Onko todella totta että Emiraateissa (Dubai) täytyy julkisilla rannoilla olla peitettynä olkapäät ja polvet? Eihän sinne silloin kukaan menisi. Uimaan khakit ja paita päällä? Tai sitten nuo julkiset rannat on jotain mitä en ymmärrä.
Rantapukeutuminen
6
315
Vastaukset
- Hottia
Täytyy olla, muuten ne kärähtää aurinkon paisteessa!
- Emirates
Uimaranoilla ja hotellien altailla saa oleskella normaaleissa uima-asuissa ihan kuten missä tahansa lomakohteessa. Yläosattomissa ei saa olla. Kansainvälsissä hotelleissa yleensäkin meno on ihan länsimaisella tasolla yökerhoineen jne.
- Leeviska
Ei muuta kun matkaa varaamaan! Dubaissa pukeudutaan rannalla vesipuistoissa hotelleissa kauppakeskuksissa aivan kuten missä tahansa länsimaalaisessa maassa konsanaan. Moskeijaan eivät toki päästä rintsikoissa sisään, mutta tuskin vaikkapa suomessakaan menisit kirkkoon uikkareissa!?!?!?!?!? Kaupungin väestöstä yli 70% länsimaalaisia...siitä voi jo päätellä mikä on meininki! Kolme kertaa siellä oltu ja enskeväänä uuestaan :)
- 4355443545
" Kaupungin väestöstä yli 70% länsimaalaisia...siitä voi jo päätellä mikä on meininki!"
Muuten asiaa, mutta tässä pahasti metsään... ainoastaan 9% on kristittyjä, 76% muslimeita, 15% hinduja ja buddalaisia.. tosta voidaan päätellä, että ei ole kyllä 70% länkkäreitä.
Kannattaa tarkastaa faktat ennen kuin kirjoittaa mitään- Leeviska
Hyvää faktaa! ;) :) :)
- Yöllinenkuu
Kai edes mykkänen on lainkaan viisas, kun tyhmältä näyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820