Käytän muissakin asioissa nykypäivän uusinta tekniikkaa. En käytä enää vessassakaan sanomalehteä pyyhkimiseen.Elän nykyaikaa!
Vastaukset 4
No hyvä vaan! Minua ei kutita se jos käytät kitkoja, itse käytän nastoja ja hyvin toimii.
ps. huono trollausyritys- soppamies
Niin minä olen ihan tuiki tavallinen 54- vuotias mies joka ajaa n. 30 000km vuodessa autolla enkä mitenkään tuo julki että olen ajanut 20 vuotta kitkoilla ihan kaikkialla todella sujuvasti.
Siksi meille tarkoitettu huutelu ja mollaus on aika turhaa, omat riskit liikenteessä ovat liukkaalla (jos joskus sellaista on) pienentyneet kun huomiointia pitää olla itsellä eikä silti tarvitse olla tientukko kyllä siihen löytyy ihan nastarengaspiireistä osaajia.
Mutta nykyaikaan toivoisin muidenkin autoilijoiden siirtyvän eikä esson esan tai muiden "ammattilaistietäjien" mielenpiteisiin kannata hirttäytyä kun vastuu siitä ajamisesta on aina itsellä, ei renkailla.
Ja nykyauto on kehittynyt kuten renkaat mutta ilmeisesti ei mielipiteet, silti nämä vahvaäänisemmät oman mielipiteen oikeuden oikeuttajat noituu uraiset tiet, rikkuneet tuulilasit ja kevään nastapölyn.
Silti muuten nastoilla oli kamala ajaa paljaalla asfaltilla juurikin rouvan autolla liikenneympyrään , onko sitä muuten testattu kuinka huonoa on kurvissa , väistää hirvi jne. verrattuna kitkoihin. - ParasOnNykyaikaa
Miten niin uusinta tekniikkaa? Sinullahan on kitkat alla oman kirjoituksesi mukaan eikä uusinta tekniikkaa olevat nastat, joiden ylivoima on todettu jokaisessa talvirengastestissä. Tämä sama tilannehan on joka ainoa vuosi todettu ja silti vaan tyydyt heikompiin kitkarenkaisiin. Se ei kyllä osoita sinun elävän nykyaikaa.
Nykyaikaa on siirtyä parhaimpiin varusteisiin. Varsinkin, kun se ei tässä tapauksessa tule edes kalliimmaksi.
Toki aina voi tyytyä huonompiinkin, joita samalla rahalla saa, mutta turha silloin on kovin suuresti kuuluttaa moderniuttaan. - Tunnistaapeffanväristä
Pitkään on teillä käytetty sitten sanomalehteä...
WC-paperi on keksitty Kiinassa 600-luvulla ja teollisesti sitä on alettu valmistamaan 1857.
Nastarenkaat ovat siihen nähden todella uudet 1960-luvun keksintö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361760Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38576- 63548
- 30546
- 46540
- 66536
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25520