Kuulin ettäon aivan hirveä rimpula.
Vastaukset 11
- luulinluulin
Kuulopuheisiinhan trollit aina länkytyksensä perustavat.
- Ajaaa
Hyvä se on ajaa.
- voiKunOletNolo
Onneksi on asiantuntijoita ja ammattilaisia jotka testaavat ja vertaavat autoja keskenään ja Skoda on todettu loistavaksi ajoltaan ja on kaikessa luokkansa kärkeä, että silleen se röllin runo kusee omille nilkoillesi taas kerran.
- Rapidfani
Yllättävän hyvä, ainakin porrasperänä. Ketterä ja ripeä kaupungissa, mutta maantiellä vain keskitasoa. Reisitukea saisi olla vähän enemmän, mutta takaosasto on skodamaisen tilava ja pitkäkin matkustaja mahtuu hyvin kyytiin. Jousituksesta voi olla montaa mieltä, mutta minusta sen ei pidäkään olla liian napakka. Renkaan profiili vaikuttaa aika paljon ja itse suosin korkeampaa profiilia. Minkäänlaista tuuliherkkyyttä en ole havainnut.
Jos nyt jotain negatiivista pitää sanoa, niin melu maantienopeuksissa on omiin korviini aika kova, mutta ei kuitenkaan varmaan keskitasoa kovempi. Myös ohjaustehostin voisi ehkä olla hieman voimakkaampi ja aurinkolippa on vähän jähmeä/rimpula sivulle käännettäessä.
Viistoperäisestä ei ole kokemuksia. Hintaansa nähden Rapid on kelpo peli. aivan hirveä!!! vetelee ja pomppii kuin heikkopäinen härkä ja melutaso jo taajamanopeudessa korvia huumaava!!! ruostuu nopeasti ja kori kasattu heikennetystä pellistä, kori romahtaa kolarissa. lisäysöljykulut jopa suuremmat kuin polttoainekulut. penkit kelvottomat, selkävika tulee hyvin nopeasti, ajo asento huonompi kuin ladassa. ei siis mitään hyvää sanottavaa itäauto skodista.
- Toyotero
Kuin polo ja transupotter, liukkailla polkimilla , melko kolho kottero?
- koeajon
Mun mielestä se oli ihan ok.
- pomppivakoppi
Pupujussien sukua. Pomppii ja tykkää heinistä. Onkin peltokärrynä käytetty perinteisesti.
Talviaikaan tuo parkkipaikalta lähteminen on vaikeaa:
https://www.youtube.com/watch?v=7noRtKqHLh4
Kyllä siinä tuo sisustus kaipaisi vähän .. mutta lausunnot korvaavat puuteet:
https://www.youtube.com/watch?v=cEQ-5xje-xw
Tässä seuraavassa skoda on tehnyt viikottaisen huoltokutsun.
Videon lopussa näkyy itäblogin aatekokouksen kokoontuminen.- Anonyymi
Onkohan tuo ihan perushuolto, kun vuosimalli näyttää olevan 2017 .
Skodassa tuo huolto on melko laaja , verrattuna länsiautoihin.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1741762
Mahdoton tilanne
Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova1001020Välillä tulee haikeus
Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.81986- 61954
Tunteilla leikkiminen
Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?113869- 139795
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä420677Mä olin ihan peloissani sun lähellä
Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel22634On ikävä sinua ihana
En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.28603- 52594