Hyvä seksi?

Mitä teidän mielestänne kuuluu hyvään seksiin?

6

1167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kikkeliskok

      -Seksuaalista vetovoimaa henkilöiden välillä, molemminpuolista halua,
      - Välittämistä toisesta, koskee sekä henkistä että fyysistä hyvinvointia,
      - Sopivaa mielentilaa,
      - Sopiva vapaa aikaväli, jossa ehtii riittävästi puuhata.
      - Riittävän pitkä esileikki kummallekin, miehetkin yllättäen kaipaavat esileikkejä ihan siinä kuin naisetkin. Tosin esileikki voi olla jokin yhteinen tekeminen liikunnan, kaupassa käymisen tms. muodossa.
      - Molemminpuolinen kiihottaminen yhdyntää varten, henk.koht. suuseksi on minulle se juttu, erityisesti antavana osapuolena, mutta nautin myös saamisesta. Naiselle orgasmin antaminen suulla on vain niin parasta.
      - Riittävän pitkä yhdyntä, mielellään 2-4 eri asentoa, jotta lihakset eivät mene maitohapoille,
      - Molemmille orgasmi, mieluusti niin samanaikainen kuin mahdollista. Itse koen sen, jos tulen ennen kumppania, vähintään lievänä pettymyksenä. Naiset tässäkin asiassa ensin. Se tunne kun tuntee pillun sykkivän orgasmissa, siinä kohtaa on vaikea enää viivyttää omaa tulemista.
      - Loistavat silmät ja säkenöivä hymy rakastelun jälkeen.
      - Hellä sylikkäin loikoilu rakastelun jälkeen, tähän voi vaikka nukahtaa..

    • libido

      Yhteiset libido- ja henkilökemiat, 100%:n seksuaaliterveys (ei tauteja), avoimuus, avoin luonnollinen keskustelu mieltymyksistä, estottomuus, rento ilmapiiri ja fiiliksien mukaan erilaisten nautintojen kokeilu, vaikka toki tilastollisesti pareilla on lähinnä muutama vakiotapa nautisekella ja sitten hieman harvemmin joitakin extra-versioita.

      Ilmapiiri jossa kaikkea saa vapaasti ehdottaa tulematta tuomituksi, mutta kaikkeen ei tavitse suostua / siitä kiinnostua. Tosin jokin asia joka ei iske jossakin elämänvaiheessa saattaa alkaa kiinnostoaa joskus myöhemmin, eli mieltymykset eivät ole kaikilla kiveen hakattuja.

      Niin, ja hyvään seksiin ei mielestäni liity pettämistä, eli joko uskollinen parisuhde tai sitten täysin vapaiden kesken.

      Sitten jotkut parit harastavat yhteisestä sopimuksesta mm. kimppoja, mutta sitten onkin liki mahdoton varmistua eri osapuolten seksuaaliterveydestä, varsinkin kun kimppoja harratavilla tuppaa muutenkin oleman melkoinen riskikäyttäytyminen.

    • Hyvään seksiin kuuluu varmasti aika paljon. Ja ihmisten erilaiset mielikuvitukset sekä fantasiat on niin erilaisia, että jokainen kokee hyvän seksin erilaisina asioina.
      Mutta varmasti turvallisuus on yksi iso asia. Turvallisessa seurassa voi nauttia ja antautua nautinnolle ja erilaisille kokeiluille ja keskusteluillekin.
      Hyvässä ja turvallisessa seurassa voi kokeilla vaikka kimppaa, kun vaan sopiva aika, paikka ja mielentila löytyy se turvallinen tunne ja seura.

      :-)

    • Anonyymi

      saatan istua s24 monta tuntia,ja luen näitä kokoajan kiimassa ja sitten menen nauttimaan kiimasta yksin ja se on hyvää seksiä,on mutakin ,mutta tää ekana,varmasaanti.useinkin miehet yrittää liikaa,katsovat pornoo ja sieltä ottavat mallia,ei ihan aina näin.ei ehdi valmistautua,

      • Sama mieltä.Muta ei kaiki miehet olan nin.Minä toivoi löytäsin unelman nainen elämän kunpani.Juuso.


    • Hyvä seksi on aina läsnä. Siis se ei ole suoritus, joka alkaa jostain jä päättyy johonkin. Minusta se on pikemminkin mielentila sopivan naisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      65
      5766
    2. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      25
      4363
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      116
      3687
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      59
      3487
    5. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      66
      3142
    6. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      99
      2734
    7. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      3
      2648
    8. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      76
      2593
    9. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      23
      2532
    10. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      89
      1990
    Aihe