Miksi anarkistit puolustavat haittamaahanmuuttoa?

Eli onko ideologian tarkoitus vain kaataa kaikkea mahdollista skeidaa tämän yhteiskunnan luoneiden (ja esi-isien) elätettäväksi ja lisääntymään tänne, tekemään tästä maasta rajoittuneen islam-yhteiskunnan? Luuletteko te, että se pitemmän päälle tekee tästä maasta paratiisin?
11457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

pitäås ensin tietää mitä anarkisti tarkoittaa , enne kuin kirjoittelee .

Äänestä

Anarkistisakki vastamielenosoitti mamutulvaa vastustavaa mielenosoitusta.

Heillä oli mukana iso juliste, jossa luki. "Työntäkää Suomi perseeseenne!"???

Eiköhän siinä ollut vastaus kysymykseesi...

Äänestä

Anarkistit ovat Naton juutalaisia. Soro. Mitä Hetler sano``?

Äänestä

612-marssi on 612.fi-yhdistyksen Suomen itsenäisyyspäivänä Helsingissä järjestämä soihtukulkue. Tapahtuma ja soihtukulkue ovat yhdistyksen mukaan poliittisesti sitoutumattomia, eikä yhdistys edusta mitään poliittista kantaa. Sen mukaan kulkueella sekä seppeleen ja kynttilöiden laskulla sankarihaudoille on tarkoitus kunnioittaa menneiden sukupolvien työtä ja uhrauksia.

Miksi tämä halutaan anarkistien toimesta kääntää poliittiseksi toiminnaksi, vaikka kyse on kunnioittaa Suomea puolustaneita ihmisiä eli niitä monia, jotka uhrasivat nuoruutensa ja moni myös henkensä Suomen itsenäisyyden eteen?

Äänestä
  • Vasemmistoanarkistit yrittävät kaikin tavoin kostaa yhteiskunnalle kommunismin tuhon.
    Joka tietenkin tuli nöyryyttävänä suuren ja mahtavan Neuvostoliiton romahtamisena omaan paskaansa.

    Siihen kostoon kuuluu myös islamin tervetulleeksi toivottaminen Suomeen ja koko pohjolaan.
    Väliaikaisesti näistä islamilaisista on hyöty punavihreälle vasemmistolle siinä,että laskevat muslimeista saavansa uusia äänestäjiä,
    Mutta se on kyllä housuihinsa kusemista, joka ei kauan lämmitä heitäkäämn.

    Äänestä

He haluavat tuhota tämän maan ja olla kansalaistottelemattomia, vallata taloja ja romuttaa kokonaisen instituution.

Äänestä

Taitavat nämä anarkistit tukea nykyistä porvarihallitusta ja EK:ta kun haluavat tänne kaikenmaailman hottentotit ja musulmaanit, luulin että anarkistin homma olisi vastustaa valtiota eikä tukea nykyisiä valtaapitäviä porvareita.

Äänestä

anarkismi vastustaa kaikkea joten yhteiskunta olisi viisaampi kun vastustaisi anarkismia.

Äänestä

Koska anarkistien agenda on tuhota valtaapitävät elimet ja siten yhteiskuntajärjestys.
Haittamaahanmuutto, kuten nimityskin sen kertoo, aiheuttaa haittaa yhteiskunnalle ja täten on anarkisteille apuvoima.

Äänestä

Riippuu varmaan paljon anarkistin omasta etnisestä taustasta. Genetiikka kun vaikuttaa paljon ajatteluun tai sen puutteeseen.

Mutta ei tarvitse edes olla anarkisti, halutessaan räjäyttää 'valtaapitävien' systeemin, koska se on mätä ja alkeellinen. Ihan normikansalainenkin on jo kypsä kutupervoihin.

Äänestä

No mitä luulet? Anarkismin tavoite on tietenkin järjestäytyneen yhteiskunnan hajoittaminen ja täysi anarkia. Suomessa on anarkisteilla jo niin paljon valtaa, että peli on pelattu.
Vain apu venäjän suunnalta voisi pelastaa tilanteen ja palauttaa järjestyksen maahan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


JärjenKaaostako kirjoitti:

Eli onko ideologian tarkoitus vain kaataa kaikkea mahdollista skeidaa tämän yhteiskunnan luoneiden (ja esi-isien) elätettäväksi ja lisääntymään tänne, tekemään tästä maasta rajoittuneen islam-yhteiskunnan? Luuletteko te, että se pitemmän päälle tekee tästä maasta paratiisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu