Demareissa ollut aina kaksi leiriä
Ay-liikkeen änkyrät ja järjellä ajattelevat .
Viimeisin esimerkki tästä lahottajasienestä Forssan demarit.
Näissä tapauksissa ay-siivellä käytössä rahaa,kuin roskaa (verovapaata).
Valitettavasti lahottajasieni tehoaa liian hitaasti,koska tästä ay_-jäärien pänkäpäisyydestä kärsii suomalainen yhteiskunta.
SDP lahoaa sisältä käsin.
10
331
Vastaukset 10
- Metsuri.Varvikosta
Voi olla noinkin ?
Tuohan on logiikka joka on luonnossa nähtävillä. Ensin katkeaa oksa siitä päässee vesi ja homebakteerit puun sisään. Alkaa prosessi jossa uudistuminen lehvistössä ja oksistossa häiriintyy.
Siitä seuraa mahlan virtaukset tyrehtyminen ja lahon eteneminen juuristoon ja myös ylemmäs runkoon. Tätä tietä kohta koko runko on sisältä lahon pehmittämä ja eloton.
Tarvitaan joko myrsky, joka lopullisesti pistää koko puun nurin tai metsuri joka nappaa puun nurin ja ottaa polttoon käyttökelpoisen osan. Kannon ja jääneen lahon käyttävät lahottajasienet hyväkseen.
Mikäpä siinä "Ei ole mitään pysyväistä auringon alla" kuten kirja kertoo !!
Kun Mauri on tehnyt tehtävänsä Mauri saa mennä !! - toverituomioistuin
SDP:n laidat ovat jo niin kaukana toisistaan,että hajoaminen on luonnollinen tapahtuma.
Lisäksi yksi porukka siirtyy vihreisiin.
Ainoa "yhdistävä tekijä" Ay-liike (lue raha), on se voima,joka pitää ulkokuorta kasassa. "Ay-liikkeen änkyrät ja järjellä ajattelevat ."
Edustaako "aivan aluksi haluan kiittää" -Urpilainen tätä älykköpuolta?- Todennäköisesti
Yritti ainakin. Turpiin tuli kun astui äijien varpaille. Nyt keittelee kahvia kyökin puolella kuten sosialidemokratiassa naisen osaan kuuluukin.
Todennäköisesti kirjoitti:
Yritti ainakin. Turpiin tuli kun astui äijien varpaille. Nyt keittelee kahvia kyökin puolella kuten sosialidemokratiassa naisen osaan kuuluukin.
"Nyt keittelee kahvia kyökin puolella kuten sosialidemokratiassa naisen osaan kuuluukin. "
Keittelisi edes ouzoa.
Miljardeilla saisi jo Kreikan talouskavuun :-)
- Suomen.Ahnein
- PöljätKustantaa
Pieni kuoppakorotus.
- luonnonkiertolulkua
Demarit löhöö-lihoo ja lahoo.
- faktakehiin
Demokraatit ovat täyshulluja ja mielenvikaisia:
https://www.naturalnews.com/2018-11-01-democrats-are-now-the-party-of-mass-mental-illness.html
Tuossa tosiasiaa!
- HyväAntti
Pitää olla edes yksi puolue jossa ämmät ei hypi silmille.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 93658
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32599Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38547Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63506- 34502
- 63491
- 68479