Tanssii Tähtien Kanssa kisassa Jaana pelkonen sambasi hyvin.
Ei ihme, aikoinaan ravasi Kuubassa sambakursseilla kuukausitolkulla vuosikausia.
Löytyipä sieltä kuubalainen poitsukin kainaloon pitkäksi aikaa.
Epäreiluu muita kilpailijoita kohtaan kun Pelkosella todella vahva sambatausta.
Ei ihme, aikoinaan ravasi Kuubassa sambakursseilla kuukausitolkulla vuosikausia.
Löytyipä sieltä kuubalainen poitsukin kainaloon pitkäksi aikaa.
Epäreiluu muita kilpailijoita kohtaan kun Pelkosella todella vahva sambatausta.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jaana on tanssiammattilainen amatöörien joukossa. Epäreilua muita kohtaa.
Mä muistan myös, kun Pelkosen sambaharratusta toitotettiin joka lehdessä.
Turha on Pelkosen puöritellä silmiään ,
toivottavasti äänestäjät tajuuvat tilanteen eivätkä äänestä Pelkosta jatkossa.
No yritetään uudestaan.
Mitä täällä nilitetään?
On tossa kisassa muitakin tanssia aikaisemmin treenanneita.
Esim. Hyvät pisteet tänään saanut Tuure on myös kertomansa mukaan harrastanut kilpatanssia.
Mites nyt suu pannaan?
Tuure on pikkupoikana harrastanut balettia, ei kilpatanssia.
Oliko Uotinen maistissa lähetyksen aikana? Mitä hän tarkoitti sillä korsetti kommentilla, olisi toivonut enemmän korsettia miestanssijalta? Siis ryhtiäkö?
Vatsa sisään.
Tarkastakaa faktanne tai haastan teidät oikeuteen.
Asianomistajarkoksia et voi haastaa, vaikka mieli tekisi.Keksi jotain muuta esim sormiväreillä piirtelyä.
Miksiköhän Lotta putosi? Alusta asti tuomaristo on suhtautunut tylysti tuota paria kohtaan, vaikka olivat aina paljon parempia, kuin Hintikka ja Pouta.
Lotta ei valitettavasti osaa tanssia,eikä hänellä ole oikein rytmitajua. Se oli sääli koska mukava nainen ja notkea. Mutta ei se auta kun pitäisi osata myös liikkua ja tanssia.
Harjoitteleeko Pelkonen työajalla.Jos tavallinen duunari menisi "tanssimaan" työaikana,olisi potkut persuksiin heti. Kansanedustajat voivat tehdä työajalla kaikenlaista hömppää. Kukaan ei valvo.
Uudet parit muodostettu niin, että Pelkosta ja ärsyttävää Hintikkaa ajetaan voittoon, saivat pahaat opettajat!! Voi kakka!!
Tai sitten ei enää ole muita miesopettajia jäljellä, koska paljon naiskisaajia pareineen on tippunut.
Onhan noissa osallistujissa ollut ennenkin tanssijoita, esim. Jani Toivola.
Onhan Anna-Maija Tuokkokin käytännössä puoliammattilainen tanssijana, ollut mm. Riossa treenaamassa sambaa jne. Ei ihme että voitti. Vappu Pimiäkin harrastanut showtanssia vuosikaudet. Koko kisan idea tosin on ihan hukassa, kun tarkoituksena on että sitä tanssitaitoa ei ole kellään oppilaalla.
Ei se nyt ihan kympin tanssi ollut, mutta halutaan nostaa muitakin kärkeen.
Muistakaa,että kyseessä on FORMAATTI !