Sofian luxuselämä herättää kateutta eikä ihme. Sofia on kaunis (mm. Ex miss Helsinki), menestynyt (alansa maailmanmestari), hyvin toimeentuleva (oma menestyvä bisnes) ja hyvä esikuva monelle (opettaa terveitä elämäntapoja ja antaa treeniohjeita tuhansille) eli ei ihme että kateellisia riittää. Nyt se on vielä löytänyt rikkaan miehenkin!
Ei siis ihme et martinat ym ovat katkeria, tässähän tapauksessa maran mies on vielä yrittänyt iskeä Sofiaa. Harmi ettei mara oo ikinä päässy samalle tasolle ja siksi pitää dissata itseään nuorempaa ja kauniinpaa Sofiaa. Sofian ei onneksi tarvi välittää jonku nobodyn mielipiteestä.
Ei siis ihme et martinat ym ovat katkeria, tässähän tapauksessa maran mies on vielä yrittänyt iskeä Sofiaa. Harmi ettei mara oo ikinä päässy samalle tasolle ja siksi pitää dissata itseään nuorempaa ja kauniinpaa Sofiaa. Sofian ei onneksi tarvi välittää jonku nobodyn mielipiteestä.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Joo, Sofia voi olla ylpeä itsestään, on itse tehnyt paljon töitä menestyksensä eteen.
Sofia tekee paljon töitä koneella.
Kenen siivellä se nyt elää?
Martina tekee vielä enemmän.
Karvalompakko vai?
Ihan kuten ennenkin.
Sofiaa olis siisti prässätä poimuun :)
Ei sen tarvi kenenkään siivellä elää, ihan tienaa omat rahansa
No nyt on Martinalla syytäkin kadehtia.
Sofia nappas ihan oikean miljonäärin, eikä faijansa perintörahoja tuhlaavan vätyksen.
Mies on vielä komea ja raamikas, eikä pullohartiainen, plösähtänyt poju.
Martinan markkina-arvo on jo miinuksen puolella, joten on tyydyttävä kynsin hampain pitämään kiinni siitä mitä on saanut—
Eikä rikas mies oo ainoa juttu josta mara o katkera! Sofia on onnistunut urheilijana, toisin kun tämä ”triathlonisti”. Lisäksi Sofia on voittanut missikisat, ja vieläpä maran omat kisat :D
Jos nää kaksi laitettais riviin niin kyllä Martina olis pitempi ja
painavampi, ainakin semmonen mutu mulla on.
https://www.seiska.fi/Uutiset/Paparazzi-iski-Sofia-Belorf-toi-uuden-rakkaansa-Suomeen-tassa-on-tumma-liikemies-Niko
En nyt sanos enää, on tuo Sofiakin sen verran muuttunut. Outo hypetys tän neidin kohdalla, leikannut itsensä täysin, muokkaa kaikki kuvansa ja niin meni Lontooseen tekemään "uraa".
Sofian ulkonäkö on kyllä muuttunut,kun kattoo noita lentokentällä otettuja kuvia. En usko, että rakkaudesta on kyse, tällä herralla ennenkin tälläsiä naisia, joihin menee sitten kiinnostus.
Kumpikin nainen elähtäneen näköisiä silikonitapauksia. Totta maar Martta on kateellinen, Sofia nappasi huomattavasti rikkaamman miehen (perintörikkauksia hänelläkin) ja kun Martalla vain raha ratkaiaee.
Missä Martina on nyt dissannut Sofiaa? Pahoinpitelytuomio on jo, jatkuuko mollaaminen? Kateellinenhan Martina on kaikille, se on selvää.
Muistan jonkun väsyneen läpän vaatetuksesta Sofian blogiin, muuhunhan ei Martina kykene.
Kateellinen se on taatusti, niinkuin kaikille naisille, jotka omilla ansioillaan saa jotain aikaan
Muijan omat aikaansaannokset on kevyttä kamaa.
-surkeita hyvinvointi ja treeni postauksia ostetuilla seuraajilla pönkitettyyn blogiin.
-keskinkertaisesti suoritettuja thriathlon pyrähdyksiä puolikkaissa kisoissa.
-yleisenä naurunaiheena esiintymisiä jonninjoutavissa hyvinvointitapahtumissa
Jne,jne
Epäilen että tän ”sofialla ei ole lapsia, lälläälää” kampanjan jäljet johtaa sylttytehtaaseen.
Niinpä, yleensä näitä kommentteja harrastaa naiset joiden elämän ainoa ”saavutus” on lapset. Hyvin sopii Martinaan :)
Taitaa olla sofiankin mies ainakin osittain saanut miljonäärin uralleen nousua oman iskän kautta. Nikon perhe varakas. Tuskin ihan normaalista lähtökohdista olisi tuommoinen mahdollista.
Mikähän Seiskan "miljonääri" tääkin kundi on. Katsokaas Sohvin reisiä. Niin on paksut pullukat että. kyllä vie Martina kropallaan kirkkaasti pojot kiva kun on näitä oikeita kuvia niiden muokattujen instakuvien rinnalle, millä verrata parsanpurijan suloja. Sohvi on aivan tasapaksun emännän näköinen. Nyt on seurattava kauanko tämä "rakkaus" kestää ja kauanko toi kundi raahaa Sohvia perässään.
Nopeasti unohtui Martinan lentokenttäkuvat... keski-ikäinen tasapaksu tantta oli niissä.
Onko Sofia vaan turvonnut vai onko raskaana, vai tekeekö valkonen vaatetus?
Tämä liikemies saa varmaan pian Sofiasta tarpeekseen. Kunhan vähän aikaa hurvittelee ja sitten seuraavaa misua kehiin.
Oon miettinyt et onko tänne kirjoittavat ihmiset jotenki vanhanaikaisia kun ”liikemies” tuntuu herättävän suurta kunnioitusta. Nuorempi polvi vierastaa ko sanaa joka voi tarkoittaa ihan mitä vaan eikä ole synonyymi menestyvälle ja rikkaalle miehelle. Mä oikeasti uskon että Sofia tienaa enemmän kun tää Niko eikä Sofia tarvi ”liikemiestä” elättäjäksi. Ei tää on mikään 50-luku jolloin naisia piti elättää. Suurin osa naisista ei haaveile tuollaisesta Martina-elämästä jossa mies elättää ja voi tehdä mitä tahansa.
No just, kyllä näiden tyrkkyjen elämää ylläpitää pari varakasta höynää.
Samaan elämäntyyliin on mahdoton näiden tyhjäpäiden päästä omilla ansioilla.
Joten näiden parisuhde on vähintäänkin perinteinen— mies hankkii rahat ja nainen on ”koristeena”—pientä puuhastelua treenien muodossa voi toki harrastaa lomien ohessa.
Tuksun Artokin oli liikemies Lapista.
Taatusti on mara kateellinen. Sofia tuntuu onnistuvan kaikessa, mara taas yrittää kaikkea...
Maran yritykset ovat johtaneet siihen, että tehty on jo liikaa ja vääriä asioita. Martinan maine on joissakin piireissä melko huono ja vastaavasti Sofian maine on neutraali. Sofian iässä Martina oli jo ehtinyt söheltää ties mitä, ja homma näyttää jatkuvan entisenlaisena.
On sanottava, että itse voi valita mitä seuraa. Seuraamalla ihan muita henkilöitä, elämä voi näyttää itselle aivan mahtavia puolia. Negatiivisten henkilöiden tilalle positiivisia henkilöitä. Nyt häivyn täältä.
Mistähän Martina olisi kateellinen. Sohvin 50000€ veloista, tasapaksusta kropasta, ja mitäänsanomattomasta elämästäänkö?
Ikävä tuottaa pettymys mutta kyllä Sofia on taas insta-videolla aivan älyttömän hoikka. Eli seiskan kuvista saa väärän käsityksen.
Lisäksi se on taas Marbellassa, aurinko paistaa, ruoka on terveellistä, salilla käydään ja kämppä näyttää kalliilta.
Olkoon nyt missä hyvänsä, mutta Seiskan kuvat eivät olleet muokattuja, vaan toivat totuuden esiin siitä hoikkuudesta. Tavallisen tasapaksun emännän näköinen paksuine reisineen.
Ei se videokaan ollut muokattu. Video on paljon totuudenmukaisempi koska henkilö liikkuu jos verrataan yhdestä kuvakulmasta otettuun kuvaan. Ilmeisesti pötkylämartina asialla eikä kestä sitä et Sofia on paremmassa kunnossa.
Muokkaa kuviaan todella paljon. Livenä näyttää nykyisin kauhealta ja vanhalta. Oli ennen todella kaunis.
En lähtisi maraa ja Sofiaa toisiinsa vertaamaan. Mara jää jo lähdössä.
Martina haluaa muuttaa Espanjaan. No miten käy Viken. Lentää taas yksin äidin luo silloin tällöin.
Vicotria pääsee taas rekvisiitaksi aina joskus.
Martina haluaa muuttaa Marbellaan töihin eli treenaamaan joihinkin minitriathonmittelöihin. Pojot Maralle, hienosti on onnistunut järjestämään itselleen helpon elämän. Kiva sattuma, Mara ja Sofia molemmat Marbellassa ja ehkä miehetkin Stefan ja Niko ovat taas frendejä. Pienet on piirit.
Ai nyt mara haluaa Espanjaan? Steffi oli sinne yksin lähdössä mut ilmeisesti mara ei nyt Sofian takia uskalla päästää sitä yksin...
Harmi, siinä meni steffin hyvä suunnitelma pieleen :(
Niin seiskan kuvat valehtelee tietenkin. Sofia ei kyllä pysty itseään elättämään,ei mitään taitoja tai saavutuksia. Joo on voittanut pari kisaa entäs sitten? Niin on moni muukin. Noista kuvista päätellen muokkaa paljon kuviaan ja täyteaineiden liika käyttö alkaa näkyy jo. Niko on todella varakkaasta perheestä.
Kummallakin naisella uo:ssa Paljon.
Onko, kuinka paljon?
Ehkä Sofialla onkin ihan ookoo kroppa. Mutta se naama..!!! Mä ainakin hakkaisin päätäni seinään ja huutaisin miksi, oi miksi pitikin leikellä kauniit kasvot pilalle??!! Sohvi oli nuorena tosi nätti, nykyään kuin hirviö. Jos Sofia tulis pimeällä mua vastaan, juoksisin henkeni edestä karkuun. Joo mut kiva että onnistui lopultakin nappaamaan itselleen elättäjän, kun ei se "ura" tunnu Lontoossa aukeavan.
Tosin se voi kyllä Sohvia vituttaa, kun joutui tyytymään suomalaiseen junttiin.. Tavoitteet oli paljon korkeammalla. Sohvi epätoivoisesti tyrkytti itseään kaikenmaailman seurapiirikekkereihin. Kipitti huoraksi pukeutuneen näköisenä jonkun ison staran hotellihuoneeseen, luuli että NYT!! Vaan huone olikin täynnä bimboja, Sohvi oli vain yksi tyrkky muiden joukossa.