Me Suomalaiset haluamme, että hallitus pitää linjansa. Kojamon miljonääreille ei saa antaa yhtään periksi.
Hallitus pidä linjasi
S24uomlaineN
20321
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
" Me Suomalaiset haluamme" tehän outo suku olette, kaikki Ståhlbergit ei taida haluta. vai mitä Ansu?
Ansusta en tiedä mitään mutta aloittajan ajatuksunjuoksua arvostan.
Kyse on siitä toimiiko parlamentaarinen demokratia vai annetaanko anarkialle periksi.
Ethän sinä ole suomalainen vaan kepulainen.
Partalestan kikyihin ja lestapolitiikkaan aletaan kyllästymään kohta kautta linjan:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/150034b8-383b-48a0-bada-2d149b9953a0_pi.shtml
"Teknologiateollisuus toivoo irtisanomiskiistaan pikaista ratkaisua. Tilanne työmarkkinoilla on kestämätön."
Me suomalaiset haluamme, että ay-liitot pitävät linjansa. Nuorisosäätiön rikollisjoukoille ei saa antaa yhtään periksi.
Nyt sipilä on tökännyt semmoseen ampiaispesään et saa mitä on tilannut koko syksyn. O n varmaan yks kaleimmasta pääministeristä yritys elämälle. Varsinainen ihmisten eriarvosuuden tehtailia joka suhteessa . M itä perustuslaki siihen sanoo
"kaleimmasta" ??
Mitä vihervasemmistolainen oikein sopertaa. Perustuslaki sanoo, että lait maassa säätää eduskunta eikä ay-satraapit.
Älkää antako muutaman kuukauden lakkojen pilata sitä etua, mitä pienyrittäjä saa lain astuessa voimaan.
Sipilälle kunnon tälli persauksiin niin että älyää pysyä poissa politiikasta jote ei selvästi ymmärrä.
Oletko, hennatyty, potkupalloilijoita?
Se on yleislakko!
Hyvä, lesta-Sipilälle kenkää ja letku persiiseen...
Työläiset on kuriin saatava! Pullikointi pois!
Heitäs kuule voltti!
Valta kansalle. Yritykset valtion omaisuudeksi! Samoin ihmisille määrättäisiin maksimi omaisuus esim. 50000€! Kaikki ylimääräinen valtiolle!
Kun et oikeasti mistään mitään ymmärrä, niin paljastan sinulle nyt, että
Kojamon suurimmat osakkeenomistajat ovat eläkevakuuttajat Ilmarinen ja Varma.
Kojamo on pörssiyhtiö. Osa yksi osake, niin pääset perille sen saloihin, ettei tarvitse tuota skeidaa ilta toisensa jälkeen jauhaa.
Kojomon vasemmistolaiset miljonäärit on mafiajärjestö.
Keskusta nuorisosäätiöineen on varsinainen mafia. Toinen on S-Ryhmä. Ei sinulla tolliskolla ole näköjään sisälukutaitoakaan, vaikka edeltävä kirjoittaja lähestulkoon rautalangasta väänsi, miten Kojamon omistus menee. Todellakin nuija mikä nuija.
Keputiktatuurilta katkottava siivet?