somaliaan. Eikä palautusoikeutta.

    • ehwtjh

      Olisi oikeammin sanoa, että "joukkoraiskaajat estivät joukkoraiskaajan palautuksen".

    • Heinrich_6v

      Kustannustehokkaampaa olisi kuljettaa suurempia ryhmiä lahtilaivoilla.

    • Jokurotioltava

      Ei palautuksia lomalennoilla!

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      87
      3950
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3767
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      44
      2225
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      56
      2194
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2084
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1756
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1439
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      107
      1190
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1183
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1109
    Aihe