Olen kitkarenkaskäyttäjä

Kitka1

Käytän muissakin asioissa nykypäivän uusinta tekniikkaa. En käytä enää vessassakaan sanomalehteä pyyhkimiseen.Elän nykyaikaa!

4

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No hyvä vaan! Minua ei kutita se jos käytät kitkoja, itse käytän nastoja ja hyvin toimii.

      ps. huono trollausyritys

    • soppamies

      Niin minä olen ihan tuiki tavallinen 54- vuotias mies joka ajaa n. 30 000km vuodessa autolla enkä mitenkään tuo julki että olen ajanut 20 vuotta kitkoilla ihan kaikkialla todella sujuvasti.

      Siksi meille tarkoitettu huutelu ja mollaus on aika turhaa, omat riskit liikenteessä ovat liukkaalla (jos joskus sellaista on) pienentyneet kun huomiointia pitää olla itsellä eikä silti tarvitse olla tientukko kyllä siihen löytyy ihan nastarengaspiireistä osaajia.

      Mutta nykyaikaan toivoisin muidenkin autoilijoiden siirtyvän eikä esson esan tai muiden "ammattilaistietäjien" mielenpiteisiin kannata hirttäytyä kun vastuu siitä ajamisesta on aina itsellä, ei renkailla.
      Ja nykyauto on kehittynyt kuten renkaat mutta ilmeisesti ei mielipiteet, silti nämä vahvaäänisemmät oman mielipiteen oikeuden oikeuttajat noituu uraiset tiet, rikkuneet tuulilasit ja kevään nastapölyn.

      Silti muuten nastoilla oli kamala ajaa paljaalla asfaltilla juurikin rouvan autolla liikenneympyrään , onko sitä muuten testattu kuinka huonoa on kurvissa , väistää hirvi jne. verrattuna kitkoihin.

    • ParasOnNykyaikaa

      Miten niin uusinta tekniikkaa? Sinullahan on kitkat alla oman kirjoituksesi mukaan eikä uusinta tekniikkaa olevat nastat, joiden ylivoima on todettu jokaisessa talvirengastestissä. Tämä sama tilannehan on joka ainoa vuosi todettu ja silti vaan tyydyt heikompiin kitkarenkaisiin. Se ei kyllä osoita sinun elävän nykyaikaa.
      Nykyaikaa on siirtyä parhaimpiin varusteisiin. Varsinkin, kun se ei tässä tapauksessa tule edes kalliimmaksi.
      Toki aina voi tyytyä huonompiinkin, joita samalla rahalla saa, mutta turha silloin on kovin suuresti kuuluttaa moderniuttaan.

    • Tunnistaapeffanväristä

      Pitkään on teillä käytetty sitten sanomalehteä...
      WC-paperi on keksitty Kiinassa 600-luvulla ja teollisesti sitä on alettu valmistamaan 1857.
      Nastarenkaat ovat siihen nähden todella uudet 1960-luvun keksintö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      66
      3360
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      143
      2370
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1888
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      171
      1619
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      89
      1500
    6. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      76
      1454
    7. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1446
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      71
      1226
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1150
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      35
      1108
    Aihe