Mikäs mies se tämä toimitilapäällikkö on? Autoinsinöörin papereilla kuulemma valittu virkaan ja pitäisi olla päättämässä kunnan kiinteistöjen kunnossapidosta mistä ei kuulemma ymmärrä mitään vaan delegoi hommat muille ja röhnöttää toimistossaan. Kauttuanpuistoakin yritti johtaa hetken kunnes ilmeisesti huomasi ettei rahkeet riitä. Kyseisen miekkosen alaisiakin on useampi eronnut siitä syystä ettei tule tämän kanssa toimeen.
Kunnan viskaalit
9
1050
Vastaukset
- DomKonNou
Hienoa kun asioista puhutaan. Edes puhutaan.
Työmiehiä on nykyään kahdenlaisia. Sellaisia joita ei kiinnosta työnteko työpaikalla, ja sallaisia, joita ei kiinnosta edes tulla työpaikalle.
Vahinko tapahtuu yleensä rekrytoinnissa.
Alaa tuntematon henkilö hoitaa rekrytoinnin ja valitsee yleensä henkilön jolla on koulutuspaperit hankittu mutta ei pätevyyttä alalle ei kokemusta eikä työhaluja.
Tämä on totta.
Haluaisin kaupungille töihin, koska siellä näitä kriteerejä nimenomaan noudatetaan.
Voisin hakea työntekijäksi kun kaupungilla ei tarvitse itseään töillä uuvuttaa, tai voisin hakea rekrytoijaksi ja pitää huolen että näiden viheltelijöiden marssi tyhjiin virkoihin loppuu.
Tai sitten voisin hakea vaikka viinuriksi kaupunginhallituksen virkistäytymistiloihin. Tai saunottajahierojaksi. - korruptiolla
Eiköhän tämä toimitilapäällikkö ole rekrytoitu punaisella jäsenkirjalla tai nepotismilla, kuten Lahtisen aikanakin. Rakenteellinen korruptio on erittäin syvä Euran kunnalla.
- redbookrööra
Minulla on punainen alman akka, ja passi. Saako niillä edes halvennuksia? Virkaan astujaisia tuskin tulee.
- teemuselänne
Työtä ei ole tarjolla enää ammattilaisille. On vain pätkätöitä ja sijaisuuksia.
Työt annetaan ihmisille joilla on paperi, ei hyvälle työntekijälle.- riippuupaperista
"Autoinsinöörin papereilla toimitilapäälliköksi" ei ole edes koulutusta vastaavaa työtä, joten mitä mahdat ajaa takaa? Vai tarkoitatko paperilla "tuttavuuspaperia" tai sukulaisuutta (nepotismia)?
- Vaivoisikoolla
Kaikki vastaukset hyväksytty.
Toisaalta autoinsinöörin papereilla voinee päästä toimitilapäälliköksi jos toimitila on autotalli. - SDPhullut
Euran demarit ovat hulluja ja mielenvikaisia Amerikan kollegoidensa tapaan, joten seura tekee kaltaisekseen.
https://www.naturalnews.com/2018-11-01-democrats-are-now-the-party-of-mass-mental-illness.html - BasttuILimmaVasttu
Saunaseura Löylynlyömät kokoontuu jälleen yleisessä saunassa punavuorenkatu 6 hki pikkujouluaikaan. Porilaista verta mukana vetämässä kolmepäiväistä meettinkiä lauteilla.
Välkommen Welcome Vilkommen.
Sitte hielo. - Anonyymi
Quantilla nykyään Harjavallassa... Toimistoupseeri..=) hohhoijaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O402072Taas pedofiliatuomio Haapaveelle
Vastenmielisiä ja vakavia rikostapauksia pikkupaikkakunnan alueellekin näyttää riittävän. Tämän alan rikoksien tuomiot411897Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn611535Joka kolmas työtön on työkyvytön
Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais1831466Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok701269Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81241Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!
Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti191013Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?18995- 63954
- 8921