Paljonko mahtaa maksaa AB-kortti Helsingissä. Aina oletetaan, että on jo A kortti, tai sitten hankittava ne erikseen, mutta jos haluaa kerralla hankkia sekä A ja B kortin, kai se on edullisempaa?
Ikä ei ole ongelma, 24v
Ikä ei ole ongelma, 24v
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuskimpa kukaan olettaa, että autokouluun mentäessä ajamaan B-korttia, että olisi jo ennestään ilman muuta A-kortti. Itselläni on AB-kortti vaikka ajoin vain B-kortin. Ennen A-kortin sai automaattisesti kun ajoi vähintäin B-kortin. Ikinä en ole A:tani tarvinnut ja hullu hän on joka pyöräänsä minulle lainaisi.
Hinnat saa varmimmin tietää kun soittaa autokoululle ja kysyy itse.
Nykyisin ajetaan pääasiassa pelkkä B-kortti. Hinnoista en tiedä, mutta AB on kalliimpi kuin B. Minulla on B ja suunnittelin tuossa myös A:n ajamista. Maksoi muistaakseni jotain 350€.