Joo justiinsa Mäki.

eimullamuut

Että Helenius otteli hyvin Dilian Whyteä vastaan.
Näin hän kertoo Boxin foorumin Ringside-studiossa.

13

282

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heheheeeee

      Just joo..sanoisin itse, että suojasi hyvin itseään ottelun aikana pituuseron turvin. Ja kuten matsissa sanotiin..lucy bunch. Ilman sitä olisi tullut nukku-matti.

      • Premiumisti

        Siinä on nyt vaan se, että sä sotket ton "lucy bunch" onko toi lucy jonkun sun tyttöystäväsi nimi, niin Erkan Teper matsiin, siellä sanottiin tuo onnenkantamoinen, ei Whyte vs Helenius matsissa.

        Ota kato vähän vähemmän sitä tärpättiä ja yritä raitistua, niin ei tule höpötettyä mitä sattuu.


    • apguh

      Mäjen puheet joskus kieltämäti kummastuttavat.
      Eihän se uskalla "polttaa" siltoja kehenkää arvostelemalla tosiasiallisesti, jos vaikka sais lisää töitä itsekultakin.

    • MäkiMäki

      Uusi Rinside-studio Mäki/ Shildt , Mäki: "Bellew oli hyvä mutta Usyk voitti",?? Mäki: "Olen sanonut, että Usyk on pumpulikäsi,?? ( hänkö sitä foorumeilla viljeleekin)? Mäki jatkaa, mutta eeei se nyt sitten ihan sitten niin oo, ? Mäki: ja kun katotaan kuinka monta kertaa Bellew on lyöty ulos, niin olihan sen leuka vähän kysymysmerkki ennen ottelua" ? No taas Mäki sopertelee kummia ajatuksia, Ensinnäkin Usykhan ei ole mikään pumpulikäsi jos lyö kovaleukaisen Bellewin tantereeseen ja Bellewiähän EI ole kertaakaan lyöty ulos, Stevenson voitti hänet tuomarin keskeyttämänä seisaaltaan, ainoa kerta? Eli Bellewin leuka ei todellakaan ollut mikään kysymysmerkki vaan kovaa tekoa. Jutustelun olisi pitänyt alkaa tähän tapaan, "" Bellew hävisi ja Usyk oli odotettua kovempi ja hyvä ottelussa"". Siis ottaen huomioon mitä Mäki puhui ennen Usyk/Bellew matsia, löi vedon, että Bellew hoitaa Usykin, koska Bellew on kova jätkä.
      No menikö rahat , en tiedä mutta pitäs silti pysyä faktoissa ottelun jälkeen, eikä liidellä omien mieltymystensä viemänä ihan miten vaan.

    • 404954058484

      Pekka Mäki on yks parhaimpia ellei paras nyrkkeilyasiantuntia suomessa, isäkin Olli oli huipunyrkkeilijä.

    • vastaisku

      No ei varppina oo.

    • menikörahattaas

      Taas oli Mäki väärässä, sanoi boxing forumilla, että uskoo Kovalevin häviöön ja Eleider Alvarezin olevan täynnä itseluottamusta. Mäki taitaa digata kaikkia latino ottelijoita ,Alvarezeja, Saulia ja Ellua?

    • niiiimpäniin

      Mäki olettaa ja diggaa mitä on hänelle mieluista.
      Sanoo varmaan seuraavassa boxinforum-keskustelussa, että E. Alvarez otteli tosi hyvin vaikka hävisikin selvästi.

    • rahatkomeni

      No eipä huvittanut Mäen keskustella Kovalev/Alvarez matsista mitään. Eipä tietenkään kun oli taas väärässä, edellisessa osiossa isoon ääneen paukutti Alvarezin voittoa mutta nyt ei tästä matsista
      sanaakaan vaikka oli edellisen keskustelun pääaiheita. Typerää valikoimista. Kyseessä oli sentään MM-matsi.
      https://www.youtube.com/watch?time_continue=1390&v=YqDH3e36zcw

    • rtrtrrt4r

      Mäki on erittäin hyvä asiantuntija. Suomen pars.

    • JG556

      No eipä taatusti ole paras, tottakai Mäkikin saa sanoa sanottavansa mistä ei keskustella ja mistä (huvittaa)keskustella tossa . Jos menee joku veikkaus täysin pieleen, niin eihän siitä kehtaa puhua.Olsi voinut sanoa esim helestäkin Whyten kansa että otteli todella pelkurimaisesti mutta eipä tietenkään halua suututtaa ketään mihinkään päin vaikka tottahan se oli.

    • Anonyymi

      Kyllä taas Mäki rohkaisi Heleniusta (boxinfoorum, videoblogi) , että pitäs jatkaa vaan kun esitys oli niin hyvä amerikassa, isolle valkoiselle olisi kysyntää kyllä, joo hakattavaksi kyllä. Oikein kyllä sanoi, että mihin katos etummainen 6 erän jälkeen jolla piti hakea suoralle tilaa.
      Heleniuksen pitäs lopettaa ehdottomasti, tuntuu, että se ei osaa enään perusasioitakaan. Onko tullut ylimielisyyttä että vanhoilla eväillä pärjätään, vai mikä. Ei pitäs tän kaatumisen jälkeen olla minkäänlaista ylimielisyyttä enään.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      93
      3283
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2772
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      109
      2384
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      40
      1784
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      242
      1593
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      41
      1525
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1330
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1296
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1191
    Aihe