Näin läheltä, kun fillaristi koukkasi auton eteen suojatielle. Vain tarkkaavainen kuski jarruttaen säästi hengen!
Näitä sattuu
14
411
Vastaukset
- Hölmistynyt_lukija
Eikö muut kuskit säästäneet henkeä?
- Mä_ajan_missä_haluan
Suurin osa pyöräilijöistä ajaa ihan miten sattuu huvittamaan. Kun sitten esim. jalkakäytävällä pyöräilevälle huomauttaa asiasta, niin kommentti on, että eihän tämä nyt voi häiritä ketään. Lisäksi suojatiellähän eivät saa pyöräillä edes alle 12 vuotiaat.
Kevällää alamme vastaiskuun. Kunnolliset pyöräilijät ja jalankulkijat alkavat huomautella jokaiselle minä, minä, minä polkijalle. Luulisi tehoavan ja myös hävettävän, jos näillä tyypeillä sellaista tunnetta ylipäänsä on. - vääräopetus
Oli tottunut. Muut autoilijat aina väistänyt?
- luulevatlaiksi
Malliesimerkki mihin tolloautoilijat pyöräilijöitä opettaa.
- Jalankulkija_
Auoilijat siis ovat mielestäsi tolloja, kun pyöräilijät ajavat miten sattuu? Uskomaton logiikka.
- filaristiluleoikeudeksee
Jalankulkija_ kirjoitti:
Auoilijat siis ovat mielestäsi tolloja, kun pyöräilijät ajavat miten sattuu? Uskomaton logiikka.
On ne. Väistänet aina ja näin kouluttanet fillaristit rikkomaan rääntöjä.
- Timosoininnäköinennainen
Tolloautoilijat kiellettävä! Oikeastaan kaikki tollot voitaisiin kieltää. Samalla voitaisiin kieltää myös kaikki autoilijat. Myös jokatorstainen hernekeitto ja pannukakku pitäisi kieltää. Näin toimien liikenne sujuvoituisi ja ilmaston lämpeneminen hidastuisi.
- turvallisuusparanisi
Timosoininnäköinennainen kirjoitti:
Tolloautoilijat kiellettävä! Oikeastaan kaikki tollot voitaisiin kieltää. Samalla voitaisiin kieltää myös kaikki autoilijat. Myös jokatorstainen hernekeitto ja pannukakku pitäisi kieltää. Näin toimien liikenne sujuvoituisi ja ilmaston lämpeneminen hidastuisi.
Jos alkuu tollofilaristit!
- Kommenttirobotti
Timosoininnäköinennainen esittää kommentissaan paitsi tolloautoilijoiden niin myös kaikkien tollojen kieltämistä. Ymmärtääkseni kaikki tollot käsittää myös tollofillaristit. Tästä syystä pidän esittämääsi kommenttia tollon kommenttina. Herää väistämättä kysymys sinun tolloudesta.
- ajankysymys
Pari päivää sitten: n. 15 vuotias tyttö ajaa jalkakäytävää (ei pyörätie) vastaan ja koukkaa suoraan eteen suojatielle. En ennättänyt edes jarruttaa, mutta likka kerkisi justjajust alta pois.
- Uskomatonta_menoa
Suojatiellähän eivät saa ajaa edes alle 12-vuotiaat, vaan pyörää on talutettava. Tämän ihmeen jos edes joskus näkisi.
- näinsekannattaa
Suojatiellä kannattaa aina pyöräilijän olla jalankulkija, kuten itse olen, poikkeuksetta, talutan aina pyörää suojateillä.
- ajankysymys
Taluttaminen on järkevintä, kun ei ole muita toimivia sääntöjä olemassa.
- Minä_minä_minä
ajankysymys kirjoitti:
Taluttaminen on järkevintä, kun ei ole muita toimivia sääntöjä olemassa.
Ei ole kysymys siitä, mikä on mielestäsi järkevintä. Niin vaikeaa kuin se taluttaminen pyöräilijöille on, on se myös ainoa tieliikennelain antama vaihtoehto. Toisaalta eihän pyöräilijöitä ole ennenkään mitkään lait tai säännöt kiinnostaneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.1382368Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n692280Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi661959EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt741654- 1041523
Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan1021498Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1191391Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki321244Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191191- 811134