Todella ammattitaidottomia lääkäreitä täynnä. Kaikki ei puhu edes suomea. Ei saa lähetettä labroihin kuin harvalta lääkäriltä, vaikka syytä olisi. Kannattaa mennä Raumalle. Synlab hyvä ja tosi halpa! Se on kyllä väärin, kun kaikilla ei ole rahaa mennä Raumalle. Lääkärit ovat kunnissa pomojen talutusnuorassa. Yrittävät vain säästää mahdollisimman paljon.
Attendo on perseestä
11
556
Vastaukset
- lääkäritkokemattomia
Attendossa tehty useita hoitovirheitä. Itsekin tiedän monta tapausta. Minkälaisia hoitovirheitä teille on tehty?
- lääkäritkokemattomia
Kertokaa kokemuksia?
- johdonpainostus
On osa lääkäreistä myöntänytkin, että pomot painostaa, kun pitää säästää kunnan rahoja.
- kylläväärinon
Luvia syö todella paljon Eurajoesta. Luvia pisti Eurajoen oikein urakalla maksumieheksi ja pistää jatkossakin. He rakensivat mm uimahallin ja monitoimihallin. Lisää kaikenmaailman viihde yms. keskuksia tulossa, joten kai se on pakko säästää. Matuista ei toki säästetä. He saavat maassamme ykkösluokanpalvelut terveydenhuollossa kunnallisella tai vaikka yksityisellä, mutta veronmaksajien piikkiin. Suomalainen joutuu maksamaan kulunsa aina itse myös kunnallisissa palveluissa.
- eläkkeelläkin.jo
Koko päivän ajelin ympäri Luviaa mutta uimahallia ja monitoimihallia en löytänyt , missähän lienevät ? Tapasin kyllä mersulla ajelevia" pullervoita" eurajokilaisia joista toinen lienee jonkinmoinen kuntapolitikko , ainakin puheista päätellen , kunnan napamiehiä ja hyvin tuntui höyrymakkara , kaffe ja sokerimunkki maistuvan kuin entisille kepulaisisännille . Jos joku tietää missä se uima ja monitoimihalli on kertokaa ihmeessä ettei tarvitse Porissa käydä kuntoaan hoitamassa .
- eivalmiita
Ne on rakennusvaiheessa
- Hatutuspotenssiinkolme
kylläväärinon kirjoitti:
Luvia syö todella paljon Eurajoesta. Luvia pisti Eurajoen oikein urakalla maksumieheksi ja pistää jatkossakin. He rakensivat mm uimahallin ja monitoimihallin. Lisää kaikenmaailman viihde yms. keskuksia tulossa, joten kai se on pakko säästää. Matuista ei toki säästetä. He saavat maassamme ykkösluokanpalvelut terveydenhuollossa kunnallisella tai vaikka yksityisellä, mutta veronmaksajien piikkiin. Suomalainen joutuu maksamaan kulunsa aina itse myös kunnallisissa palveluissa.
Kannattaa varata pikaisesti aika lääkärille ja laittaa lääkitys kuntoon. Loppuisi harhanäyt uimahallista ja monitoimihallista. Pikaista paranemista.
- montesaurus
Kannattaa silti tehdä valitus, jos kokee tarvetta. Itse, joskus tein. Varmaan moni muukin teki valituksia samasta lääkäristä, kun sitä ei jokin aika valitusten jälkeen lainkaan ole Eurajoella näkynyt.
- pelkuritjaluuseritkunta
Eurajokilaiset ovat persiistä. Eivät uskalla ottaa kantaa.😁✊
- aikaväbäää
Eiköhän osa ole ottanut, mutta aika vähän.
- kaikkeehyvää
Ensinnäkin: Eurajoen terveysaseman toiminta ei ole kunnan omaa toimintaa. Eurajoen terveysaseman toiminnasta ( tuottavauus, tehokkuus, kannattavuus jne.) on keski-satakunnan kuntayhtymä vastuulla. Kuntayhtymä on ostanut lääkäripalvelut Eurajoelle Attendolta. Attendo vastaa siitä että lääkäreitä olisi. Ohjeet ja budjetti tulee keski-satakunnan kuntayhtymältä, ei Eurajoen kunnalta.
Missä ihmeessä on uimahalli Eurajoella. Tai minne se rakennetaan? ( kun on kuulemma rakennusvaiheessa). Olisi komiaa jos vihdoinkin kunnan päättäjät suostuisivat uimahallin rakentamiseen... mutta ei, siitä on niin paljon kuluja moniksi vuosiksi
Silti.... johonkin ihmeen sutiin( taideteos) Vuojoen Kartanon pihalle kyllä rahaa löytyi!
Eurajoella jotkut asiat hyvin, osa todella surkeasti. Talousjohtaja säästää... mutta minne tai paremminkin kenelle???
T. ihka aito Eurajokilainen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718