The Heat Is On
nomikäettei
14602
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kuume vaiko kiima? "Ylen saamien tietojen mukaan" ym. sontaa. Yksi henkilö ilmoittaa nimensä, ja hänelläkin oli ns. toisen käden tietoa. Kuvista en ymmärtänyt, miten liittyvät kunnnanjohtajaan, toki Jukan oma kuva, mutta mitä veetä niillä muilla oli tekemistä?
Ehkä kannattaa lukea teksti, eikä katsella kuvia.
On jo tunnistettu nimetönkin.
Sinähän se etevä olet, oikea serlokki. Mutta et ole ainoa. Sinutkin on tunnistettu. Kohta tulee haastetta ja käräjiä ja postia jaaääähh!!
Postimies koputtaa kahdesti...jäääääähhääääh.
On+tunnistettu+100%+varmuudella.+Tuttu+mies,+sori+vaan.
Sinäkin olet tuttu henkilö ja paskanpuhuja. Anteeksi en pyytele.
Kannattais todella vähän miettiä, mitä paskaa "luottamuksella" toimittajalle lällättää. Jutusta oli helppo päätellä nimetön lähde.
Mitä sitten?
Kuka käräjistä on puhunut? Jotkut ajattelevat voivansa tuntemattomina huudella mitä tahansa puun takaa. Kun yksi on tunnistettu, löytyy hänen kauttaan polku myös muualle, ja se polku taitaa nyt olla aika hyvin tallattu.
Näin se nyt vaan on, vaikka te miten tahansa nillittäisitte ja kiemurtelisitte.
Vaikutelma on että sinä tässä kiemurtelet ja teet itsesi naurunalaiseksi. Kerropa nimi, jonka tunnistit.
En muista, milloin Kalajoella postimies olisi viimeksi soittanut ovikelloa, saati puhelimella.
Taitaa elää harhoissa ja menneisyydessä tuo yksi.
Sullakin on pössyttely päällä?