Ensimmäinen tapaus suomessa.

Murhaajasuomi

Suomen kansalainen joutuu pakenemaan maasta ja vaihtamaan kansalaisuutta jatkuvan suomen viranomaisvainoamisen ja murhayritysten vuoksi.
Mitä eroa on oikeastaan suomella ja itänaapurilla, joka lähetti agenttinsa surmaamaan oman maan kansalaisensa britanniaan. Saman teki suomi, lähti ulkomaille murhaamaan kansalaistaan aikoen lavastaa itsensä epäilyistä ulos.

11

645

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rusinastakaasuanaamaan

      Ota nyt kiltisti hiukan kaasua ja pidä turpa kiinni

    • AlkaaKiinnostamaan

      Missä lehdessä tästä oli juttua ?

      • Ei todennäköisesti missään. Kyseessä on valitettavasti psykiatrinen potilas, joka uskoo psykiatrien vainoavan häntä. Kurjaa silti, että joutuu pelkäämään, vaikka pelko aiheeton onkin.


      • Anonyymi

        Suomen viranomaiset yrittivät tapattaa sen ulkomailla, kun eivät pystyneet estämään passin myöntämistä. Hengenlähtö oli lähellä..
        Sen verran kaupunkipolitiikan nimiä on ryvetetty että lavastaa pitää ettei häkki heilahda, ja uhattiin venäläisellä kaasuexpertillä. eikä turhaan. Sen tekivät, uhkaussoittojensa jälkeen. Tappajia ovat.


    • perusninjat

      Ja varkahat tuloo lukkujen läpitte jäläkiä jättämättä. Melekoosia houriinia ovat.

    • Suomimurhaajat

      Kyseessähän ei ole psykiatrinen potilas. Siksi suomi koitti hänet tapattaa kotimaassa, ja myöhemmin ulkomailla.
      Uhkaussoitot on tallessa ja kaikki näyttö on.
      Suomi on yrittänyt murhauttaa kansalaisensa. Asia on nyt poliittinen.

      • ykshörhöpalstalonjo

        Jos kaikki näyttö on tallessa, niin miksi et tuo niitä julkisuuteen.
        Tällä palstalla ei asia etene.


      • kantsiihypätäyliaiheen
        ykshörhöpalstalonjo kirjoitti:

        Jos kaikki näyttö on tallessa, niin miksi et tuo niitä julkisuuteen.
        Tällä palstalla ei asia etene.

        Pitää varmasti paikkansa sanonta, että hullun kanssa on turha väitellä.

        Jos koettaa keskustella järkevästi, niin hullu ei ymmärrä.
        Jos taas yrittää mennä hullun tasolle, niin häviää varmasti, koska hullulla on sillä tasolla liian vankka kokemus.


      • saituomionkinjo

        Psykiatrinen potilas ON kyseessä.Sai tuomion ex vaimonsa nimellä haukkumisestakin.Soitti kuonoaan tällä palstalla herjaillen naista nimellä.Täysin pipi päästään ja homma näkyy jatkuvan.Saisi ottaa hiukan kaasua nyt vaan ja olla aika hiljaa.


      • Kaasua
        saituomionkinjo kirjoitti:

        Psykiatrinen potilas ON kyseessä.Sai tuomion ex vaimonsa nimellä haukkumisestakin.Soitti kuonoaan tällä palstalla herjaillen naista nimellä.Täysin pipi päästään ja homma näkyy jatkuvan.Saisi ottaa hiukan kaasua nyt vaan ja olla aika hiljaa.

        Ilmankos palsta on saanut olla ilman häirikköjä.

        Mahtaako tämä joka ei ilmeisesti rakasta ulkomaalaisia, olla sama henkilö.

        Pakkomielteet vieneet voiton.


      • eieespersuttairottaa

        Mikähän puolue ottaa asian vaaliteemakseen.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1325
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      33
      1018
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      845
    4. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      650
    5. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      649
    6. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      149
      645
    7. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      627
    8. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      183
      611
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      31
      532
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      518
    Aihe