No huh! Saat kyllä minut pyörimään sisäisesti kuin hurrikaani. Tuijotit niin monta kertaa niin tiukkaan, ja tunsin kuin olisin edessäsi paljaana niin syvälle sisälleni se ylsi. Vaikken ole ihan nuori, enkä ensikertalainenkaan, en samaa katsetta ole nähnyt (kuin sinulla, uusi tilanne tämä ei ole). Katseesi on samalla kysyvä, lempeä ja hurjan rohkea. Mitä haluat sanoa sen katseen alla?
Tuon kohtaamisen jälkeen tekee aika tiukkaa keskittyä töihin, vaikka syytä olisi... Suorastaan sulan oloihini (positiivisessa mielessä ;-). Samalla aikaa en voi olla katsomatta takaisin ja kuitenkin se ujostuttaa ja vie itsehillinnällä. Tietäisitpä mitä päässäni pyörii.
Taisinpa nähdä pientä punaa hetkellisesti myös poskillasi ;-) No illan jatkoja ja kauniita unia nyt kuitenkin!
Tuon kohtaamisen jälkeen tekee aika tiukkaa keskittyä töihin, vaikka syytä olisi... Suorastaan sulan oloihini (positiivisessa mielessä ;-). Samalla aikaa en voi olla katsomatta takaisin ja kuitenkin se ujostuttaa ja vie itsehillinnällä. Tietäisitpä mitä päässäni pyörii.
Taisinpa nähdä pientä punaa hetkellisesti myös poskillasi ;-) No illan jatkoja ja kauniita unia nyt kuitenkin!
Vastaukset 21
Vanhimmat
Juha rakas, naidaan taka huoneessa.
Sitten voit kaivata taas Elinaa ja Tiia
Kiinnostavaa. Tämä katseleikki on kuin suoraan elämästäni. Paitsi, että siitä on nyt jo aikaa.
Ja sinäkö oot kuin juuri lehtensä pudottanut koivu
No aivan kaiken voisin tuosta sun tekstistä allekirjoittaa. Hänen katseessa on jotain kysyvää ja aseista riisuvaa. Vastaan katseisiin kyllä - nautin niistä pienistä hetkistä.. hämilläni ja onnellinen. Hän on jotain täysin erilaista..
Mistä sä Noita vertauskuvias vetelet?
- Ai niin. Samasta pakasta ku aina ennenkin.
Pyöripä seuraavaks ku se sisäinen himmelis vielä myrskyn jälkeenki. ;)
Tämä ei voi olla naiselta, jota ajattelen. Hän ei ajattelisi noin, eikä etenkään kirjoittelisi siitä tänne. Kieltäydyn uskomasta, että se olet sinä, koska haluan aivan liian paljon tuon koskevan minua. Täällä kukaan ei ikinä ole ketä kukin ajattelee ja tämä olisi liian uskomatonta todeksi.
Justhan sä huutelit palstalla lappujaki alles.
Vai koskiko se sua jo? ;)
Täällä ei ole kuin trolleja tai tuntemattomia.... Hus hus.
En ole vielä tarpeeksi vakuuttunut.
Entäs nyt? Vakuutuitko?
No hätä, se ei ollu Joulupukki. Olen ainoastaan minä. ;)
Hyvä ettet sanonut olevasi Joulupukki, sillä en koskaan uskonut Joulupukkiin. En edes nuorempana. Sinuun minä kyllä uskoisin, mutta sinä olet siellä ruudun toisella puolella, enkä pysty tunnistamaan sinua.
Vaikken olekaan vielä vakuuttunut niin voin kuitenkin kertoa, että minut on mahdollista vakuuttaa jos tietää vain sopivat sanat. Ketjun aloitus on jo hyvä alku, mutta olen oppinut olemaan luottamatta liikaa siihen mitä palstoilla kirjoitellaan. Uskallatkos siis yrittää vai oletko kuitenkin vain yksi rölli muiden joukossa ? ;)
Mä en sit ole toi kys. ketjun alottaja "NainenTöistä".
Mut kaipa mua Röllikski voi joskus kutsua. ;)
Sanakin on hallussa...(paitsi sillon ku me nähään toisemme :D Siis mä olen "vain"? :D
Jaahas, jos et ole "NainenTöistä" niin mistäs sitten olet?
Ja anteeksi, en tiennyt, että juttelen Röllin kanssa. Jos olet hän keneksi luulen (tai kuvittelen) niin hän ei näytä lainkaan Rölliltä vaan kauniilta naisihmiseltä. Röllillä on sitä paitsi tietääkseni viikset, enkä ole oikeasti innostunut ajatuksesta viiksekkäästä naishenkilöstä. Vaikka eipä se kait väärinkään ole, mutta kuitenkin... :D
Ai kauheeta. Mun pitää mennä kattoo, onks mulle kasvanu viikset....
Tietääkseni ei. :D
Mut oonhan mä sillä lailla töistä, ettei me kauheesti olla muualla näkyilty. ;)
Ennen kuin nukahdan niin haluan vielä sanoa, että odotan huomista taas innolla kun aina on se mahdollisuus, että näkyiltäs taas. En ole vieläkään vakuuttunut, että olet minun Röllini, mutta en toisaalta ole vielä vakuuttunut siitäkän ettet olisikaan. Etenkin kun tiedän nyt, ettet (tietääksesi) ole kasvattanut niitä viiksiäsi.
Katsotaan siis mitä huominen tuo tullessaan... Hyvää yötä ja kauniita unia!
Ehkä haluaisinkin sanoa jotain, mutta en uskalla. Tuu sä juttelee niin ehkä sit selviää enemmän :)
Sinua katsellessani ajattelen lähinnä, että tuon naisen kun vain saisi itselleen niin olisin onnellinen. Katselin silmiisi siksikin, koska halusin painaa ne kunnolla mieleeni, sillä pelkäsin, että en ehkä koskaan enää saa mahdollisuutta kunnolla katsella sinua ja kauniita kasvojasi. Sinä olet joka päivä niin lähellä, mutta niin kaukana ja jokainen kohtaaminen tuntuu olevan ikuisuuksien päässä toisistaan.
Kauniisti kuvaat syitä ja tuntemuksia. Tunnistan omaa ajatteluani.. en uskalla nostaa katsettani aina kohdatessamme, mutta sen tehtyäni, katseesi viisaus ja lempeys saa mut kuplimaan sisällä. Miten osaisin lähestyä ja ylittää ”välimatkan” välillämme. Haluaisin, että tiedät.
Luulen, että tiedät, etten koskaan torjuisi sinua jos haluat minua lähestyä. Luulen myös, että tiedät mistä minut löydät ja miten pystyt samaan minuun yhteyden jos niin vain tahdot. Tiedäthän, että jokainen hetki, jonka saan viettää kanssasi, missä ikinä tai milloin se onkaan, on kuin kaunis lahja minulle. Kaikki sinussa on taikaa, jota en kenessäkään muussa ole huomannut ja ikävöin jokaista hetkeä kun et ole lähelläni.
Liikutun sun sanoista! Jos ne olisivat totta kohdallani , tietäisin kyllä ja niin tietää hänkin - kuinka yhteyden saisimme toisiimme. Haluaisin katsella rauhassa muilta katseilta. Hän on aivan erityinen ja ainutlaatuinen.
Väsyyneenä sitä ajatuksen jumittaa.
Hän on vaan tehnyt minuun suuren vaikutuksen. Se katseen läsnäolo ja kontakti, jotain mitä en ole kohdannut ennen samalla tavalla. Nyt unille!