Taas yrittämässä kapinoida laillisesti valittua eduskuntaa vastaan. Kovakalloista porukkaa tuo SDP/SAK.
Demarit eivät oppineet mitään 1918 kapinastaan?
12
231
Vastaukset
- Meniksjakeluu
Turha valittaa! Lakot ovat laillisia!
- Pitäjäläinen
Ja eduskunta säätää lakeja,kannattaisi muistaa,että jos tulee lakkopäiviä paljon menettää pekkaspäiviä,vuosilomakorvauksia,arkipyhäkorvauksia ,eläkekertymä pienenee,siitä saa eläkkeellä ollessa kärsiä loppuikänsä.Lakot ja sosialismi ihan perseestä.Itse äänestän aivan varmasti SUOMENKESKUSTAA!
- Solidaarinen
Tuotantovälineet kuuluvat yhteiskunalle ja maanomistuksessa piilevät virheet tulisi pikimmiten korjata, ei yksityiselle maanomistukselle.
- Eiei
Eivät ole oppineet.
- RedTerror
Vihervassarit eivät saa mitään rakentaavaa aikaiseksi, mikä tuli edellisenkin hallituksen aikana esille. Sen sijaan haluavat alistaa demokraattisesti valitun eduskunnnan ay-juntan alaiseksi. Vihervassarit, joko teillä on punaiset käsivarsinauhat valmiina käytettäviksi?
Maalaisliitto paras liitto. Ammattiliitot on homoliittoja.
"Taas yrittämässä kapinoida laillisesti valittua eduskuntaa vastaan."
Mikä ihmeen kapina?
AY-liike ei liity eduskuntaan mitenkään :-)- tamppipaskapää
Kestohäirikkö Rinne asialla
- demarillebemari
En tiedä, mutta vessoista pitää tehdä lakialoite!
- Khehihohohaa
Se on yleislakko! Kepu nurin.
- tramieleda
On ne, kun Ilja Janitskin on häkissä ei ole Mannerheimin tasoista poispotkittua ryssäarmeijanjohtajaa ja Bäckundkaan kerkiä vaikuttamaan tarpeeksi ja tekemään oikeutettua kansanmurhaa kilpailukyky edellä : )
- Fasismiin
Rinne haluaa Mussoliniksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412732Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 541302
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031072- 471065