Hyvä seksi?

Mitä teidän mielestänne kuuluu hyvään seksiin?

6

1205

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kikkeliskok

      -Seksuaalista vetovoimaa henkilöiden välillä, molemminpuolista halua,
      - Välittämistä toisesta, koskee sekä henkistä että fyysistä hyvinvointia,
      - Sopivaa mielentilaa,
      - Sopiva vapaa aikaväli, jossa ehtii riittävästi puuhata.
      - Riittävän pitkä esileikki kummallekin, miehetkin yllättäen kaipaavat esileikkejä ihan siinä kuin naisetkin. Tosin esileikki voi olla jokin yhteinen tekeminen liikunnan, kaupassa käymisen tms. muodossa.
      - Molemminpuolinen kiihottaminen yhdyntää varten, henk.koht. suuseksi on minulle se juttu, erityisesti antavana osapuolena, mutta nautin myös saamisesta. Naiselle orgasmin antaminen suulla on vain niin parasta.
      - Riittävän pitkä yhdyntä, mielellään 2-4 eri asentoa, jotta lihakset eivät mene maitohapoille,
      - Molemmille orgasmi, mieluusti niin samanaikainen kuin mahdollista. Itse koen sen, jos tulen ennen kumppania, vähintään lievänä pettymyksenä. Naiset tässäkin asiassa ensin. Se tunne kun tuntee pillun sykkivän orgasmissa, siinä kohtaa on vaikea enää viivyttää omaa tulemista.
      - Loistavat silmät ja säkenöivä hymy rakastelun jälkeen.
      - Hellä sylikkäin loikoilu rakastelun jälkeen, tähän voi vaikka nukahtaa..

    • libido

      Yhteiset libido- ja henkilökemiat, 100%:n seksuaaliterveys (ei tauteja), avoimuus, avoin luonnollinen keskustelu mieltymyksistä, estottomuus, rento ilmapiiri ja fiiliksien mukaan erilaisten nautintojen kokeilu, vaikka toki tilastollisesti pareilla on lähinnä muutama vakiotapa nautisekella ja sitten hieman harvemmin joitakin extra-versioita.

      Ilmapiiri jossa kaikkea saa vapaasti ehdottaa tulematta tuomituksi, mutta kaikkeen ei tavitse suostua / siitä kiinnostua. Tosin jokin asia joka ei iske jossakin elämänvaiheessa saattaa alkaa kiinnostoaa joskus myöhemmin, eli mieltymykset eivät ole kaikilla kiveen hakattuja.

      Niin, ja hyvään seksiin ei mielestäni liity pettämistä, eli joko uskollinen parisuhde tai sitten täysin vapaiden kesken.

      Sitten jotkut parit harastavat yhteisestä sopimuksesta mm. kimppoja, mutta sitten onkin liki mahdoton varmistua eri osapuolten seksuaaliterveydestä, varsinkin kun kimppoja harratavilla tuppaa muutenkin oleman melkoinen riskikäyttäytyminen.

    • Hyvään seksiin kuuluu varmasti aika paljon. Ja ihmisten erilaiset mielikuvitukset sekä fantasiat on niin erilaisia, että jokainen kokee hyvän seksin erilaisina asioina.
      Mutta varmasti turvallisuus on yksi iso asia. Turvallisessa seurassa voi nauttia ja antautua nautinnolle ja erilaisille kokeiluille ja keskusteluillekin.
      Hyvässä ja turvallisessa seurassa voi kokeilla vaikka kimppaa, kun vaan sopiva aika, paikka ja mielentila löytyy se turvallinen tunne ja seura.

      :-)

    • Anonyymi

      saatan istua s24 monta tuntia,ja luen näitä kokoajan kiimassa ja sitten menen nauttimaan kiimasta yksin ja se on hyvää seksiä,on mutakin ,mutta tää ekana,varmasaanti.useinkin miehet yrittää liikaa,katsovat pornoo ja sieltä ottavat mallia,ei ihan aina näin.ei ehdi valmistautua,

      • Sama mieltä.Muta ei kaiki miehet olan nin.Minä toivoi löytäsin unelman nainen elämän kunpani.Juuso.


    • Hyvä seksi on aina läsnä. Siis se ei ole suoritus, joka alkaa jostain jä päättyy johonkin. Minusta se on pikemminkin mielentila sopivan naisen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      947
    2. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      105
      921
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      671
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      649
    5. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      47
      550
    6. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      541
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      498
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      42
      495
    9. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      45
      457
    10. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      17
      456
    Aihe