Miten järjestät lemmikkiesi hoidon?

ReissuRoope

Jos lähdet viikonlopuksi tai pidemmäksi aikaa matkoille, kuka ja missä hoitaa lemmikkieläimesi vai otatko ne mukaan?

5

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mouse

      Ei ole varaa matkailla kun kaikki rahat menevät eläinten ruokaan.

    • kaveritauttavat

      Kaveripiirini on tosi iso ja eläinystäviä heistä löytyy todella paljon, joten koskaan ei ole hoitajasta pulaa jos sellaista tarvitsen kissoilleni ja koiralleni. Toisinaan kaveri muuttaa siksi aikaa asuntooni ja toisinaan taas lemmikkini menevät kaverille, riippuu hieman henkilöstä että miten menettelemme.

    • AniMal

      Veljeni lapset ovat hoitaneet kissoja asunnossani, koiran vien veljelleni ja polle asuu vakituisesti hänen tallissaan.
      Silloin kun eläimiä oli enemmän, sain apua sisareltani ja hänen mieheltään, joskus myös kavereilta.
      Hyviäkin eläinhoitoloita on, mutta niiden palveluja en ole koskaan käyttänyt.
      Olen fiilistellyt toisen koiran ottamisella, mutta sille hoitajan tai hoitopaikan saaminen olisi tällä hetkellä hieman haastavampaa, joten lykkän asiaa.

    • Naapuri käy hoitamassa eläimet. Pidemmille matkoille mennessäni hoitaja tulee kotiin

    • Reissukissat

      Matkailen lähinnä kotimaisissa luontokohteissa eri puolella maata. Kissat kulkevat näppärästi mukana kun ovat autoiluun, veneilyyn ja valjasteluun tottuneita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    Aihe