Olen kitkarenkaskäyttäjä

Kitka1

Käytän muissakin asioissa nykypäivän uusinta tekniikkaa. En käytä enää vessassakaan sanomalehteä pyyhkimiseen.Elän nykyaikaa!

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No hyvä vaan! Minua ei kutita se jos käytät kitkoja, itse käytän nastoja ja hyvin toimii.

      ps. huono trollausyritys

    • soppamies

      Niin minä olen ihan tuiki tavallinen 54- vuotias mies joka ajaa n. 30 000km vuodessa autolla enkä mitenkään tuo julki että olen ajanut 20 vuotta kitkoilla ihan kaikkialla todella sujuvasti.

      Siksi meille tarkoitettu huutelu ja mollaus on aika turhaa, omat riskit liikenteessä ovat liukkaalla (jos joskus sellaista on) pienentyneet kun huomiointia pitää olla itsellä eikä silti tarvitse olla tientukko kyllä siihen löytyy ihan nastarengaspiireistä osaajia.

      Mutta nykyaikaan toivoisin muidenkin autoilijoiden siirtyvän eikä esson esan tai muiden "ammattilaistietäjien" mielenpiteisiin kannata hirttäytyä kun vastuu siitä ajamisesta on aina itsellä, ei renkailla.
      Ja nykyauto on kehittynyt kuten renkaat mutta ilmeisesti ei mielipiteet, silti nämä vahvaäänisemmät oman mielipiteen oikeuden oikeuttajat noituu uraiset tiet, rikkuneet tuulilasit ja kevään nastapölyn.

      Silti muuten nastoilla oli kamala ajaa paljaalla asfaltilla juurikin rouvan autolla liikenneympyrään , onko sitä muuten testattu kuinka huonoa on kurvissa , väistää hirvi jne. verrattuna kitkoihin.

    • ParasOnNykyaikaa

      Miten niin uusinta tekniikkaa? Sinullahan on kitkat alla oman kirjoituksesi mukaan eikä uusinta tekniikkaa olevat nastat, joiden ylivoima on todettu jokaisessa talvirengastestissä. Tämä sama tilannehan on joka ainoa vuosi todettu ja silti vaan tyydyt heikompiin kitkarenkaisiin. Se ei kyllä osoita sinun elävän nykyaikaa.
      Nykyaikaa on siirtyä parhaimpiin varusteisiin. Varsinkin, kun se ei tässä tapauksessa tule edes kalliimmaksi.
      Toki aina voi tyytyä huonompiinkin, joita samalla rahalla saa, mutta turha silloin on kovin suuresti kuuluttaa moderniuttaan.

    • Tunnistaapeffanväristä

      Pitkään on teillä käytetty sitten sanomalehteä...
      WC-paperi on keksitty Kiinassa 600-luvulla ja teollisesti sitä on alettu valmistamaan 1857.
      Nastarenkaat ovat siihen nähden todella uudet 1960-luvun keksintö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3172
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      128
      1035
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      859
    Aihe