Hautuumaalla

Kalevankankaan hautuumaalla kuuluu kummia. Päivin ja öin. Varsinkin öisin. Unestakin herännyt monesti. Karmivia ääniä. Mitä siellä oikein tapahtuu?
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos päivällä kuuluu ääniä niin mene katsomaan. Yöllä toki tietenkin kettu voi rääkyä .Eihän se hautuumaa mikään kummitusjuttu ole.

Äänestä

Kyllä siellä jo käytykin, päivällä. Ei näy mitään, vain kuuluu hetkittäin. Ei tuota ihan ketuksi miellä. Enemmän semmoista mekaanista kirskuntaa ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kalmistonnaapurissa kirjoitti:

Kalevankankaan hautuumaalla kuuluu kummia. Päivin ja öin. Varsinkin öisin. Unestakin herännyt monesti. Karmivia ääniä. Mitä siellä oikein tapahtuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu