Tuo ensitreffit alttarilla Miina ja Heikki

Heikki tykkää arvostella Miinaa joka käänteessä, ulkonäköä, pukeutumista jne. Huono itstunto Heikillä, ei se mistään muusta kerro kuin siitä. Miina on kaunis, näin naisena voin sanoa vaikka en naisiin päin olekkaan.
Naisen on annettava heti fudut tuollaisille miehille, huonoitsetuntoisille, ei ne siitä parane. Niin tein itsekkin, fudut heti kun huomasin, että arvostelua tuli pukeutumisesta, pohkeista, jne. Tiedän, että fiksujakin miehiä on, joten miksi tyytyä luuseriin.
9554
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En ole katsonut jaksoakaan sitä ohjelmaa, mutta olen samaa mieltä. Toivotaan että Heikki oppii ja kasvaa. Vaikea sanoa enempää katsomatta jaksoa.

Äänestä

Miten tuollaista paskaa joku jaksaa edes seurata?

Äänestä

nalkuttaa pyyhkeiden asennosta ja sitte alkaa jo nyrkki heilumaan, jos ei totella.

Äänestä

Miinan tulisi myös sanoa jotain epämiellyttävää Heikille. Eikä nuo huomautukset mitään pahoja ole olleet. Heikki ilmeisesti sanoo spontaanisti, sen paremmin ajattelematta, että toinen ei pidä huomautteluista.
Heikki on kuitenkin tosissaan Miinan suhteen.
Miinan pitäisi sanoa, että mä nyt kuitenkin teen näin.
Heikki ajan kanssa oppii, että vaimo haluaa tehdä kuitenkin asiat niinkuin tahtoo.

Avioliitot turhaan kaatuu pieniin erimielisyyksiin. Ei haluta yrittää, ei haluta keskustella ongelmista.

Äänestä

Miina ei ole kaunis.
Hän on sellainen keskimääräinen suomalainen nainen ja niille sanon ei kiitos.

Feministi joka työskentelee mamujen parissa on vielä viimeinen naula arkkuun.

Luonne on ihan jees katsotun perusteella.

Äänestä
  • Taidat olla sinkku, veikkaan näin.

    Äänestä

  • kovatluulot kirjoitti:

    Taidat olla sinkku, veikkaan näin.

    Entä sitten?

    Mitä "kovaa luulemista" siinä on jos joku ei kiinnosta?
    Vai oletko tosiaan sitä mieltä että kenen tahansa miehen on:
    -Pidettävä Miinaa kauniina
    -Pidettävä tatuointeja ja lyhyen pyöreähkö kehoa viehättävänä?
    -Pidettävä Miinan "nussin ennen raikupoikia, huolin nyt rauhallisemman kun muut minulle sellaisen valitsevat kun en itse osaa tehdä valintoja"-mentaliteetista
    -Pidettävä feministeistä
    -Pidettävä mamujen kanssa työskentelevistä muijista

    Millainen suhde minulla voisi olla Miinan kaltaiseen naiseen jos en lähtökohtaisesti jo pidä hänestä kuin enintään ehkä hänen sutjakasta luonteesta josta näytetään kuitenkin vain osa kameroille?

    Pitäisikö minun sen sijaan vähätellä itseäni ja pitää Miinaa kauniina ja täydellisen fiksuna naisena joka vain ei huoli minua tai että olisimme upea pari kun vain en olisi näin tyhmä ja muuttuisin erilaiseksi?

    Siis mitä vittua oikeastaan yrität sanoa?

    Olen sinkku koska suomalaisista naisista suurin osa Miinan kaltaisia paitsi että....heillä on vielä paskempi luonne.

    Shakki ja Matti.

    Äänestä

Ulkonäön perusteella ei kannata varmaankaan arvostella toista kovin pitkälti, minä näen joskus sellaisia naisia, jotka tuntevat olevansa lihavia ja toiset pilkkaavat heitä sen asian takia, yritän aina auttaa sellaisissa tilanteissa mutta en tietystikään pysty kaikkia miljoonia Suomessa olevia huonon itsetunnon omaavia naisia auttamaan..

Äänestä
  • Olen itse ollut kyllä narsistinen joskus, mutta 1 asia muutti paljon juttuja: kun tytöt tulivat auttamaan kaikissa asioissa, ja sitten se on mennyt niin että vastapuolisesti auttavat minua jne...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisetolkaatarkkoina kirjoitti:

Heikki tykkää arvostella Miinaa joka käänteessä, ulkonäköä, pukeutumista jne. Huono itstunto Heikillä, ei se mistään muusta kerro kuin siitä. Miina on kaunis, näin naisena voin sanoa vaikka en naisiin päin olekkaan.
Naisen on annettava heti fudut tuollaisille miehille, huonoitsetuntoisille, ei ne siitä parane. Niin tein itsekkin, fudut heti kun huomasin, että arvostelua tuli pukeutumisesta, pohkeista, jne. Tiedän, että fiksujakin miehiä on, joten miksi tyytyä luuseriin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu