Ja laulaa hyvin, Kuuntele vaikka. Youtube : Jasmin Mäntylä - Sata yötä.
Jasmin Mäntylä Laulaa..
kuuntele.Youtubessa
35572
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kauniisti laulaa jasmin.
Jasmin Mäntylä - Rakkauden silta.
Upee laulu
Laulaa kauniisti joo, Mut Amanda Aholalla on parempia videoita.
Kuulisittepa kuinka hienossti Jasmin laulaa -villihevosia-
Entäs " Tahdon miehen RRRikkaan", vai mikäseoli...?
Jasmin osaa laulaa, palstan peräkammarin pojat eivät.
Peräkammarin pojat on Jasminin mieleen. Mitä vanhempi sen parempi. #laskiämpäri #puucee #homeinenvanhatalo #1965mallinmehulinko #kirpputoriltaostettupöytäkello #ulosotto #puhelinmyynti #suojaosuus #ulosottokaari #maksukielto #toimeentulotuki #asumistuki #köyhyys #vinttikomero #pyllytuuletus #mielikuvitusmiesystävä #mustikkapiirakka #raakamehu #syömäkelvottomatomenat #serakkain #jänislaatikossa #vuorovastaava #vastuu #pappapatja
Mutta kuullaan myöhemmin lisää. Hei hei.
Onhan sulla kaikki hyvin ?
Kiitos kysymästä, erinomaisesti. #luuseri #juoppo #70luvunsisustus #bambulakanat #lapsenomaineninnostus #aikuispissis #pyllyseksi #kitkerälemu #vanhaukko #pappaseksi #pappapatja #allasjumppa #dennis #richard #derek #osku #ilkka #danny #marttivainio
Tämä oli kyllä paras!
Vähän tunsi myötähäpeää kuunnellessa Jassun lurituksia..
Laita toki vertailuun jokin levyttämäsi laulu.
No olis Jassukin saanut olla levyttämättä.... 😝
Idiootti, en ole tyrkyttänyt itseäni millekkään keikkalavoille
Et taida olla äidinkielen opettaja.
Taidat olla allasjumppari ja puhelinmyyjä sekä ulosottovelallinen.
Miksikähän Jasminin laulu-ura ei edennyt?
Siksi, että halusi tehdä muita töitä. Mistäs sinulle löydettäisi työpaikka?
Mikä halvatun laulu-ura?
On niitä paljon paskempiakin keikkailevia laulajia.
Ai on vai. Kuullaan myöhemmin lisää. Hei hei.
Ei ole, kuin yksi.
Tuksu...
Jassun laulajan"ura" loppui siihen et dokas liika eikä ollut esiintymiskunnossa kuin hyvin harvoin. Auraviihde lopetti keikkojen järjestämisen. Tämän on Jassu itsekin julkisesti myöntänyt joten viestiä ei ole syytä poistaa.
Just, taas palstan "tosiasioita".
Kyllä se, Jassu, niin vaan oli. Mites meni allasjumpparina? Oliko samoja oireita?
Viina vie...
Se on oikea tosiasia, Auraviihde lopetti keikkojen hankkimisen koska "artisti" oli liian epäluotettava. Tämän on ko firma itse vahvistanut syyksi joten älä yritä selittää mustaa valkoiseksi.
Ko hotellin asiakkaat kirjoitti kiukkuisina hotlan sivuille et allasjumpparia ei juuri näkynyt, lupas järjestää sitä ja tätä ohjelmaa vaan ei ilmestynyt työpaikalleen altaalle. Nämä kirjoitukset siltä ajalta kun Jassu toimi allasjumpparina.
Jep. Joku ruotsalainen kirjoitti edellä kerrotun Trip Advisoriin k.o. hotellin arviointiin.
Juujuu, liitteles mukaan sitten näitä vahvistuksia jos sellaisista puhut.
Ja jos tämä fakta yritetään kumota niin sopii vinttimöllin pistää tänne sitten se "oikea syy" eikä vain perinteiseen tapaansa huokailla ja voivotella. Eli kerroppa vinttimölli nyt sitten että mihin ne "keikat" loppui. Kiitos. Ja kuullaan myöhemmin lisää. Hei hei.
Tuohon liittyy sellainen yksityiskohta että meidän "allasjumppari" sai sieltä työpaikastaan kenkää. Se ei tietysti häntä haitannut, koska hän lähti hoitamaan puutarhaa ja kalastelemaan papparaisen kanssa. Aina välillä piipahtaen Suomessa rahastamassa mauttomilta lehdiltä pieniä palkkioita suostuessaan esittelemään treenaamatonta kroppaansa vanhoissa ja ainakin halvoissa alusvaatteissa, sekä valehtelemassa kuinka mahtava suhde hänellä oli papsudenniksen kanssa.
Eikös ne kaikki tummahiuksiset tenavatähdet ja muut prinssit ja prinsessat lopeta "uransa" aina hyvin lyhyeen? Laulaminenkin kun käy työstä!
On siinä enemmän työtä kuin mitä ite kakaroille roiskeläppiä lämmitellessäsi ja sohvalla salkkareita tuijottaessasi teet.
Kakaroita on mahdollista hankkia jos ei ole käynyt puoskarilla rassauttamassa röörejä sököksi niin, että sieltä tuutista ei voi enää (onneksi, luojan kiitos) milloinkaan syntyä jälkeläistä. Ei pidä olla raivona jos muilla on mahdollisuus synnyttää lapsia vaikka itsellä ei olisi. Omapahan oli valintasi, eiks niin? Ja kuullaan tästäkin aiheesta myöhemmin lisää. Hei hei.