Mitä teidän mielestänne kuuluu hyvään seksiin?
Hyvä seksi?
6
1139
Vastaukset
- Kikkeliskok
-Seksuaalista vetovoimaa henkilöiden välillä, molemminpuolista halua,
- Välittämistä toisesta, koskee sekä henkistä että fyysistä hyvinvointia,
- Sopivaa mielentilaa,
- Sopiva vapaa aikaväli, jossa ehtii riittävästi puuhata.
- Riittävän pitkä esileikki kummallekin, miehetkin yllättäen kaipaavat esileikkejä ihan siinä kuin naisetkin. Tosin esileikki voi olla jokin yhteinen tekeminen liikunnan, kaupassa käymisen tms. muodossa.
- Molemminpuolinen kiihottaminen yhdyntää varten, henk.koht. suuseksi on minulle se juttu, erityisesti antavana osapuolena, mutta nautin myös saamisesta. Naiselle orgasmin antaminen suulla on vain niin parasta.
- Riittävän pitkä yhdyntä, mielellään 2-4 eri asentoa, jotta lihakset eivät mene maitohapoille,
- Molemmille orgasmi, mieluusti niin samanaikainen kuin mahdollista. Itse koen sen, jos tulen ennen kumppania, vähintään lievänä pettymyksenä. Naiset tässäkin asiassa ensin. Se tunne kun tuntee pillun sykkivän orgasmissa, siinä kohtaa on vaikea enää viivyttää omaa tulemista.
- Loistavat silmät ja säkenöivä hymy rakastelun jälkeen.
- Hellä sylikkäin loikoilu rakastelun jälkeen, tähän voi vaikka nukahtaa.. - libido
Yhteiset libido- ja henkilökemiat, 100%:n seksuaaliterveys (ei tauteja), avoimuus, avoin luonnollinen keskustelu mieltymyksistä, estottomuus, rento ilmapiiri ja fiiliksien mukaan erilaisten nautintojen kokeilu, vaikka toki tilastollisesti pareilla on lähinnä muutama vakiotapa nautisekella ja sitten hieman harvemmin joitakin extra-versioita.
Ilmapiiri jossa kaikkea saa vapaasti ehdottaa tulematta tuomituksi, mutta kaikkeen ei tavitse suostua / siitä kiinnostua. Tosin jokin asia joka ei iske jossakin elämänvaiheessa saattaa alkaa kiinnostoaa joskus myöhemmin, eli mieltymykset eivät ole kaikilla kiveen hakattuja.
Niin, ja hyvään seksiin ei mielestäni liity pettämistä, eli joko uskollinen parisuhde tai sitten täysin vapaiden kesken.
Sitten jotkut parit harastavat yhteisestä sopimuksesta mm. kimppoja, mutta sitten onkin liki mahdoton varmistua eri osapuolten seksuaaliterveydestä, varsinkin kun kimppoja harratavilla tuppaa muutenkin oleman melkoinen riskikäyttäytyminen. Hyvään seksiin kuuluu varmasti aika paljon. Ja ihmisten erilaiset mielikuvitukset sekä fantasiat on niin erilaisia, että jokainen kokee hyvän seksin erilaisina asioina.
Mutta varmasti turvallisuus on yksi iso asia. Turvallisessa seurassa voi nauttia ja antautua nautinnolle ja erilaisille kokeiluille ja keskusteluillekin.
Hyvässä ja turvallisessa seurassa voi kokeilla vaikka kimppaa, kun vaan sopiva aika, paikka ja mielentila löytyy se turvallinen tunne ja seura.
:-)- Anonyymi
saatan istua s24 monta tuntia,ja luen näitä kokoajan kiimassa ja sitten menen nauttimaan kiimasta yksin ja se on hyvää seksiä,on mutakin ,mutta tää ekana,varmasaanti.useinkin miehet yrittää liikaa,katsovat pornoo ja sieltä ottavat mallia,ei ihan aina näin.ei ehdi valmistautua,
Sama mieltä.Muta ei kaiki miehet olan nin.Minä toivoi löytäsin unelman nainen elämän kunpani.Juuso.
Hyvä seksi on aina läsnä. Siis se ei ole suoritus, joka alkaa jostain jä päättyy johonkin. Minusta se on pikemminkin mielentila sopivan naisen kanssa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1321634- 381552
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa601296- 681285
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2031065- 691044
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2631044- 74945
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää17897Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106868